Znajdź informacje

Biuro rachunkowe - ile to kosztuje? (materiał partnera)


« lista artykułów
2016-05-12

Zamierzasz rozpocząć działalność gospodarczą i poszukujesz biura rachunkowego? A może masz już firmę, samodzielnie realizując księgowość? Zanim zdecydujesz się na wybór konkretnego biura rachunkowego, poznaj orientacyjne ceny.

Usługi księgowe realizowane są zgodnie z cennikiem biura, ponieważ każda firma posiada własną politykę cenową. Koszt uzależniony jest od wielu czynników - poznaj je, by przeanalizować opłacalność takiego rozwiązania.

Od czego zależy koszt usług biura rachunkowego?

Na cenę usług świadczonych przez biuro rachunkowe wpływa wiele kwestii. Wśród nich najważniejsze to:

  • renoma - im bardziej znana firma, tym z większymi kosztami trzeba się liczyć (nie jest to jednak reguła),
  • liczba księgowanych dokumentów - im jest ich więcej, tym wyższa cena współpracy,
  • zakres usług - jeśli biuro rachunkowe, poza prowadzeniem księgowości dla firm, oferuje dodatkowe usługi, cena będzie wyższa,
  • miasto działalności - w niektórych miastach ceny usług księgowych są droższe niż w innych.

Zanim wybierzesz biuro rachunkowe, porównaj oferty

Księgowość dla firm prowadzi wiele biur rachunkowych. By jednak wybrać rozsądnie, nie należy decydować się na pierwszą dostępną ofertę. Dobrze jest przeanalizować przynajmniej większość możliwości i dopiero podjąć ostateczną decyzję.

Na pewno nie możesz kierować się wyłącznie ceną. Chociaż jest ona ważna (nikt przecież nie lubi przepłacać), nie jest kryterium najważniejszym. Warto bowiem mieć świadomość, że koszt usług kształtuje wiele czynników (o czym była mowa powyżej). Jeśli biuro rachunkowe A świadczy usługi w cenie dwukrotnie niższej niż biuro rachunkowe B, sprawdź dlaczego tak jest.

  • Jakich usług firma A nie realizuje?
  • Czy rzeczywiście świadczy usługi na wysokim poziomie?
  • Czy ma wieloletnie doświadczenie?

Może bowiem okazać się, że niższa cena to okrojony zakres usług i brak jakiegokolwiek wsparcia ze strony specjalistów, np. radców prawnych.

Zobacz także

Finał 9. edycji „The Voice of Poland”! 1 grudnia w TVP2
Ogromne emocje, najlepsze głosy, nieoczekiwane zwroty akcji i goście specjalni na ten wieczór widzowie Telewizyjnej Dwójki czekali całą edycję. Już ...
Gwiazdy nowego filmu „Miłość jest wszystkim” w specjalnym odcinku „Milionerów”!
Aleksandra Adamska, Mateusz Damięcki, Patricia Kazadi oraz Olaf Lubaszenko staną do walki o wielkie pieniądze! Gwiazdy zagrają w szczytnym celu ...
„Wracajcie skąd przyszliście”, premiera 5 grudnia na antenie TVN
Piotr Kraśko razem z grupą Polaków wyruszył spotkać się z uchodźcami. Dokumentalna seria oparta jest na australijskim formacie „Go Back ...
Komentarze
(brak komentarzy)
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top