Znajdź informacje

Certyfikaty ISO 9001 dla kogo? [infografika]


« lista artykułów
2016-10-31

ISO 9001 dotyczą Systemu Zarządzania Jakością. Na całym świecie taki system wprowadziło już ponad milion organizacji. W tym artykule wyjaśnię dla kogo przeznaczona jest ta norma oraz na czym polega SZJ.

Dla kogo ISO 9001 certyfikat?

Organizacja ISO, która zrzesza krajowe organizacje normalizacyjne na całym świecie stworzyła normę ISO 9000 w roku 1987. Jej zapisy od samego początku były związane z zarządzaniem jakością. Wiele osób myśli, że ISO 9001 jest zarezerwowane tylko dla firm. Nie jest to prawdą. Certyfikację systemu zarządzania jakością mogą także uzyskać instytucje państwowe np. Dolnośląski Urząd Wojewódzki, jak również organizacje pozarządowe np. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji. Zapisy normy są na tyle uniwersalne, że mogą być wykorzystane zarówno w dużej międzynarodowej korporacji, jak i kilkuosobowej organizacji. Zastosowanie zasad jest też możliwe we wszystkich branżach i rodzajach działalności.

Na czym polega zarządzanie jakością wg ISO 9001?

Podstawowe założenia normy ISO można streścić w kilku punktach:

- orientacja na klienta,

- przywództwo,

- zaangażowanie ludzi,

- podejście procesowe,

- systemowe podejście do zarządzania,

- ciągłe doskonalenie,

- podejmowanie decyzji na podstawie faktów,

- wzajemnie relacje z dostawcami.

Na tych filarach opiera się cały system zarządzania jakością w każdej organizacji, która wdrożyła i zdobyła ISO 9001 certyfikat. Dzięki zastosowaniu wytycznych tej normy wszystkie działania w firmie, urzędzie, czy fundacji są zoptymalizowane. Dobre zarządzanie jakością pozwala na obniżenie kosztów oraz wzrost przychodów organizacji. Głównym celem wdrożenia tego systemu jest jednak podniesienie poziomu satysfakcji klienta. Dopiero jeśli konsument doceni poprawę jakości produktów lub usług, to można powiedzieć, że system zarządzania jakością działa poprawnie. Aby dowiedzieć się więcej o SZJ oraz jego certyfikacji, wejdź na stronę: www.bureauveritas.pl/services+sheet/certyfikacja-iso9001

Warto również wiedzieć o tym, że niedawno norma ta przeszła swoją aktualizację. Poniższa infografika przedstawia zakres zmian. Zapoznaj się z nią i podziel z innymi!

bv-infografika-iso-9001-2015-zmiany.jpg

Zobacz także

Dlaczego warto zainwestować w aplikację mobilną?
Aplikacja mobilna większości z nas kojarzy się z grami i rozrywką w naszym smartfonie lub tablecie. Czy można wykorzystać aplikację ...
Występy magików — nowa ulubiona rozrywka Polaków
Wyjścia do kina, na koncerty, wystawy czy plenerowe eventy cieszy się w Polsce niesłabnącą popularnością. Sporo ludzi szuka jednak rozrywek ...
Niezwykły spot i rekordowa liczba polskich produkcji wiosną na Discovery Channel!
Discovery Channel przedstawia wiosenną ramówkę w wyjątkowym spocie, będącym połączeniem świata animowanego z realnymi bohaterami nagranymi przy użyciu specjalnej technologii, ...
Komentarze
ISO 9001 2018-03-22, 20:37
Nie każdy traktuje certyfikacje ISO jako wyróżnienie. Tym czasem jest to faktycznie potwierdzenie, że w firmie wszytko działa jak należy. Dla mnie sprawa jest prosta, a certyfikat ważny dlatego polecam usługę z której korzystała moja firma: http://obac.com.pl/uslugi/certyfikacja-iso-9001!
--Zablokowano-- 2016-11-07, 11:16
Komentarz został zablokowany przez redakcję.
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top