Znajdź informacje

Kupujesz szambo? Sprawdź, na co zwracać uwagę!


« lista artykułów
2017-10-31

W dzisiejszych czasach istnieją różnorodne sposoby na odprowadzanie domowych nieczystości. Nie dziwi więc fakt, że wiele osób poszukuje najlepszego dla siebie rozwiązania. Dlatego też w tym artykule przedstawimy najważniejsze elementy, które należy wziąć pod uwagę podczas kupowania szamba.

Pojemność szamba

Jednym z pierwszych dylematów, który staje przed osobami poszukującymi szamba, jest z całą pewnością jego pojemność. W takiej sytuacji warto jest wykonać pewne obliczenia, które zalecane są w tej właśnie sytuacji. Dobrze jest więc sprawdzić na domowym liczniku jak duża ilość wody pobierana jest w trakcie jednego tylko miesiąca - znając tę liczbę w bardzo prosty sposób można przeliczyć, jak duże szambo będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem.

Niektóre obliczenia pokazują, że trzyosobowa rodzina produkuje w ciągu 30 dni około 10m3 ścieków, choć liczba ta oczywiście może nieznacznie się różnić wśród różnych rodzin. Wielkość zbiornika na szambo powinno być więc takie, by można było opróżniać je nie częściej niż co 10-12 dni oraz nie rzadziej niż co pół miesiąca. Co równie ważne, nie warto zaopatrywać swoje gospodarstwo w zbyt duże zbiorniki, ponieważ wiele szambiarek ma możliwość jednorazowego zabrania ze sobą jedynie 12m3 cieczy.

Materiał z którego wykonano zbiornik

Równie istotny jest sam materiał, z jakiego wykonano zbiornik. Wielu producentów, takich jak http://szamba-betonowe-360.pl, oferuje modele wykonane z betonu, które są prawdopodobnie jednym z najtrwalszych opcji dostępnych na rynku. Są one dostępne w atrakcyjnych cenach, dlatego też nie dziwi fakt, że coraz więcej osób decyduje się na ich zakup. To doskonałe rozwiązanie, które jest jednocześnie solidne i trwałe, dzięki czemu będzie mogło służyć niezawodnie przez bardzo długi czas. W wielu przypadkach są one tworzone z elementów betonowych oraz żelbetowych, które są prefabrykowane. Co równie ważne, charakteryzuje je ponadprzeciętna szczelność, dzięki czemu otrzymujemy pewność, że żadne nieczystości nie przedostaną się do gruntu.

Odpowiednie przygotowanie terenu 

Kupując szambo wykonane z betonu należy także pamiętać o uprzednim wykonaniu specjalnego wykopu, którego długość oraz szerokość będzie o mniej więcej 20-30 centymetrów większa od zakupionego zbiornika. Nie należy również zapominać o umożliwieniu dojazdu pojazdowi ciężarowemu transportującemu betonowe szambo.

Nabywając szambo warto więc zwrócić szczególną uwagę przede wszystkim na trwałość zbiornika, dlatego też tak wiele osób decyduje się na zakup zbiorników wykonanych z betonu. Są one gwarancją solidności i trwałości, dzięki czemu unikamy konieczności naprawy lub też wymiany zbiornika po krótkim czasie od jego zakupu.

Zdjęcie główne: fotolia.com, 146269580 | Autor: Kaikoro

Zobacz także

Vlepka – nowy sposób komunikacji
Vlepki pojawiły się na początku XX wieku i momentalnie zawładnęły przestrzenią publiczną. Okazało się bowiem, że wydrukowanie tych małych naklejek ...
Alvaro Soler na Sylwestrze Marzeń w Zakopanem!
Al Bano i Romina Power, Ricchi e Poveri czy Modern Talking to nie koniec. Jest kolejne wielkie zagraniczne nazwisko! Alvaro ...
Świąteczne rekordy TVP. Rekordowa oglądalność "Rolnik szuka żony"
26 grudnia należał do TVP1, która była liderem dnia. Największym zainteresowaniem widzów cieszyły się: odcinek specjalny programu „Rolnik szuka żony” ...
Komentarze
(brak komentarzy)
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top