Znajdź informacje

Oszczędzaj na swoim kredycie hipotecznym i kupuj franki w atrakcyjnej cenie


« lista artykułów
2017-02-06

Co miesiąc rzesze Polaków, posiadające kredyt we frankach, stają przed narastającym wyzwaniem. Dysproporcje w cenach waluty mają negatywne skutki dla wielu domowych budżetów. Jak znaleźć rozwiązanie, które pozwoli spłacać kredyt frankowy ograniczając straty dla naszych kieszeni?

Wielu „frankowiczów” mogło odetchnąć z ulgą słysząc o projekcie ustawy, który zakłada pomoc osobom posiadającym kredyty we frankach. Jednak deklarowana pomoc nie wpływa na comiesięczne płatności, które trzeba uregulować tytułem „spłaty kredytu”.

Zgłoszony niedawno Poselski projekt ustawy o szczególnych zasadach restrukturyzacji walutowych kredytów mieszkaniowych w związku ze zmianą kursu walut obcych do waluty polskiej po pierwszym czytaniu został przekazany do Komisji Finansów Publicznych. Teraz trzeba poczekać. Jaki będzie efekt? Nie wiadomo.

Temat poszukiwania sposobów na obniżenie rat kolejny raz zyskuje na atrakcyjności. Małą popularnością kredytobiorców cieszy się spłata kredytu w obcej walucie, czy to z braku chęci do pieszego odwiedzenia kantorów stacjonarnych, czy też z obawy przed korzystaniem z kantoru online.

Wątpliwości niektórych budzi także korzystanie z zakupu franków szwajcarskich poza swoim bankiem, gdyż zostajemy obciążeni prowizją w trakcie wykonywania przelewu. Należy rozglądać się zatem za bardziej atrakcyjnymi możliwościami zakupu waluty.

Wymiana przez platformę społecznościową pomoże oszczędzić

Posiadanie konta walutowego we frankach szwajcarskich pozwala na korzystanie z bezpiecznego i jednego z najnowszych rozwiązań na rynku wymiany walut – platformy społecznościowej. Walutomat daje możliwość zgłoszenia potrzeby zakupu określonej puli franków szwajcarskich po atrakcyjnym dla nas kursie. Jak to działa? Walutomat daje użytkownikom swojej platformy możliwość realizacji ofert kupna i sprzedaży walut. Całość działań przebiega pod ścisłą kontrolą procedur bezpieczeństwa.  

Dzięki temu, że społecznościowa wymiana ma mniejszą prowizję, oraz możemy liczyć na korzystniejsze kursy - niż te z oferty bankowej – zyskujemy już na starcie. Za tą formą wymiany walut przemawia także możliwość dokonywania zakupu złożonego z kilku ofert sprzedawców.

Planowany zakup walut korzystny dla domowego budżetu

Kredyt to najczęściej długofalowe zobowiązanie, które chcemy, czy też nie - wpływa na nasze inne decyzje zakupowe. Wyrobienie sobie nawyku stałego monitorowania ofert społecznościwych może przynieść korzyści w postaci atrakcyjnych transakcji i zakupu waluty potrzebnej do spłaty raty. Duże zainteresowanie frankiem sprawia, że na społecznościowym rynku wymiany walut możemy zawsze spotkać oferty, dzięki którym zaoszczędzimy. Każdy z nas ma pulę obowiązków, które tylko potwierdzają jak cennym dobrem jest nasz czas. Kalkulator oszczędności oraz narzędzia ze strony internetowej https://www.walutomat.pl/kursy-walut/chf-pln/ pozwalają nam śledzić zmiany na bieżąco i szybko zweryfikować nasze oczekiwania z proponowaną ofertą. Walutomat jest dobrą alternatywą zarówno przy cyklicznych, jak i incydentalnych zakupach.

Bieżący zakup waluty to także forma zabezpieczenia w przypadku braku regularności wpływów. Przydatna okazuje się tu funkcjonalność platformy społecznościowej, kiedy nadwyżka waluty względem naszej raty kredytowej, spokojnie poczeka na koncie, co pozwoli na spłatę nawet w niedogodnym finansowo momencie. Cały proces spłaty kredytu opiera się na obowiązkowości, regularności, warto wykorzystać te cechy, aby systematycznie monitorować oferty na rynku

Zobacz także

Czym są programy lojalnościowe?
Program lojalnościowy, który ma na celu zbudowanie i utrzymanie trwałych relacji z klientami powinien być długotrwałym, zaplanowanym działaniem marketingowym. Odpowiednie ...
Osuszacz powietrza – skuteczna metoda walki z wilgocią w domu
Odpowiednio dobrany pozwala zredukować poziom wilgotności powietrza we wnętrzu. Jest prostym sposobem na odnowienie wyglądu przesiąkłego mieszkania oraz ekonomicznym rozwiązaniem ...
Gwiazdy i produkcje Telewizji Polskiej z "Telekamerami"
Sześć statuetek, w tym specjalną Złotą Telekamerę, otrzymały gwiazdy i produkcje Telewizji Polskiej. Wręczono je podczas prestiżowej gali rozdania nagród ...
Komentarze
(brak komentarzy)
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top