Znajdź informacje

Ekologia


2024-01-04, 12:47
Waterdrop
Do 7,4 ton mikroplastiku rocznie przenika do powietrza z oceanów. Nowe ekologiczne produkty i rozwiązania
Najnowsze badania potwierdzają, że mikroplastik staje się coraz bardziej wszechobecny w środowisku naturalnym. Naukowcy z Uniwersytetu z Princeton udowodnili, że przedostaje się on do atmosfery również z parujących oceanów. Dlatego podejmowane są różne działania związane z ograniczaniem plastiku. W Polsce od stycznia tego roku do jednorazowych opakowań na żywność takich jak pudełka doliczana będzie dopłata wynosząca nawet 0,25 zł. Waterdrop wspiera idee świata bez plastiku, oferując ekologiczne rozwiązania takie jak kubki wielokrotnego użytku, w tym nową edycję porcelanowych.
czytaj więcej
2023-11-30, 10:50
Waterdrop
Mikroplastik wpływa na pogodę i obecność metali ciężkich w chmurach. Najnowsze badanie
Najnowsze badanie dowodzi, że mikroplastik może wpływać na warunki pogodowe. Chmury modyfikują plastik mniejszy niż 5 mm w sposób, który może umożliwić cząstkom wpływanie na powstawanie chmur i los metali unoszących się w powietrzu. Dlatego, aby walczyć z nadmiarem plastiku na świecie, firma Waterdrop oferuje bardziej ekologiczne rozwiązania takie jak butelki ze stali nierdzewnej oraz szkła borokrzemowego zamiast jednorazowych butelek plastikowych, które są wielokrotnego użytku.
czytaj więcej
2023-11-10, 09:00
Smart Eco
Czym jest i jakie zagrożenie niesie ze sobą ślad węglowy?
"Ślad węglowy" jest pojęciem, które w coraz większym stopniu wpływa na naszą świadomość ekologiczną oraz życiowe decyzje. To miernik wyrażający ilość gazów cieplarnianych emitowanych przez nasze działania: od jazdy samochodem, po konsumpcję energii elektrycznej. W obliczu zmian klimatycznych, zrozumienie i zarządzanie własnym śladem węglowym stało się nie tylko osobistą odpowiedzialnością, ale także globalnym imperatywem.
czytaj więcej
2023-10-29, 19:24
Airly PL
Jakie korzyści daje monitoring jakości powietrza w Polsce?
Dzięki platformie, jaką jest Airly możemy aktywnie przyczyniać się do poprawy jakości powietrza w Polsce. Jest to ważny krok w kierunku bardziej ekologicznej i zrównoważonej przyszłości. Zobacz, że monitoring jakości powietrza w Polsce to nie tylko techniczne urządzenia i systemy. To przede wszystkim inwestycja w nasze zdrowie i środowisko.
czytaj więcej
2023-10-20, 07:30
iiyama
iiyama gra w zielone. Znajdziesz nas również w Punkcie Zwrotnym
iiyama od lat dokłada wszelkich starań, by dostarczane na rynek rozwiązania charakteryzowały się nie tylko najwyższą jakością, ale i dbałością o środowisko. W myśl tej zasady wyświetlacze marki wspierają liczne inicjatywy proekologiczne, jak warszawski Punkt Zwrotny.
czytaj więcej
Zielone płuca świata - dlaczego warto dbać o drzewa?
W codziennym pędzie życia i nadmiarze obowiązków nierzadko zapominamy o naturze. A przecież otacza nas ona ze wszystkich stron. Przebywanie wśród drzew i roślinności ma kojące działanie – wycisza, relaksuje i odpręża, dobroczynnie wpływając na nasz stan fizyczny i psychiczny. Warto zastanowić się, jak możemy się im odwdzięczyć.
czytaj więcej
65 tysięcy na odrodzenie Odry
Blisko 65 tys. zł udało się już zebrać w ramach akcji "ODROdzenie", której jednym z inicjatorów jest bank Credit Agricole. Wkrótce pieniądze zostaną wykorzystane do zarybiania Odry.
czytaj więcej
2023-09-17, 22:48
Pan Wydawca
Co się dzieje z rzeczami, których nikt już nie chce? Niechciejkowo wyjaśni tę tajemnicę
Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, co się dzieje z rzeczami, których nikt już nie chce? Może mają swój świat i są w nim szczęśliwe? A może w tym drugim świecie są smutne i stęsknione za właścicielem?
czytaj więcej
Wisła posprzątana, ale plastikowe śmieci wciąż są problemem!
Ponad 9 tys. worków śmieci zebrali uczestnicy pierwszej edycji Akcji Czysta Wisła, która odbyła się na przełomie sierpnia i września na całej długości Królowej polskich rzek i wielu jej dopływach. Akcja odbyła się w ramach kampanii ekologiczno-edukacyjnej #mniejplastiku, którą od czterech lat organizują bank Credit Agricole i spółka leasingowa EFL.
czytaj więcej
2023-08-14, 14:50
GALECO
Recykling wody prosto z rynien
Przeciętna rodzina jest w stanie każdego dnia zużyć nawet pół tysiąca litrów wody. Jest to około 25 pełnych wanien. Rachunki za zużycie wody należą do jednych z najwyższych w gospodarstwach domowych. Można jednak skorzystać z alternatywnych metod zaopatrywania się w wodę, by zaoszczędzić pieniądze i dać jej drugie życie. Wystarczy odpowiednie podłączenie do rynny zbiornika, by gromadzić deszczówkę. Eksperci Galeco podpowiadają, jak to zrobić.
czytaj więcej
123456789...151617

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

kontakt@whitepress.com
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top