Znajdź informacje

Kupujesz szambo? Sprawdź, na co zwracać uwagę!


« lista artykułów
2017-10-31

W dzisiejszych czasach istnieją różnorodne sposoby na odprowadzanie domowych nieczystości. Nie dziwi więc fakt, że wiele osób poszukuje najlepszego dla siebie rozwiązania. Dlatego też w tym artykule przedstawimy najważniejsze elementy, które należy wziąć pod uwagę podczas kupowania szamba.

Pojemność szamba

Jednym z pierwszych dylematów, który staje przed osobami poszukującymi szamba, jest z całą pewnością jego pojemność. W takiej sytuacji warto jest wykonać pewne obliczenia, które zalecane są w tej właśnie sytuacji. Dobrze jest więc sprawdzić na domowym liczniku jak duża ilość wody pobierana jest w trakcie jednego tylko miesiąca - znając tę liczbę w bardzo prosty sposób można przeliczyć, jak duże szambo będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem.

Niektóre obliczenia pokazują, że trzyosobowa rodzina produkuje w ciągu 30 dni około 10m3 ścieków, choć liczba ta oczywiście może nieznacznie się różnić wśród różnych rodzin. Wielkość zbiornika na szambo powinno być więc takie, by można było opróżniać je nie częściej niż co 10-12 dni oraz nie rzadziej niż co pół miesiąca. Co równie ważne, nie warto zaopatrywać swoje gospodarstwo w zbyt duże zbiorniki, ponieważ wiele szambiarek ma możliwość jednorazowego zabrania ze sobą jedynie 12m3 cieczy.

Materiał z którego wykonano zbiornik

Równie istotny jest sam materiał, z jakiego wykonano zbiornik. Wielu producentów, takich jak http://szamba-betonowe-360.pl, oferuje modele wykonane z betonu, które są prawdopodobnie jednym z najtrwalszych opcji dostępnych na rynku. Są one dostępne w atrakcyjnych cenach, dlatego też nie dziwi fakt, że coraz więcej osób decyduje się na ich zakup. To doskonałe rozwiązanie, które jest jednocześnie solidne i trwałe, dzięki czemu będzie mogło służyć niezawodnie przez bardzo długi czas. W wielu przypadkach są one tworzone z elementów betonowych oraz żelbetowych, które są prefabrykowane. Co równie ważne, charakteryzuje je ponadprzeciętna szczelność, dzięki czemu otrzymujemy pewność, że żadne nieczystości nie przedostaną się do gruntu.

Odpowiednie przygotowanie terenu 

Kupując szambo wykonane z betonu należy także pamiętać o uprzednim wykonaniu specjalnego wykopu, którego długość oraz szerokość będzie o mniej więcej 20-30 centymetrów większa od zakupionego zbiornika. Nie należy również zapominać o umożliwieniu dojazdu pojazdowi ciężarowemu transportującemu betonowe szambo.

Nabywając szambo warto więc zwrócić szczególną uwagę przede wszystkim na trwałość zbiornika, dlatego też tak wiele osób decyduje się na zakup zbiorników wykonanych z betonu. Są one gwarancją solidności i trwałości, dzięki czemu unikamy konieczności naprawy lub też wymiany zbiornika po krótkim czasie od jego zakupu.

Zdjęcie główne: fotolia.com, 146269580 | Autor: Kaikoro

Zobacz także

Lato 2018: Gdzie na wakacje?
Dynamiczny rozwój branży turystycznej, a także coraz zasobniejszy portfel przeciętnego polskiego turysty sprawiają, że preferencje turystyczne Polaków ulegają zmianie. Choć ...
Rekordowy piłkarski wtorek. TVP1 liderem dnia
Rekordowe pasmo piłkarskiego wtorku w TVP1. 9,7 mln widzów oglądało w szczytowym momencie trzymający w napięciu mecz Polski z Koreą ...
Rekordowa oglądalność "Milionerów"
To był długo wyczekiwany moment! Polska edycja teleturnieju doczekała się nowej zwyciężczyni, którą została przesympatyczna, emerytowana nauczycielka języka polskiego – ...
Komentarze
(brak komentarzy)
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top