Znajdź informacje

Muzyczne prezenty pod choinkę dla dzieci - najlepsze propozycje


« lista artykułów
2017-11-27

Muzyka wpływa pozytywnie na każdego z nas, nasze nastroje i emocje. Daje też mnóstwo radości, relaksuje i stymuluje zmysły. Dzieci, które grają, a nie tylko słuchają, potrafią lepiej się skupić, skoncentrować i przy okazji świetnie ćwiczą małą motorykę. Instrument muzyczny to wspaniały pomysł na prezent gwiazdkowy! Być może okaże się, że nasz maluch posiada ukryty talent, a jak wiadomo niewymuszone rozwijanie swoich umiejętności daje naprawdę dużo frajdy!

Muzyka dobra na wszystko

Badania wskazują, że muzyka ma pozytywne działanie nawet dla dzieci w okresie prenatalnym. W brzuchu malec słyszy już melodię i wyczuwa rytm.
Jego wrażliwość słuchowa mocno wzrasta w okresie przedszkolnym i zaczyna rozpoznawać melodie.

Muzyka słuchana w dzieciństwie ma mnóstwo zalet, które ujawnią się w późniejszym czasie. Ta umiejętność odbierania bodźców dźwiękowych, pomaga na przykład budować neuronalne drogi, które mają wpływ na naukę języków (także obcych), rozwój pamięci i poczucia przestrzeni.
Ponadto muzyka poprawia koncentrację, rozwija kreatywność, ułatwia naukę czytania i pisania, podwyższa motywację, opóźnia objawy zmęczenia.
Zabawy instrumentami muzycznymi wpływają też na rozwój motoryki dużej poprzez taniec czy małej np. granie na instrumentach.

Mając już tak dużą wiedzę na temat instrumentów muzycznych, polecamy wybór jednego z nich, jako najlepszy prezent pod choinkę. Dziś zaglądamy na stronę sklepu dla dzieci bobomio.pl, gdzie znaleźliśmy całe mnóstwo muzycznych zabawek.

Muzyczne prezenty pod choinkę od Bobomio

Sześciostrunowa gitara Kids Koncept – solidnie wykonana zabawka, która będzie idealnym wstępem do nauki gry na tym bardzo popularnym instrumencie. Gitara to jeden z tych przedmiotów, które bardzo zachęcają do nauki grania, gdyż samo uderzanie w struny nie jest ładną muzyką, maluchy szukają możliwości wydobycia z niej ładnych dźwięków.

Fortepian Confetti Janod - idealnie sprawdzi się jako pierwszy instrument dla dziecka. Fortepian posiada 18 klawiszy, które wydają przyjemne dla ucha, delikatne dźwięki. Ten instrument będzie świetną propozycja dla samouków, którzy grają melodie ze słuchu.

Drewniany ksylofon Plan Toys – potocznie zwany przez dzieci cymbałkami, jest idealny na każdą okazję. Ksylofon wydaje przyjemne dźwięki, dlatego dzieci tak go lubią. Do tej wersji dołączone są jeszcze nuty do utworów: "Jingle bells", "Oda do radości" i "Mary ma małego baranka". To świetna zachęta do rozpoczęcia nauki – nie tylko grania, ale i czytania nut!

Drewniane kastaniety i drewniane marakas od Janoda – bardzo solidne i niezwykle ładne instrumenty muzyczne. To propozycja do nauki wybijania rytmu, czyli pierwszy krok by poczuć muzykę! Te instrumenty sprawdzą się podczas słuchania przeróżnych nagrań. Rolą dziecka jest włączenie się do utworu poprzez wybór odpowiedniego rytmu. Świetna zabawa gwarantowana dla całej rodziny.

Skrzynka perkusyjna Cajon Plan Toys – to propozycja dla nieco starszych bębniarzy i z pewnością niesamowita atrakcja. Bęben zainspirowany jest instrumentem Cajon - w całości wykonany z drewna, pozwala na tworzenie rytmu, który wyzwoli wiele radości, wrażliwości muzycznej, i inwencji twórczej u dziecka.

Na stronie sklepu bobomio.pl jest jeszcze wiele muzycznych prezentów dla najmłodszych! Bębenek, tamburyn, akordeon, dzwoneczki czy trąbki. Masz do wyboru tak dużą listę muzycznych zabawek pod choinkę, że z pewnością znajdziesz coś odpowiedniego dla swojej pociechy.

 

Zobacz także

Vlepka – nowy sposób komunikacji
Vlepki pojawiły się na początku XX wieku i momentalnie zawładnęły przestrzenią publiczną. Okazało się bowiem, że wydrukowanie tych małych naklejek ...
Alvaro Soler na Sylwestrze Marzeń w Zakopanem!
Al Bano i Romina Power, Ricchi e Poveri czy Modern Talking to nie koniec. Jest kolejne wielkie zagraniczne nazwisko! Alvaro ...
Świąteczne rekordy TVP. Rekordowa oglądalność "Rolnik szuka żony"
26 grudnia należał do TVP1, która była liderem dnia. Największym zainteresowaniem widzów cieszyły się: odcinek specjalny programu „Rolnik szuka żony” ...
Komentarze
(brak komentarzy)
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top