Znajdź informacje

TOPR. Na każde wezwanie - film o prawdziwym bohaterstwie


« lista artykułów
2019-12-01

„TOPR. Na każde wezwanie” to dokument o wyjątkowych ludziach, którzy ryzykując swoje życie, idą ratować je innym. Bo walka z górskim żywiołem czasem ma cenę życia. To dokument o ludziach z prawdziwym charakterem. Opowie wzruszające historie ratowników, których powołaniem jest nieść pomoc innym, często w obliczu wielkiego ryzyka. Emisja filmu na w Polsacie oraz w Ipla.tv

Jeżeli szukamy na co dzień wśród nas bohaterów, to na pewno można do ich grona zaliczyć ratowników TOPR - Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ratownicy TOPR-i już od 110 lat idą w góry, aby pomagać potrzebującym - i w związku z tą rocznicą Telewizja Polsat oraz Polkomtel, operator sieci Plus i wieloletni partner TOPR przygotowały specjalny film o ich życiu, pracy, ale też ryzyku i śmierci.

Produkcja pokazuje nie tylko codzienną pracę ratowników, ale także ich przygotowywanie do niej, które trwa latami. W filmie wykorzystane zostały autentyczne zdjęcia z akcji ratunkowych, które pokazują trud, ryzyko i poświęcenie ratowników. Działania ratunkowe prowadzone są w każdych warunkach, nie ma znaczenia deszcz, śnieg, mgła, mróz czy silny wiatr. Często w ekstremalnych sytuacjach, ratownicy ryzykują własne życie, by ratować życie innych. Każda opowiedziana w tym filmie historia to nie tylko analiza akcji ratunkowej, to przepełnione emocjami historie ludzi, którzy na co dzień muszą odsunąć na bok wszelkie emocje, by ratować czyjeś życie.

„TOPR. Na każde wezwanie” oddaje również cześć i hołd  pamięci ratowników, którzy zginęli w Tatrach niosąc pomoc innym. Opowiada o najtragiczniejszych momentach w 110-letniej historii  TOPR-u. - To jest bardzo dobra produkcja dokumentalna, zrobiona w sposób subtelny o najpoważniejszych sprawach, które nas dotykały - mówił w Polsat News Jan Krzysztof, naczelnik TOPR. To m.in. katastrofa śmigłowca z 11 sierpnia 1994 roku, w której zginęło dwóch pilotów i dwóch ratowników. W filmie po raz pierwszy od  25 lat, ratownicy, którzy chwilę przed katastrofą wyskoczyli ze śmigłowca, szczerze i otwarcie opowiadają o tym zdarzeniu i o stracie swoich przyjaciół.

Na dokument składają się rozmowy z ratownikami TOPR, lekarzami, ekspertami, uratowanymi i rodzinami zmarłych. W filmie wykorzystano zdjęcia archiwalne z Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem oraz materiały z prywatnych kamer ratowników TOPR.
Autorami dokumentu są Natalia Knapik, Wojciech Pochrzęst i Radosław Kietliński.

Pomysł na realizację filmu zrodził się podczas obchodów Dnia Ratownika w 2018 roku w Dolinie Pięciu Stawów. W związku z wieloletnią współpracą firmy Polkomtel, operatora sieci Plus z TOPR-em, obecny na uroczystości Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej  Tobias Solorz w rozmowie z naczelnikiem TOPR-u Janem Krzysztofem, poddał pomysł stworzenia filmu dokumentalnego o Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym.

„TOPR. Na każde wezwanie” - w poniedziałek 2 grudnia o godz.22:30 w Polsacie. Dokument dostępny jest również w IPLI.  

bak

Foto: Polsat

Zobacz także

Oryginalne i niepowtarzalne dodatki w żłobku, które pomagają wyróżnić markę
Aranżacja przestrzeni żłobkowej lub przestrzeni klubu, który posiada uprawnienia do opieki nad najmłodszymi, wydaje się prosta. Wystarczy, by było bezpiecznie ...
Nowoczesne ogrzewanie, czyli różne rozwiązania korzystne dla domu
Poszukiwanie nowoczesnych rozwiązań dotyczących ogrzewania prowadzi coraz więcej osób w kierunku promienników, paneli na podczerwień. Okazuje się, że popularność tego ...
Dodatkowa pula 500 pakietów reklamowych w akcji „TVN Pomagajmy sobie”. Łącznie skorzysta 1000 firm!
W ramach akcji specjalnej „TVN Pomagajmy sobie” właściciele biznesów za symboliczną złotówkę mogą realizować kampanię reklamową w kanałach telewizyjnych oraz ...
Komentarze
(brak komentarzy)
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top