Znajdź informacje

Dużo spraw na głowie? Pomyśl nad tymi rozwiązaniami


« lista artykułów
2020-02-03

Wszystkim nam doskwiera to samo – za dużo obowiązków, za mało czasu. Nie zawsze potrafimy sobie z tym poradzić. Jeszcze pół biedy, kiedy zapomnimy o czymś błahym, jednak sprawa robi się poważna, kiedy wyleci nam z głowy ważna wizyta u lekarza czy termin kolejnej opłaty raty za auto czy mieszkanie. Istnieje jednak kilka prostych i wygodnych sposobów, dzięki którym okiełznamy natłok obowiązków.

Zapraszam do tablicy!

Niezwykle popularnym w ostatnich latach zabiegiem dekoratorskim jest malowanie ścian farbą tablicową. Nie dotyczy to wyłącznie mieszkań czy domów. Są też nowoczesne biura, w których to rozwiązanie jest stosowane. Nie da się ukryć, że jest to stosowane przede wszystkim w pokojach dziecięcych, dzięki czemu maluchy mogą się oddawać swoim twórczym talentom, ale jest to też ułatwienie dla rodziców – nie muszą za każdym razem szorować albo przemalowywać ściany. Jednak jest to też świetne rozwiązanie w innych miejscach – może służyć za notatnik wielokrotnego użytku.

Dzięki pomalowaniu ściany w kuchni lub przy drzwiach wejściowych niczego nie zapomnimy! Można je zapisywać z dnia na dzień lub robić całotygodniowy plan zadań. Jest to niezwykle mądre i przydatne rozwiązanie, które wytrzyma długie lata, ponieważ farba tablicowa – ze względu na swą funkcję – jest bardzo odporna na ścieranie.

Przyklej i pamiętaj!

Tak, jak tablicówka w biurach jest na razie wyłącznie kaprysem, tak już inne rozwiązania, które pomagają w zapamiętywaniu zadań, są powszechne od wielu lat. Ale nie tylko – w domach również zdają egzamin. Jednym z nich są samoprzylepne kolorowe karteczki. Można je zamieścić wszędzie tam, gdzie często spoglądamy. W ten sposób nic nam nie umknie.

Najpopularniejsze są oczywiście te żółte. Po prostu jest to kolor, którego nie sposób przeoczyć. Są tacy, którzy tak upodobali sobie to rozwiązanie, że przestrzeń wokół nich jest dosłownie usłana karteczkami. Wydawać się to może chaotyczne, ale wbrew pozorom jest to przemyślane działanie. Jeśli tzw. postity są przyklejone według kolejności zadań, po wykonaniu każdego następnego po prostu usuwamy kartkę i po kłopocie. Wiemy, co już wykonaliśmy i co pozostało do zrobienia.

Jaskrawy kolor przykuwa uwagę, wiemy, że znajduje się na nim coś ważnego. Wygodne, łatwe w użyciu i praktyczne – wszystkie cechy idealnego organizera.

Kalendarze – zawsze przydatne

Mimo że wielu ludzi uważa, że wszelkiego rodzaju kalendarze są przeżytkiem, ponieważ zajmują zbędne miejsce, są już niemodne i kojarzą się z minioną epoką, to jednak wciąż jest spore grono osób, które chętnie z nich korzysta. Należą do nich m.in. kalendarze biurkowe, które pomagają przede wszystkim w organizacji pracy.

Ich atutem jest to, że istnieje wiele rodzajów – takie, gdzie widać tylko dany miesiąc lub takie z obecnym, minionym oraz następnym. Zwłaszcza ten drugi rozkład jest bardzo przydatny, ponieważ pomaga planować, ale też szybko wrócić do tego, co było zrobione wcześniej.

Praca z takim kalendarzem jest niezwykle prosta – wystarczy zaznaczyć konkretny dzień i napisać krótką notkę. I już wszystko wiadomo. Wystarczy rzut oka i żadne zadanie nie umknie naszej uwadze.

Zobacz także

Największe polskie katastrofy: tragiczny wypadek samolotu w Lesie Kabackim
W 1987 roku na terenie Lasu Kabackiego, na obrzeżach Warszawy, rozbił się samolot pasażerski Polskich Linii Lotniczych. Wszyscy obecni na ...
Sojowy biznes – jak zacząć tworzyć małe cuda
Uwielbiasz świece zapachowe, a prace manualne to Twój konik? Dlaczego więc nie przełożyć tego na pomysł biznesowy? Wystarczy przemyślany biznesplan ...
„Przygody truckerki” – nowy program Discovery Channel!
Stacja Discovery Channel zabiera widzów w kolejną podróż. Tym razem w drogę wyruszą wraz z Iwoną Blecharczyk, która przemierzy południe ...
Komentarze
(brak komentarzy)
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top