Znajdź informacje

Budownictwo


2017-02-11, 11:23
flypr
Nowości Windmöller Flooring Products WFP na targach BAU 2017
W dniach 16-21 stycznia w Monachium odbyły się Światowe Targi Architektury, Materiałów i Systemów Budowlanych BAU 2017. To jedno z największych międzynarodowych wydarzeń targowych z branży architektury, materiałów i systemów budowlanych. Wśród wystawców nie zabrakło firmy Windmöller Flooring Products WFP. Podczas imprezy niemiecki producent wysokiej jakości paneli laminowanych, winylowych oraz ekologicznych podłóg Purline zaprezentował tegoroczne nowości – panele winylowe z kolekcji wineo 800 oraz nowoczesne biopodłogi Purline Bioboden z kolekcji wineo 1000.
czytaj więcej
2017-02-07, 13:39
flypr
Wszechstronny pomocnik na budowie – X-POLYMER uszczelniacz-klej do wszystkiego firmy Den Braven
Jeden produkt, który z powodzeniem zastąpi wiele narzędzi, gwoździe, wkręty, różnego rodzaju uszczelniacze oraz kleje dedykowane do ściśle określonych podłoży – nowy X-POLYMER DO WSZYSTKIEGO firmy Den Braven, uniwersalny uszczelniacz-klej, to wiele możliwości ukrytych w jednym opakowaniu. Jego innowacyjne właściwości nie tylko usprawnią prace, ale też pozwolą stworzyć szczelne i trwałe połączenia różnorodnych materiałów.
czytaj więcej
2017-02-07, 13:17
flypr
Okiem eksperta: akumulacja cieplna i jej rola w utrzymaniu optymalnej temperatury we wnętrzach
Konieczność zapewnienia użytkownikom budynków maksymalnego komfortu cieplnego, a także chęć odpowiedzialnego gospodarowania energią sprawiają, że do wznoszenia obiektów mieszkalnych i komercyjnych wykorzystywane są materiały o coraz lepszych parametrach technicznych. Szczególnie chodzi tutaj o produkty, które cechują się jak najlepszymi właściwościami termicznymi, w tym wysoką akumulacyjnością cieplną. Co kryje się pod tym pojęciem i dlaczego warto zwrócić na tę kwestię uwagę podczas wznoszenia budynków energooszczędnych, wyjaśnia Joanna Nowaczyk, Doradca Techniczny Grupy SILIKATY.
czytaj więcej
2017-02-06, 19:26
Agencja Publicum PR
Podlaski producent na targach BUDMA
Już we wtorek 7. lutego startują Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2017. To jedna z najważniejszych tego typu imprez w Polsce, stanowiąca miejsce spotkań, dyskusji i rozmów biznesowych dla czterech głównych grup profesjonalistów: handlowców, architektów, fachowców oraz inwestorów. W gronie tym znajdą się również reprezentanci Podlasia – swoją ofertę zaprezentuje bowiem m. in. firma TIS Group.
czytaj więcej
Dlaczego panele winylowe wygrywają z laminowanymi?
Panele laminowane zawdzięczają swoją popularność przede wszystkim niskiej cenie oraz wygodzie użytkowania – szczególnie w porównaniu z podłogami drewnianymi. Nie każdy jednak wie, że jeszcze lepszą alternatywą mogą okazać się podłogi LVT, a więc płytki i panele winylowe.
czytaj więcej
2017-01-31, 11:44
flypr
Klej Mamut Glue firmy Den Braven – solidny pomocnik każdego fachowca
Istnieją takie narzędzia i produkty, które powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego fachowca. Młotek, wiertarka, wkręty, kołki, czy gwoździe to przedmioty, bez których trudno wyobrazić sobie większość prac remontowo-budowlanych. A gdyby tak je wszystkie zastąpić jednym klejem? Nie-możliwe?! A jednak. Super silny i natychmiast przyczepny bez podpierania klej Mamut Glue firmy Den Braven udowadnia, że jest to możliwe.
czytaj więcej
2017-01-26, 19:37
flypr
Beton w nowoczesnych przestrzeniach publicznych
Przestrzenie miejskie coraz częściej stanowią realne połączenie estetyki z funkcjonalnością, które z powodzeniem wychodzi poza obręb obiektów użyteczności publicznej i pojawia się w ich szeroko pojętym otoczeniu. Specyfika placów, dziedzińców, chodników czy pasaży wymaga jednak zastosowania odpowiednich materiałów wykończeniowych, charakteryzujących się wytrzymałością, trwałością oraz atrakcyjnym designem. Ekspert firmy Libet podpowiada, jak wykorzystać walory betonu w tworzeniu nowoczesnych miejskich aranżacji.
czytaj więcej
2017-01-26, 09:20
flypr
Dlaczego bloczki akustyczne są pozbawione profilowań?
Wykonane z ekologicznych surowców silikatowe bloczki to materiał budowlany, który z powodzeniem wykorzystywany jest do wznoszenia ścian o podwyższonych parametrach akustycznych. Możliwość stawiania „cichych” przegród to w dużej mierze zasługa znacznej masy wapienno-piaskowych elementów murowych, jednak olbrzymią rolę odgrywa tutaj również gładka powierzchnia czołowa bloczków. W jaki sposób brak profilowań przekłada się na poprawę parametrów akustycznych ściany, wyjaśnia Joanna Nowaczyk, Doradca Techniczny Grupy SILIKATY.
czytaj więcej
2017-01-25, 22:24
flypr
Extremalna funkcjonalność - nowa odsłona X-POLYMER firmy Den Braven
Wraz z początkiem roku firma Den Braven wprowadziła do swojej oferty nową odsłonę niezwykle funkcjonalnych uszczelniaczy-klejów X-POLYMER. Te same właściwości, te same kolory, a tylko dwa opakowania i jeszcze szerszy zakres zastosowań. A wszystko po to, by prace remontowo-budowlane przebiegały szybko i sprawnie, a wybór odpowiednich produktów nie stanowił większych trudności.
czytaj więcej
2017-01-24, 11:04
flypr
Ekspert podpowiada: Dlaczego warto postawić na wykładzinę elastyczną?
Wielu osobom elastyczne wykładziny podłogowe nadal kojarzą się z przestarzałym i często nieestetycznym linoleum, które jeszcze nie tak dawno królowało w wielu polskich mieszkaniach. Tymczasem na rynku dostępne są nowoczesne produkty, które zachwycają zarówno atrakcyjnym wylądem, jak i doskonałymi właściwościami użytkowymi. Grzegorz Mazur, ekspert marki Wineo wyjaśnia, dlaczego warto postawić na wysokiej jakości wykładziny elastyczne.
czytaj więcej
1...18192021222324...72

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top