Znajdź informacje

Kaczyński o "Gazecie Wyborczej": akomodowała ludzi starego systemu


« lista artykułów
2016-01-23

Jarosław Kaczyński wziął udział w sympozjum naukowym "Oblicza manipulacji" organizowanym przez Wyższą Szkołe Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Prezes PiS w swoim wystąpieniu opisywał m.in. sposoby manipulacji w okresie PRL. Nie zabrakło nawiązań do ostatnich rządów Platformy Obywatelskiej i krytyki "Gazety Wyborczej". Wystąpienie transmitowała TVP Info.

Znacząca część wystąpienia Jarosław Kaczyński dotyczyła sposobów manipulacji władzy komunistycznej, która przy użyciu technik manipulacyjnych i socjotechnicznych walczyła ze społeczeństwem oraz PRL-owską opozycją. Lider PiS nie szczędził słów krytyki byłemu rzecznikowi rządu PRL Jerzemu Urbanowi oraz środowisku "Gazety Wyborczej". Zdaniem Kaczyńskiego, gazeta kierowana przez Adama Michnika stała się instytucją, z którą utożsamianie się akomodowało ludzi starego systemu.

Na koniec prezes PiS nawiązał do czasów współczesnych i ostatnich wydarzeń politycznych. - Mimo ogromnej przewagi instytucjonalnej drugiej strony, doszliśmy do władzy. Ale ta kampania w dalszym ciągu trwa. Ona przybiera różny charakter, ale przede wszystkim dochodzi do kwestionowania faktu oczywistego, że w Polsce jest demokracja. (...) Można powiedzieć, że mamy do czynienia z taką sytuacją, którą można określić, że jeśli rządzi Platforma Obywatelska, to niezależnie od tego, co robi (...), jest demokracja. Kiedy my rządzimy - jest dyktatura - zakończył prezes PiS.

Foto: youtube

Bartłomiej Kawalec

Zobacz także

Rekordowa widownia Pucharu Świata w Zakopanem
Ponad 7,6 mln widzów w szczytowym momencie obejrzało w TVP1 niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Rekordową ...
Mobilizacja do nauki angielskiego
Często spotykamy się z problemem nauki angielskiego już w podstawówce, gdzie złe doświadczenia uczniów są później kontynuowane podczas dalszej nauki, ...
Widzowie wybierają "Pytanie na śniadanie" TVP2
W sobotę, 20 stycznia poranny magazyn TVP2 „Pytanie na Śniadanie” miał największe wyniki oglądalności (ponad 595 tys. widzów przy udziałach ...
Komentarze
(brak komentarzy)
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top