Znajdź informacje

Zdrowie i uroda


Nowa jakość w kuchni Polskiej Grupy Uzdrowisk
Będzie nie tylko zdrowo, ale smacznie i elegancko. Kurorty należące do Polskiej Grupy Uzdrowisk wprowadzają nową jakość kulinarną – od teraz posiłki dostosowane specjalnie do potrzeb i stanu zdrowia kuracjuszy przygotowywane będą pod okiem szefa kuchni, który doświadczenie zdobywał u największych kulinarnych mistrzów. Liczyć będą się nie tylko składniki odżywcze i odpowiednia liczba kalorii, ale także ekologiczne produkty i atrakcyjne serwowanie dań zgodnie ze standardami restauracyjnymi.
czytaj więcej
Miód z homogenatem czerwiu trutowego – Skarby Pasieki
Miód z homogenatem czerwiu trutowego, znany też jako miód z mleczkiem trutowym, to kolejna ciekawa propozycja dla amatorów produktów pszczelich. Miód ten jest ceniony przede wszystkim z uwagi na walory zdrowotne – z powodzeniem zastąpi całą gamę suplementów diety oraz pomoże w walce z różnymi chorobami i dolegliwościami.
czytaj więcej
Uzdrowisko Cieplice wśród nominowanych do Dolnośląskiego Gryfa
Uzdrowisko Cieplice-Grupa PGU było jednym z nominowanych do Nagrody Gospodarczej Dolnośląski Gryf, która przyznawana jest już od 10 lat jako prestiżowe wyróżnienie dla przedsiębiorców i samorządowców działających w regionie. Jedno z uzdrowisk Polskiej Grupy Uzdrowisk znalazło uznanie w kategorii „Nagrody za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju Dolnego Śląska”. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 26 października br. w narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.
czytaj więcej
XIX Dolnośląska Jesień Onkologiczna przy wsparciu Polskiej Grupy Uzdrowisk
Dolnośląska Jesień Onkologiczna to jedno z ważniejszych w regionie wydarzeń eksperckich poświęconych tematyce nowotworowej. Tegoroczna konferencja odbyła się w dniach 16-18 października 2015 r. w Pałacu Wojanów koło Jeleniej Góry z inicjatywy Fundacji Centrum Edukacji Samorządowej, wspieranej przez Polską Grupę Uzdrowisk. Tematem przewodnim były postępy w leczeniu nowotworów.
czytaj więcej
2015-10-19, 19:18
flypr
Ziołowe cukierki na gardło Ricola
Stworzone na bazie ziół cukierki Ricola od pokoleń zachwycają pełnią smaku i dodatkowymi funkcjonalnościami. Dzięki zawartości wyciągu z 13 alpejskich ziół staną się wspaniałym dopełnieniem jesienno-zimowych dni. Każdy spośród 4 wariantów smakowych dostarczy nie tylko przyjemności, ale przede wszystkim ukoi podrażnienie i ból gardła.
czytaj więcej
Rehabilitacja onkologiczna Uzdrowisk Kłodzkich niezwykle ważna dla kobiet
Nowotwór piersi to najczęściej występujący nowotwór u kobiet w Polsce, a efekty leczenia uzależnione są od zaawansowania choroby w momencie jej rozpoznania. Niestety, bardzo często jedynym wyjściem jest radykalna operacja chirurgiczna. Po niej następuje zwykle wielomiesięczne leczenie pooperacyjne. To bardzo trudny i wyczerpujący czas dla pacjentek, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Dlatego też Uzdrowiska Kłodzkie, będące częścią Polskiej Grupy Uzdrowisk, wyszły naprzeciw potrzebom pacjentek po mastektomii, realizując rehabilitację w schorzeniach onkologicznych po leczeniu nowotworu gruczołu piersiowego. A wszystko to w ramach prewencji rentowej ZUS.
czytaj więcej
Kolejna odsłona projektu PGU: Helena zagości w Uzdrowisku Połczyn i opowie o ofercie leczenia dolegliwości kobiecych
Ciągle trwa kuracyjne tour bohaterów projektu informacyjno-edukacyjnego Polskiej Grupy Uzdrowisk. Przewodnikiem po Uzdrowisku Połczyn-Grupa PGU w najnowszej odsłonie kampanii zostanie Helena. Głównym powodem jej wyjazdu są dolegliwości kobiece, dlatego właśnie ona, a nie znany dobrze z poprzednich odsłon Stefan będzie tym razem przewodzić po ofercie leczniczej i rekreacyjnej uzdrowiska.
czytaj więcej
Polska Grupa Uzdrowisk podczas XXIV Kongresu Uzdrowisk Polskich
W dniach 28-30 września br. odbędzie się już XXIV Kongres Uzdrowisk Polskich w Inowrocławiu. Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia jest „Uzdrowiska Polskie – Wyzwania i Szanse”. Patronat Honorowy nad XXIV Kongresem Uzdrowisk Polskich objął Marian Zembala, Minister Zdrowia, zaś w Komitecie Honorowym zasiadają przedstawiciele rządu, samorządów wojewódzkich i świata nauki. Jednym z partnerów Kongresu jest KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych wraz z marką PGU.
czytaj więcej
„Wybieram zdrowie” - cieplicki maraton ekologiczny z Uzdrowiskiem Cieplice!
26 września br. o godzinie 10:00 z Placu Piastowskiego w Cieplicach-Zdroju wystartuje I cieplicki maraton ekologiczny „Wybieram zdrowie”. Oprócz biegu organizatorzy zapewniają liczne atrakcje, w tym konferencje i wykłady znanych lekarzy oraz bezpłatne porady i konsultacje medyczne. Jednym z partnerów wydarzenia jest Uzdrowisko Cieplice-Grupa PGU.
czytaj więcej
Przegląd Orkiestr Wojskowych w Uzdrowisku Świeradów-Czerniawa
W dniach 24-26 września 2015 roku w Hali Spacerowej Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa odbędą się koncerty Orkiestr Wojskowych. Wydarzenie będzie uświetnieniem 50. koncertu jubileuszowego. Organizatorem koncertów wspólnie z Urzędem Miasta Świeradów jest Departament Komunikacji Społecznej Ministerstwa Obrony Narodowej oraz 4. Regionalna Baza Logistyczna we Wrocławiu.
czytaj więcej
1...22232425262728...37

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top