Znajdź informacje

Komputery, Internet, Elektronika


Jak cyberprzestępcy wykorzystują wizerunek Starbucksa
Cyberprzestępcy często używają podrobionych wiadomości e-mail do nakłaniania ludzi, by klikali szkodliwe załączniki. Pomagają w tym dwa triki - podszycie się pod znaną firmę (bank, portal społecznościowy itp.) oraz chwytliwy temat.
czytaj więcej
Kaspersky Lab ujawnia plany strategiczne dotyczące ekspansji na rynku biznesowych rozwiązań bezpieczeństwa IT
15 kwietnia 2014 roku podczas corocznego szczytu CyberSecurity w San Francisco Kaspersky Lab zaprezentował swoją wizję dotyczącą bezpieczeństwa przedsiębiorstw. Podczas szczytu skoncentrowano się na tym, w jaki sposób realia bezpieczeństwa IT przedsiębiorstw wpływają na firmy z całego świata.
czytaj więcej
Trojan Stealer - jedno z najbardziej aktywnych zagrożeń dla Androida
Krajobraz zagrożeń mobilnych ewoluuje w błyskawicznym tempie, a liczba nowych szkodliwych programów nieustannie rośnie. Niektóre z nich są jednak rozpowszechnione w szczególnym stopniu i odpowiadają za większość prób infekowania użytkowników smartfonów oraz tabletów.
czytaj więcej
Fałszywy Bitdefender Antivirus Plus 2015 – ostrzeżenie
Fani Bitdefender nie są jedynymi, którzy są podekscytowani przyszłą wersją 2015 – oszuści także są zaaferowani wydaniem nowej wersji oprogramowania antywirusowego, jednak w ich wypadku nie jest to tak pozytywne, jak w przypadku fanów. Oszuści zaczęli promowanie fałszywych linków na YouTube i Facebooku, które obiecującą pobranie wersji 2015.
czytaj więcej
Kronika cyberkryminalna: marzec 2014
Cyberprzestępcy nieustannie próbują rozwijać swój nielegalny biznes, coraz częściej jednak wpadają w sidła organów ścigania na całym świecie. Eksperci z Kaspersky Lab przygotowali zestawienie sukcesów w walce z międzynarodową cyberprzestępczością w marcu 2014 r.
czytaj więcej
Windows XP wycofany. Co dalej?
8 kwietnia tego roku Microsoft po 12 latach zakończył wsparcie dla jednego ze swoich najbardziej rozpoznawalnych produktów – Windowsa XP. Koniec wsparcia oznacza, że Microsoft nie będzie już badać, czy pomagać w rozwiązywaniu wszelkich problemów dotyczących systemu Windows XP. Oznacza to również, że komputery z systemem XP nie będą już otrzymywać aktualizacji, które mają rozwiązywać problemy lub wypełniać luki w zabezpieczeniach systemu. Do tej pory na całym świecie z systemu korzysta nawet 29% komputerów osobistych. Dla wszystkich, którzy chcą dalej korzystać z oprogramowania zaleca się zainstalowanie wszystkich dostępnych aktualizacji, oraz zabezpieczenie systemu oprogramowaniem antywirusowym.
czytaj więcej
Statystyki Kaspersky Lab: w 2013 r. liczba ataków wykorzystujących szkodliwe oprogramowanie finansowe wzrosła do 28 milionów
Cyberprzestępcy w coraz większym stopniu próbują uzyskać dostęp do kont online użytkowników. W zeszłym roku liczba cyberataków wykorzystujących szkodliwe oprogramowanie o charakterze finansowym zwiększyła się do 28,4 milionów – co stanowi wzrost o 27,6% w stosunku do 2012 r. Dane te pochodzą z badania „Cyberataki finansowe w 2013 r.” przeprowadzonego przez Kaspersky Lab.
czytaj więcej
Zagrożenia związane z bankowością online – trzy krótkie historie
Według danych Kaspersky Lab ponad 90% użytkowników internetu korzysta z bankowości online. Niestety - na popularności tego typu usług żerują cyberprzestępcy, którzy nieustannie wymyślają sposoby uzyskania dostępu do danych finansowych użytkowników. Eksperci z Kaspersky Lab przygotowali trzy wzięte z życia historie z zagrożeniami finansowymi w roli głównej oraz metody, dzięki którym użytkownicy uniknęliby szkód.
czytaj więcej
Zabójcza broń na exploity: rozwiązanie korporacyjne Kaspersky Lab wyprzedza konkurencję
Rozwiązanie bezpieczeństwa firmy Kaspersky Lab przeznaczone dla użytkowników korporacyjnych - Kaspersky Endpoint Security for Business – udowodniło swoją skuteczność w teście Real World Enterprise Security Exploit Prevention Test. 
czytaj więcej
Niemiecka drukarnia z polskim systemem IT
Poznański producent oprogramowania: firma DomData AG rozbudowuje system controllingowy w niemieckiej drukarni Bechtle Verlag z Esslingen. Dostarczone rozwiązanie bazuje na platformie InForum BI Studio.
czytaj więcej
1...18192021222324...38

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top