Znajdź informacje

Kulinaria, Żywność, Gastronomia


Premiera nowej generacji zmywarek Classeq na targach HOST w Mediolanie.
Już w dniach 13 – 17 października 2023 r. odbędą się targi HOST w Mediolanie, jeden z najważniejszych eventów branżowych w świecie gastronomii i hotelarstwa. W wydarzeniu uczestniczyć będzie dobrze nam znana firma Classeq, która na ten czas zapowiedziała światową premierę nowej generacji maszyn podblatowych. Dla tych, którzy chcieliby jako pierwsi poznać te urządzenia na żywo, Classeq Polska Sp. z o.o. przygotował niespodziankę – ograniczoną pulę bezpłatnych biletów na targi!
czytaj więcej
Greek Trade stawia na kolejną nowość - Antipasti z hummusem marki Helcom Premium!
Znana od 15 lat marka Helcom Premium poszerza swój asortyment o kolejną, zdrową przekąskę tym razem w postaci warzyw nadziewanych hummusem.

Po raz kolejny firma Greek Trade zaprasza w orientalną podróż inspirowaną niezwykłymi smakami!
czytaj więcej
Relacja z podróży dla najlepszego cukiernika I edycji Akademii Mistrzów Smaku by Belvedere
Belvedere Gourmet Group, w której skład wchodzi między innymi doskonała restauracja Belvedere położona w samym sercu warszawskich Łazienek Królewskich, po raz kolejny zaprezentowała w wyjątkowy sposób swój wkład w rozwój młodych przyszłych, wybitnych szefów kuchni. Pisaliśmy już o podróży do Landsberg am Lech koło Monachium w Niemczech dla trzech studentów, którzy zostali wyróżnieni podczas gali finałowej, która odbyła się 13 czerwca 2023 roku w Auli Kryształowej w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego przy ulicy Nowoursynowskiej w Warszawie. Teraz przedstawiamy nagrodę, jaką otrzymał najlepszy cukiernik pierwszej edycji Akademii Mistrzów Smaku by Belvedere, Marta Lisiewicz. Warto w tym miejscu wspomnieć, że ten autorski program stworzony przez Belvedere Gourmet Group daje szansę młodym adeptom sztuki kulinarnej na poznanie praktycznej oraz teoretycznej wiedzy u boku największych autorytetów polskiej i międzynarodowej sceny gastronomicznej.  
czytaj więcej
Akademia Mistrzów Smaku by Belvedere: wyjazd do Niemiec z firmą Rational
Odkrywanie wielkiego gastronomicznego świata, zwiedzanie ciekawych miejsc, inspirujące warsztaty oraz niezapomniane smaki – to wszystko czekało na trzech utalentowanych studentów, którzy zostali wyróżnieni w finale Akademii Mistrzów Smaku by Belvedere. Agata Malinowska, Marta Wachnicka i Karol Wajda mieli okazję przeżyć niezwykłą przygodę w postaci wyjazdu do Landsberg am Lech koło Monachium. Była to nagroda ufundowana przez firmę Rational.
czytaj więcej
Przemysław Klima o meandrach posiadania dwóch gwiazdek Michelin i współpracy z firmą Grafen
Minęło kilka tygodni od rozdania najbardziej prestiżowej nagrody gastronomicznej na świecie – wyróżnień przyznawanych przez Przewodnik Kulinarny Michelin. Nie milkną głosy o jedynej takiej dotychczas przyznanej nagrodzie w Polsce – aż dwóch Gwiazdkach dla restauracji Przemysława Klimy, Bottigliera 1881 w Krakowie. W branży głośno też o współpracy z firmą Grafen, której Klima został ważnym ambasadorem marki.
czytaj więcej
Czystość w kuchni profesjonalnej – gotowe rozwiązania na wiele wyzwań restauratorów.
Utrzymanie odpowiedniej czystości w kuchni profesjonalnej to kluczowy element, który ma ogromne znaczenie dla zdrowia konsumentów oraz jej użytkowników, ale pośrednio także dla reputacji restauracji. Branża gastronomiczna stoi przed nieustającym wyzwaniem zapewnienia wysokich standardów higieny różnorodnych urządzeń, powierzchni i sprzętów kuchennych. Firma Clinex, ceniony producent rozwiązań do czyszczenia i dezynfekcji, wychodzi im naprzeciw i oferuje profesjonalne produkty stworzone specjalnie dla potrzeb branży gastronomicznej.
czytaj więcej
15 września Dniem Majonezu Kieleckiego!
Czy wiesz, że Majonez Kielecki to jedyny polski majonez, który ma swoje oficjalne święto? Skoro swój dzień „obchodzą” hamburger, pizza, czekolada czy kanapka, w znanym kalendarzu świąt nietypowych nie może zabraknąć też tego kultowego wyrobu z 1959 r.
czytaj więcej
Polacy piją dwa razy mniej wody niż Europejczycy, a prawie co czwarty wybiera ją z plastiku
Większość Polaków nadal nie przyjmuje zalecanej dawki spożycia wody na dobę. Z najnowszego badania przeprowadzonego przez firmę Waterdrop w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, wynika, że 46,1 proc. Polaków spożywa jej zaledwie około 1 litra dziennie. Jedynie 31,7 proc. respondentów wybiera 2 litry. Natomiast aż 22,2 proc. ankietowanych pije jedynie więcej lub mniej niż dwie szklanki wody. Tak niewielką ilość spożywa u nas prawie dwa razy więcej osób niż w europejskich krajach, w których odbyło się badanie. Jednocześnie, w Polsce aż 65,4 proc. wybiera wodę filtrowaną lub z kranu, a 23,6 proc. respondentów preferuje plastikowe butelki.
czytaj więcej
Piwa PINTY dopłynęły do USA
Tego lata po raz pierwszy rzemieślniczy Browar PINTA wysłał kontener swoich piw odbiorcy w Stanach Zjednoczonych. W polonijnych sklepach takich stanów jak Nowy Jork, Illinois, New Jersey, Connecticut i Floryda można już trafić na kraftowe piwa z Polski: „A ja pale ale”, „Hazy Morning” i „Dzień dobry!” – amerykańską wersję „Pierwszej pomocy”.
czytaj więcej
Dlaczego warto spożywać prawdziwe kakao?
W tym artykule przedstawiamy jakie korzyści przynosi spożywanie prawdziwego kakao ceremonialnego.
czytaj więcej
123456789...102103104

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

kontakt@whitepress.com
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top