Znajdź informacje

Ekologia


2023-09-17, 22:48
Pan Wydawca
Co się dzieje z rzeczami, których nikt już nie chce? Niechciejkowo wyjaśni tę tajemnicę
Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, co się dzieje z rzeczami, których nikt już nie chce? Może mają swój świat i są w nim szczęśliwe? A może w tym drugim świecie są smutne i stęsknione za właścicielem?
czytaj więcej
Wisła posprzątana, ale plastikowe śmieci wciąż są problemem!
Ponad 9 tys. worków śmieci zebrali uczestnicy pierwszej edycji Akcji Czysta Wisła, która odbyła się na przełomie sierpnia i września na całej długości Królowej polskich rzek i wielu jej dopływach. Akcja odbyła się w ramach kampanii ekologiczno-edukacyjnej #mniejplastiku, którą od czterech lat organizują bank Credit Agricole i spółka leasingowa EFL.
czytaj więcej
2023-08-14, 14:50
GALECO
Recykling wody prosto z rynien
Przeciętna rodzina jest w stanie każdego dnia zużyć nawet pół tysiąca litrów wody. Jest to około 25 pełnych wanien. Rachunki za zużycie wody należą do jednych z najwyższych w gospodarstwach domowych. Można jednak skorzystać z alternatywnych metod zaopatrywania się w wodę, by zaoszczędzić pieniądze i dać jej drugie życie. Wystarczy odpowiednie podłączenie do rynny zbiornika, by gromadzić deszczówkę. Eksperci Galeco podpowiadają, jak to zrobić.
czytaj więcej
Dołącz do Akcji Czysta Wisła
Już od ponad trzech lat walczymy z plastikiem i mikroplastikiem, który zaśmieca nam świat. Wkrótce nadarzy się kolejna okazja. Na zakończenie wakacji bank Credit Agricole, wspólnie ze spółką leasingową EFL oraz ekologiem i podróżnikiem Dominikiem Dobrowolskim organizują „Akcję Czysta Wisła”.
czytaj więcej
2023-08-07, 15:02
Glosel
W trosce o środowisko. Białostocka firma od 3 lat wspiera pszczoły
Pszczoły są jednymi z najważniejszych stworzeń w ekosystemie. Ich rola w zapylaniu roślin jest kluczowa dla zdrowia naszej planety. Niestety, populacje pszczół na całym świecie maleją, głównie z powodu wpływu człowieka na środowisko. W Polsce na około 460 gatunków tych owadów, ponad 200 jest zagrożonych wyginięciem.
czytaj więcej
2023-07-18, 11:34
Waterdrop
Globalny kryzys mikroplastikowy: 40 proc. populacji nie jest w stanie odpowiednio zarządzać tworzywami sztucznymi, a rocznie już 8 mln ton plastiku trafia do oceanów
Pomimo swojej nazwy mikroplastik odgrywa ogromną rolę w zanieczyszczeniu całego świata, w tym oceanów. Okazuje się, że nawet proces recyklingu uwalnia jego cząsteczki do środowiska. Nowe badania alarmują, że gromadzi się on również w górnych drogach oddechowych człowieka, stwarzając poważne zagrożenie dla zdrowia. Tworzywa sztuczne są już obecne w dziewiczych Pirenejach czy Wyspach Galapagos. Każdego roku do zbiorników wodnych trafia nawet 8 mln ton plastikowych odpadów. Firma Waterdrop promując idee świata bez plastiku, proponuje nowe butelki Ocean Bottle.
czytaj więcej
2023-07-07, 13:08
Soul & Mind Group
Na pomoc lemurom, czyli Majonez Kielecki Roślinny oddaje 1% ze sprzedaży
Wytwórcza Spółdzielnia Pracy „Społem” od lat wspiera akcje społeczne, prowadząc także działania proekologiczne. Najnowsza z nich ma zapobiec wyginięciu zagrożonych zwierząt w Afryce – lemurów. Aby to zrobić, znany producent kultowego Majonezu Kieleckiego, przekaże wrocławskiemu ZOO 1% ze sprzedaży produktu w wersji roślinnej.
czytaj więcej
LCA – wyraźniej widoczny w obszarach rozwojowych
Prof. Andrzej Marcinkowski z Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej (na zdjęciu drugi od prawej) w swojej pracy badawczej zajmuje się między innymi: oceną cyklu życia (LCA), inżynierią produkcji, symbiozą przemysłową oraz efektywnością energetyczną. Jako ekspert aktywnie współpracujący z zespołem projektu LCA4Regions zgodził się na wywiad i krótkie podsumowanie osiągnięć i wyzwań projektu.
czytaj więcej
LCA sprzyja faktom – fakty budują potencjał z korzyścią dla środowiska
Profesor Tomasz Nitkiewicz (na zdjęciu pierwszy od prawej) jest specjalistą w zakresie zrównoważonego rozwoju w zarządzaniu przedsiębiorstwami sektora energetycznego. Jest także autorem monografii habilitacyjnej pt. „Ekologiczna ocena cyklu życia produktu w procesach decyzyjnych przedsiębiorstw produkcyjnych".
Jako ekspert aktywnie współpracujący z zespołem projektu LCA4Regions zgodził się na wywiad i krótkie podsumowanie osiągnięć i wyzwań projektu.
czytaj więcej
Klimatyzacja — chłodzi powietrze, ogrzewa klimat?
Mimo tego, że klimatyzacja ma już ponad 100 lat, wciąż wzbudza liczne kontrowersje. Mity dotyczące tego wynalazku są często powielane, przez co wiele osób ma do niego sceptyczne nastawienie. A to prowadzi do rezygnacji z montażu klimatyzacji we własnym  mieszkaniu. Czy słusznie?
czytaj więcej
123456789...151617

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

kontakt@whitepress.com
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top