Znajdź informacje

Biuro rachunkowe - ile to kosztuje? (materiał partnera)


« lista artykułów
2016-05-12

Zamierzasz rozpocząć działalność gospodarczą i poszukujesz biura rachunkowego? A może masz już firmę, samodzielnie realizując księgowość? Zanim zdecydujesz się na wybór konkretnego biura rachunkowego, poznaj orientacyjne ceny.

Usługi księgowe realizowane są zgodnie z cennikiem biura, ponieważ każda firma posiada własną politykę cenową. Koszt uzależniony jest od wielu czynników - poznaj je, by przeanalizować opłacalność takiego rozwiązania.

Od czego zależy koszt usług biura rachunkowego?

Na cenę usług świadczonych przez biuro rachunkowe wpływa wiele kwestii. Wśród nich najważniejsze to:

  • renoma - im bardziej znana firma, tym z większymi kosztami trzeba się liczyć (nie jest to jednak reguła),
  • liczba księgowanych dokumentów - im jest ich więcej, tym wyższa cena współpracy,
  • zakres usług - jeśli biuro rachunkowe, poza prowadzeniem księgowości dla firm, oferuje dodatkowe usługi, cena będzie wyższa,
  • miasto działalności - w niektórych miastach ceny usług księgowych są droższe niż w innych.

Zanim wybierzesz biuro rachunkowe, porównaj oferty

Księgowość dla firm prowadzi wiele biur rachunkowych. By jednak wybrać rozsądnie, nie należy decydować się na pierwszą dostępną ofertę. Dobrze jest przeanalizować przynajmniej większość możliwości i dopiero podjąć ostateczną decyzję.

Na pewno nie możesz kierować się wyłącznie ceną. Chociaż jest ona ważna (nikt przecież nie lubi przepłacać), nie jest kryterium najważniejszym. Warto bowiem mieć świadomość, że koszt usług kształtuje wiele czynników (o czym była mowa powyżej). Jeśli biuro rachunkowe A świadczy usługi w cenie dwukrotnie niższej niż biuro rachunkowe B, sprawdź dlaczego tak jest.

  • Jakich usług firma A nie realizuje?
  • Czy rzeczywiście świadczy usługi na wysokim poziomie?
  • Czy ma wieloletnie doświadczenie?

Może bowiem okazać się, że niższa cena to okrojony zakres usług i brak jakiegokolwiek wsparcia ze strony specjalistów, np. radców prawnych.

Zobacz także

Parkingi przy lotnisku w podkrakowskich Balicach
Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II w podkrakowskich Balicach należy do najważniejszych portów lotniczych w naszym kraju. Dysponując rozbudowaną ...
Eliminacje do Eurowizji tylko w TVP
Już 3 marca (sobota) TVP1 zaprosi na niezwykły, pełen emocji koncert Krajowych Eliminacji Eurowizji 2018. Spośród 10 zakwalifikowanych wykonawców widzowie ...
Startuje "Iron Majdan". Premiera z Las Vegas
Małgorzata i Radosław wyruszyli na podbój zawodowego świata wrestlingu w Las Vegas a widzowie TVN zobaczą to na własne oczy, ...
Komentarze
(brak komentarzy)
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top