Znajdź informacje

IT, Nowe technologie


W 2015 roku Polacy wysłali 66 mln mniej SMS-ów niż rok wcześniej
Na przestrzeni ostatnich trzech lat, zauważalna była tendencja utrzymania zbliżonego wolumenu wysyłanych wiadomości SMS. Z opublikowanego właśnie przez UKE „Raportu o stanie rynku telekomunikacyjnego w Polsce w 2015 roku” wynika, że w ubiegłym roku użytkownicy telefonii mobilnej wysłali ogółem 51,9 mld wiadomości i 66 mln mniej SMS-ów niż przed rokiem. W liczbie wysyłanych wiadomości tekstowych Polacy wciąż plasują się powyżej średniej dla państw UE. Przeciętny użytkownik w kraju wysłał 83 SMS-ów miesięcznie, wobec średniej krajów UE – 68 wiadomości. Uwagę zwraca wzrost liczby kart M2M (Machine2Machine) o 16,3% względem poprzedniego roku.
czytaj więcej
8,8 mln kart SIM, których nikt nie używa. HLR je wykryje
Z analizy aktywnych kart SIM przeprowadzonej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej wynika, że w 2015 r. na rynku telekomunikacyjnym w Polsce było ponad 8,8 mln tzw. „martwych dusz”, czyli użytkowników, którzy przeciągu 3 miesięcy nie wykonali i nie odebrali żadnego połączenia ani SMS/MMS, ani nie łączyli się z Internetem za pośrednictwem urządzenia mobilnego. Marketerzy planujący działania z wykorzystaniem SMS dzięki usłudze HLR (Home Location Register) mogą sprawdzić m.in. czy aparat abonenta jest w tej chwili aktywny lub wyłączony. Pozwala to w optymalny sposób przygotować bazę numerów do masowej wysyłki SMS.
czytaj więcej
2016-06-23, 13:12
NEONET
Laptop ma być funkcjonalny
W przypadku laptopów nie ma złych i dobrych marek. Są tylko sprzęty źle lub dobrze dobrane do naszych preferencji. Kupując laptopa, nie kierujmy się ceną ani marką, ale funkcją, jaką powinien pełnić – radzą eksperci NEONET. Na co zwrócić uwagę?
czytaj więcej
2016-06-21, 11:46
Syngeos
Nowe technologie dla kibiców na Euro 2016
Mecze piłkarskich mistrzostw Europy są rozgrywane na 10 stadionach rozsianych po całej Francji, co z logistycznego punktu widzenia jest niemałym wyzwaniem. Życie kibicom mają ułatwiać aplikacje mobilne i gadżety wykorzystujące nowe technologie – Syngeos wymienia najlepsze z nich.
czytaj więcej
Mobilna stacja dokująca z powerbankiem - PURO Dual iPower
Puro - włoski producent eleganckich akcesoriów wprowadza na rynek wyjątkowo innowacyjny pod względem funkcjonalności i możliwości gadżet - mobilną stację, która zatroszczy się o to, aby twoje urządzenie było zawsze gotowe do pracy, która wyróżnia się również świetnym kompaktowym designem.
czytaj więcej
2016-06-14, 12:38
SaldeoSMART
SaldeoSMART udostępnia ponad 30 integracji z programami księgowymi
Jedną z wyróżniających cech SaldeoSMART jest liczba integracji z programami księgowymi oraz systemami ERP. Jest ich ponad 30, co więcej, dostępność API oraz Webservice pozwala na dostosowanie do indywidualnych programów używanych w firmie. Przygotowana przez SaldeoSMART infografika pokazuje różnorodność wykorzystania programów księgowych w biurach rachunkowych oraz najważniejsze informacje związane z integracjami.
czytaj więcej
Fakty, które warto wiedzieć o Microsoft Azure
Microsoft Azure jest platformą chmurową, która udostępnia mechanizmy pozwalające przetwarzać dane, a także je składować. Microsoft Azure obsługuje każdy system operacyjny i szeroką gamę języków programistycznych. Azure oferuje dostęp do zintegrowanych usług obejmujących moc obliczeniową, magazyny, aplikacje, dane i sieci, dzięki czemu szybciej możesz zarządzać infrastrukturą, realizować większą liczbę zadań, a przede wszystkim uzyskać znaczne oszczędności finansowe. Od niemal 2 lat Microsoft Azure dostępny jest również w umowie Open, dzięki czemu jest w pełni dostępny dla małych i średnich firm, dla których oznacza, że nie muszą już inwestować w skomplikowaną infrastrukturę by uruchamiać usługi klasy Enterprise. Oto kilka ciekawych faktów na temat Azure, czyli platformy, którą dostarcza Microsoft.
czytaj więcej
2016-05-20, 15:08
SKG S.A.
System zarządzania siecią handlową eSAMBO będzie obsługiwał sklepy w Wielkiej Brytanii
Coraz więcej polskich sklepów z powodzeniem prosperuje w Zjednoczonym Królestwie. Rodzime produkty są kupowane nie tylko przez Polaków, docenia je także społeczność lokalna. Rozwojowi przedsiębiorczości sprzyja także brytyjski system gospodarczy, który jest znacznie bardziej przyjazny dla kupców niż polski. Jednak, aby zgrać logistycznie dostawy z Polski i sprzedawać na brytyjskich warunkach, Polacy potrzebują odpowiedniego narzędzia informatycznego, radzącego sobie z różną walutą, stawkami podatku VAT, czy choćby językiem.
czytaj więcej
2016-05-16, 22:00
G DATA
G DATA zapobiega zmasowanym falom ataków przeprowadzanych za pomocą trojanów bankowych
Z danych Związku Banków Polskich wynika, że na koniec 2015 roku banki miały 30,3 mln klientów z podpisaną umową o korzystanie z bankowości internetowej, a aktywnych użytkowników 14,5 mln.
Pod koniec 2015 roku G DATA Security Labs zarejestrowało masowe ataki realizowane za pomocą trojana Dridex, które zostały zażegnane dzięki zastosowaniu unikalnej technologii G DATA BankGuard. Przestępcy wykorzystując Dridex, próbowali wciągnąć potencjalne ofiary w pułapkę, wysyłając im fikcyjne faktury lub informacje o zwrotach podatku. Zdecydowana większość ataków - aż 80 procent, była wymierzona w mieszkańców krajów anglojęzycznych. Pełny raport zagrożeń dla drugiej połowy 2015 roku dostępny na stronie www.gdata.pl.
czytaj więcej
2016-05-13, 11:22
JCommerce
Qlik Qonnections 2016 – relacja z konferencji Business Intelligence na Florydzie
44 godziny w samolocie, na lotniskach i w samochodzie, 6 amerykańskich ogromnych śniadań z pankejkami w roli głównej, tyle samo obiadów i kolacji. Temperatura 90 stopni w słońcu (oczywiście Farenheita) i jambalaya w tle, ponad 3 000 zaproszonych gości, w tym jeden sławny astronauta. Setki wykładów i sesji tematycznych w morderczym tempie od 7:00 do 21:00, tysiące tweetów i blogowych wrzutek, kilkanaście spotkań z potencjalnymi partnerami biznesowymi. Wszystko to można podsumować w trzech słowach: Qlik Qonnections 2016!
czytaj więcej
123...293031323334353637

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top