Znajdź informacje

Ekologia


2023-03-17, 08:55
Glosel
Białostocki Glosel wierzy w recykling, od 3 lat produkuje mniej odpadów
18 marca obchodzimy Światowy Dzień Recyklingu. To dzień, w którym zwracamy uwagę na problem związany z odpadami. Zachęcamy również do podejmowania działań na rzecz ich redukcji i przetwarzania. 
czytaj więcej
Komisja Europejska zatwierdziła program Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021 - 2027
Oznacza to, że oba działania zaplanowane w Regionalnym Planie Działań Województwa Łódzkiego w ramach projektu AQUARES zostały zrealizowane
czytaj więcej
2023-02-03, 12:22
Ecosac
Na czym polega idea zrównoważonego rozwoju?
Obecnie wiele mówi się o problemach, z jakimi boryka się nasza planeta. Zagrożeń jest wiele — począwszy od tych ekologicznych, aż do społecznych. Warto więc dowiedzieć się, na czym polega idea zrównoważonego rozwoju i jak może pomóc przyszłym pokoleniom.
czytaj więcej
2467 km edukacji ekologicznej — zakończyło się trzyletnie sprzątanie Polski
Blisko 2500 km, 16,5 tys. worków śmieci i 30 tys. zaangażowanych wolontariuszy — to podsumowanie trzech lat kampanii edukacyjnej #mniejplastiku. Uczestnicy kampanii sprzątali nadmorskie plaże, góry i brzegi polskich rzek.
czytaj więcej
Wiślana Odyseja dobiegła końca. Ale walka o czystość środowiska będzie trwała nadal
Ponad tysiąc kilometrów wzdłuż nurtu Królowej Polskich Rzek przemierzyli uczestnicy akcji „Wiślana Odyseja”. Właśnie zakończyli swoją ekologiczną wyprawę – w sobotę dotarli do ujścia Wisły w Mikoszewie. To także zwieńczenie trzech lat kampanii edukacyjnej #mniejplastiku.
czytaj więcej
Plastikowa Odyseja – wystawa plenerowa w Gdańsku
Plastikowa butelka obrośnięta skorupiakami, fragment rybackiej sieci, sflaczałe baloniki z tasiemką, zastygła pianka poliuretanowa – każdy śmieć może stać się dziełem sztuki. Najciekawsze śmieciowe „skarby” można oglądać do 30 października na plenerowej wystawie na molo w Brzeźnie. Wystawa jest częścią kampanii edukacyjnej #mniejplastiku.
czytaj więcej
Zmień nawyki, by zadbać o drzewa
Każdej minuty z naszej planety znika niemal 25 hektarów lasów. To powierzchnia porównywalna do wielkości 36 boisk piłkarskich. Wiele drzew ścinanych w wyniku rabunkowej gospodarki leśnej przetwarza się na podstawowe produkty - papierowe torebki, wykałaczki… Drzewostany można odtwarzać, jednakże potrzeba na to czasu i determinacji. Własne nawyki warto zmienić od zaraz.
czytaj więcej
Ruszyła międzynarodowa wyprawa „Plastic Odyssey”. Credit Agricole partnerem projektu.
W porcie w Marsylii rozpoczęła się realizacja międzynarodowego projektu „Plastic Odyssey”, którego celem jest zmniejszenie ilości plastikowych odpadów w morzach i oceanach na całym świecie. Jednym z partnerów projektu jest bank Credit Agricole.
czytaj więcej
Wejdź na Onet i pomóż w walce z nadmiarem plastikowych śmieci
Bank Credit Agricole i portal Onet uruchamiają nową odsłonę serwisu specjalnego mniejplastiku.onet.pl. Wejdź i przeczytaj, dlaczego nadmiar plastiku jest zagrożeniem dla środowiska i co możemy zrobić, aby zużywać go mniej.
czytaj więcej
2022-09-14, 15:00
Nestlé Nutrition
Gerber, czy robicie coś dla klimatu?
Działania nastawione na ograniczanie zmian klimatycznych są niezbędne, by pozostawić kolejnym pokoleniom piękną planetę. Dlatego marka Gerber podejmuje działania związane m.in. z praktykami rolnictwa regeneracyjnego czy odpowiedzialnym zarządzaniem zasobami. Ich celem jest tworzenie żywności dla najmłodszych tak, by jednocześnie wspierać pozytywne rozwiązania środowiskowe.
czytaj więcej
123456789...131415

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top