Znajdź informacje

Finanse, Bankowość i Ubezpieczenia


Fundusz sekurytyzacyjny Grupy Pragma Inkaso nabył portfel wierzytelności
Utworzony w październiku 2013 w celu inwestowania w pakiety wierzytelności Pragma 1 Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Niestandaryzowany Fundusz Sekurytyzacyjny, podpisał umowę nabycia portfela wierzytelności bankowych o wartości nominalnej 35,9 mln zł.
czytaj więcej
Firma windykacyjna czy kancelaria prawna – co jest skuteczniejszą metodą windykacji?
Oddając dług do windykacji trudno wyrokować czy będzie możliwe jego polubowne odzyskanie czy jednak konieczne będzie wszczęcie procesu sądowego. Dlatego też wierzyciele stają przed dylematem: zwrócić się od razu o do kancelarii prawnej, aby wystosowała pozew czy może zlecić windykację długu?
czytaj więcej
Ubezpieczenia podróżne dostępne na Fly.pl
Mondial Assistance i internetowe biuro podróży Fly.pl uruchomiły wspólną sprzedaż ubezpieczeń turystycznych w wersji on-line na www.ubezpieczenia.fly.pl. Strona oferuje pakiety dopasowane do różnych potrzeb podróżnych podane w atrakcyjnej formie.
czytaj więcej
TextilMarket zwiększa dynamikę obrotów
O 11,3% do 36,7 mln zł wzrosły w marcu 2014 r. szacunkowe obroty właściciela marek odzieżowych Top Secret, Troll, Drywash oraz sieci dyskontowej TextilMarket, w porównaniu do tego samego miesiąca poprzedniego roku. Lokomotywą wzrostu przychodów Grupy był segment dyskontowy, który urósł aż o 21%. Sprzedaż w części modowej utrzymała się na analogicznym poziomie do ubiegłorocznej.
czytaj więcej
VeriFone laureatem nagrody Merchant Payments Ecosystem 2014
 Firma VeriFone została uhonorowana nagrodą Merchant Payments Ecosystem 2014 w kategorii “mPOS”. Komitet tegorocznej edycji konkursu, będącego częścią berlińskich targów płatniczych MPE, docenił wkład firmy w rozwój systemów do obsługi płatności mobilnych dla przedsiębiorców.
czytaj więcej
Dostęp on-line do danych dla przedsiębiorców – jak rozwijać biznes wykorzystując nowoczesne technologie
Czy można się rozwijać stojąc w miejscu? Nie – rozwój z zasady wymaga wprowadzania zmian i ciągłego śledzenia nowości branżowych. Dostęp on-line do danych księgowych jest jednym z ważniejszych trendów w obszarze komunikacji między księgowym i przedsiębiorcą. Daje wiele możliwości i pozwala na nieskrępowany rozwój prowadzonej działalności.
czytaj więcej
Inna bajka... czyli od GE Capital Banku do Banku BPH
W 1892 roku poprzez połączenie dwóch przedsiębiorstw: Edison Electric Light Company zarządzanego przez jednego z najbardziej znanych i twórczych wynalazców na świecie słynnego Thomasa Alva Edisona i Thomson-Houston Company zarządzanego przez Charlesa A. Coffina powstała firma General Electric. Oba przedsiębiorstwa razem posiadały większość kluczowych w tym czasie patentów w dziedzinie produkcji i wykorzystywania prądu elektrycznego, co na długie lata zapewniło im dominującą pozycję na rynku w USA. Początkowo przedsiębiorstwo koncentrowało swoją działalność na przedsięwzięciach związanych z elektrycznością – od budowy elektrowni i linii wysokiego napięcia po produkcję różnego rodzaju sprzętu elektrycznego. W laboratoriach General Electric powstało szereg wynalazków, między innymi turbina parowa, lodówka, żarówka, gramofon, prądnica prądu stałego, silnik prądu stałego, opracowano też metody syntezy polietylenu i silikonu. Z biegiem lat koncern poszerzał zakres swojej działalności, inwestując także w sektor ubezpieczeniowy i bankowy.
czytaj więcej
OptiBuy wdrożył system IVALUA Buyer w PKO Banku Polskim
OptiBuy, dostawca rozwiązań biznesowych oraz IT w obszarze zakupów, wdrożył w PKO Banku Polskim wspierający procesy zakupowe system informatyczny IVALUA Buyer. Rozwiązanie umożliwia m.in. zarządzanie przetargami, kontraktami, centralną bazą dostawców oraz prowadzenie aukcji elektronicznych. System pozwala również ocenić efektywność funkcjonowania procesu zakupowego. Jest to największe zakończone wdrożenie w obszarze e-sourcingu w 2013 roku w Polsce.
czytaj więcej
Nowe tendencje w księgowości – odczytywanie papierowych faktur i elektroniczne archiwum dokumentów
Nieustające zmiany wpisane są w zawód księgowego. Dotyczą nie tylko przepisów, ale i oprogramowania na którym pracuje. Kiedyś powstanie programów księgowych teraz możliwość odczytywania faktur i tworzenia elektronicznego archiwum z dokumentami wyznaczają kierunek rozwoju w branży księgowej.
czytaj więcej
Pozytywne opinie klientów Profi Credit o pożyczkach online
Z bankowości elektronicznej korzysta już 35% konsumentów w Polsce. W odpowiedzi na coraz większe zainteresowanie usługami online Profi Credit wprowadziło do swojej oferty możliwość zaciągnięcia pożyczek w sieci. Opinie klientów Profi Credit zwracają szczególną uwagę na szybki dostęp do gotówki oraz formalności sprowadzone do niezbędnego minimum.
czytaj więcej
123...424344454647484950

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top