Znajdź informacje

Ekologia


Credit Agricole partnerem programu Eco-Miasto
Bank Credit Agricole został oficjalnym partnerem 9. edycji projektu Eco-Miasto, który nagradza dobre praktyki miast oraz tworzy wspólnotę samorządów działających na rzecz ochrony środowiska. Bank będzie dzielił się swoimi doświadczeniami w obliczu aktualnych wyzwań środowiskowych i promował kampanię edukacyjną #MniejPlastiku.
czytaj więcej
Credit Agricole dołączył do programu Climate Positive
Bank Credit Agricole przystąpił do partnerstwa przy programie Climate Positive, który realizuje cele proklimatyczne wynikające z 10 Zasad United Nations Global Compact oraz Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Bank, poprzez współpracę z innymi firmami i instytucjami, będzie dążył do sprostania globalnym wyzwaniom.
czytaj więcej
Województwo Łódzkie wspiera ochronę środowiska i efektywne gospodarowanie zasobami przez wykorzystanie instrumentów cyklu życia produktu w realizacji polityki regionalnej
W maju 2022 r. Województwo Łódzkie zakończyło pracę na regionalnym planem działania wspierającym wykorzystanie oceny cyklu życia produktu (LCA – ang. life cycle assessement ) w realizacji polityki regionalnej. Plan działania jest oficjalnym dokumentem i zarazem efektem I fazy projektu LCA4Regions - „Ochrona środowiska i efektywne gospodarowanie zasobami przez wykorzystanie instrumentów cyklu życia produktu w realizacji polityki regionalnej”.
czytaj więcej
Ekologiczne nawyki w biurze
Praca biurowa, także ta wykonywana zdalnie, jest ważną częścią codzienności wielu z nas. Zostawiając włączony komputer, czy drukując kolejny dokument nie zastanawiamy się, jaki wpływ nasze nawyki mają na środowisko naturalne. Co możesz zmienić, by twoje biuro było bardziej eko?
czytaj więcej
2022-06-01, 11:36
Culligan Water
Bezbutlowe dystrybutory wody - nowa jakość!
Coraz częściej we wszelakich mediach słyszy się o problemie z piciem wody oraz coraz bardziej zanieczyszczonym środowiskiem. W tym artykule dowiesz się więcej o pozytywach związanych z piciem niebutelkowanej wody nie tylko dla siebie, ale i dla świata.
czytaj więcej
2022-05-24, 11:11
Culligan Water
Dystrybutor wody dla dzieci - dlaczego jest tak ważny?
Coraz częściej zwraca się uwagę na problem z nawykiem picia wody w młodym pokoleniu. W tym artykule pokażemy, czemu dystrybutor wody dla dzieci powinien znajdować się w każdej szkole.
czytaj więcej
2022-04-20, 23:02
Good-PR
Ekodobro wraca! Zamień śmieci na tlen.
Wiosna jest okazją do przewietrzenia nie tylko szafy, ale wszelkich zakamarków w domu. Jeśli przy okazji wiosennych porządków okazało się, że zalega w nim sporo makulatury lub zepsutych sprzętów elektrycznych, z którymi nie wiadomo co zrobić, można przynieść je w sobotę do Domu Mody Klif. W zamian każdy otrzyma roślinę sezonową, dzięki której jego mieszkanie lub ogród zazieleni na wiosnę.
czytaj więcej
Pyrkon pierwszym festiwalem fantastyki z certyfikatem Green Event!
Rok 2022 stał się przełomowy w historii wydarzeń organizowanych w Polsce. Festiwal Fantastyki Pyrkon oficjalnie uzyskał certyfikat Green Event nadany przez Europejskie Centrum Jakości i Promocji za pośrednictwem Stowarzyszenia Branży Eventowej.
czytaj więcej
VII międzynarodowe spotkanie partnerów LCA4Regions – Portugalia, 16-17.03.2022 r.
VII spotkanie partnerów projektu „Ochrona środowiska i efektywne gospodarowanie zasobami przez wykorzystanie instrumentów cyklu życia produktu w realizacji polityki regionalnej” - LCA4Regions (Program INTERREG Europa) zostało zorganizowane przez stowarzyszenie gmin regionu Baixo Alentejo w Portugalii - CIMBAL. Wydarzenie poświęcone było wymianie doświadczeń i dobrych praktyk powiązanych z metodologią oceny cyklu życia produktów i usług (Life Cycle Assessment – LCA) oraz omówieniu Regionalnych Planów Działań mających na celu podniesienie konkurencyjności lokalnych gospodarek i poprawy jakości życia mieszkańców poprzez wdrożenie rozwiązań inspirowanych projektem.
czytaj więcej
Przetwarzaj nie wytwarzaj – recykling na co dzień
Światowy Dzień Recyklingu, obchodzony 18 marca, to doskonała okazja do przyglądnięcia się własnym nawykom, pod kątem ich wpływu na naszą planetę. Czasem niewielka zmiana może okazać się ważnym krokiem we właściwym kierunku. Czy wiesz, od czego zacząć?
czytaj więcej
12345678910111213

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top