Znajdź informacje

Sport, Fitness, Kulturystyka


Wybierz najlepsze akcesoria sportowe i zadbaj o swoją formę. Nowości w Hurtel.com
Chcesz rozpocząć aktywny tryb życia i zacząć uprawiać różne formy sportu? Aby zapewnić sobie komfort podczas treningów, zaopatrz się w odpowiednie akcesoria sportowe. Jazda na rowerze, bieganie, pływanie, a może fitness? Mamy dla Ciebie kilka propozycji, które mogą okazać się przydatne dla początkujących sportowców.
czytaj więcej
Novak Djoković zostaje globalnym ambasadorem waterdrop®. Tenisista dokonał siedmiocyfrowej inwestycji w markę
Novak Djoković, jeden z najbardziej szanowanych i utytułowanych tenisistów na świecie, ogłosił dzisiaj, że dołączył do firmy waterdrop® jako ambasador i inwestor. Założona w Wiedniu marka waterdrop® osiąga sukcesy w branży napojów od 2016 roku poprzez Microdrinki oraz rozpowszechnianie prawidłowych nawyków nawadniania na światową skalę. Firma łączy siły ze znanym tenisistą, aby wprowadzić realną zmianę w przyzwyczajeniach współczesnego społeczeństwa i eliminować niezdrowe, słodzone napoje w plastikowych butelkach.
czytaj więcej
Obejrzyj w JMDI XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022 w Katarze
Już 20 listopada zaczyna się najważniejsze wydarzenie roku dla kibiców piłki nożnej. Rozpoczynają się XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Katarze, które będą transmitowane przez stację TVP. JMDI wychodząc na przeciw oczekiwaniom swoich Klientów dołączy kanał TVP 4K do swojej oferty programowej w pakietach telewizyjnych.
W jaki sposób będzie można odbierać kanał TVP 4K? W czym tkwi przewaga technologii 4K? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w niniejszym artykule.
czytaj więcej
Mistrzowski set z Marką KRISPOL: młodość kontra klubowi mistrzowie Europy
Wielkie emocje przed dzisiejszymi derbami Opolszczyzny w PlusLidze. Faworytem jest oczywiście najlepsza klubowa drużyna Europy, ale młodzież pod wodzą trenera Daniela Plińskiego prezentuje się w tym sezonie wybornie. Przy komplecie publiczności w Nysie czeka nas prawdziwa siatkarska uczta.
czytaj więcej
Lepsza bateria i potężny nowy procesor w cieńszej obudowie - nowy Suunto 9 Peak Pro.
Nowy, w pełni rekompensujący ślad węglowy multisportowy zegarek GPS Suunto 9 Peak Pro oferuje nowy, szybszy, łatwy w obsłudze interfejs użytkownika z najlepszą w swojej klasie żywotnością baterii. Wszystko to w ultracienkiej i eleganckiej obudowie, testowanej zgodnie z najwyższymi standardami wytrzymałości.
czytaj więcej
Dołącz do Suunto Commuting Day i razem z nami walcz z emisją CO2!
Aby zmotywować ludzi do jeżdżenia rowerem bądź biegania do pracy, jednocześnie redukując emisję CO2, Suunto z radością ogłasza inauguracyjny Suunto Commuting Day, który odbędzie się w czwartek 22 września.
czytaj więcej
Maska do nurkowania - idealna na letnie szaleństwo
Dowiedz się, na co zwracać uwagę podczas kupowania maski do nurkowania!
czytaj więcej
SuuntoPlus Guides wprowadzają nowe, dynamiczne funkcje do zegarków Suunto GPS
Nowe przewodniki SuuntoPlus oferują sportowcom spersonalizowane wskazówki w czasie rzeczywistym dotyczące ich ulubionych aktywności sportowych bezpośrednio na zegarkach Suunto – a w przypadku firm sportowych oferują sposób na wprowadzenie ich produktów na urządzenie przenośne bez dużych inwestycji.
czytaj więcej
W salonikach Kolportera kupisz bilety na mecze ekstraklasy!
Runda jesienna sezonu 2022/2023 w piłkarskiej PKO Ekstraklasie i Fortuna I lidze rozpocznie się w połowie lipca. Przypominamy, że w sieci saloników Kolportera już można nabywać bilety na mecze wybranych drużyn futbolowych.
czytaj więcej
Obóz sportowy w Wiśle z treningiem mentalnym!
Obóz sportowy dla niepełnosprawnych w Wiśle z treningiem mentalnym!

Mnóstwo wrażeń, nowe znajomości, przyjaźnie, ale przede wszystkim dużo aktywności sportowej. Nowe nawyki, opieka trenera mentalnego oraz fizjoterapeuty i przygotowanie sportowe pod czujnym okiem najlepszych trenerów i Reprezentacji Polski w siatkówce na siedząco. Obóz sportowy dla niepełnosprawnych w Wiśle trwał od 5 czerwca do 15 czerwca i jest już za nami!

Obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych

To niesamowite, że pomimo różnych przeciwności udało nam się zorganizować tak fantastyczne i wyjątkowe wydarzenie. Na dwutygodniowym turnusie było 30 uczestników, którymi zajmowało się 4 trenerów i 4 wolontariuszy. Nie zabrakło opieki medycznej, wsparcia fizjoterapeuty jak i trenera mentalnego.

A wszystko to po to by spełnić marzenia i zainspirować osoby niepełnosprawne do ruchu, aktywności fizycznej i zadbania o swoje zdrowie oraz przede wszystkim profilaktykę i sprawność.

Najmłodszy nasz Uczestnik ma 14 lat a najstarszy 65

Uczestnikami obozu w Wiśle są osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności. Zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli. Uczyliśmy się współpracy w grupie w różnych kategoriach wiekowych oraz z różnymi ograniczeniami zarówno tymi ruchowymi jak i umysłowymi.

Dzień na obozie rozpoczynaliśmy rozruchem z trenerami oraz fizjoterapeutą. Ma on zapewnić energię oraz motywację do działania na cały dzień. Obozowicze mieli ściśle zaplanowany dzień z dwoma jednostkami treningowymi – rano i popołudniu. Uczestnicy odbywali swoje zajęcia w podgrupach liczących od 6 do 12 osób. Były spacery z podziwianiem okolicznych szczytów, wędrówki po szlakach. Uczestnicy odwiedzili wiele ciekawych miejsc. Byli w Leśnym Parku Niespodzianek w Ustroniu oraz na Kaskadach Białej Wisełki. Podziwiali zakola Wisły oraz Zaporę w Wiśle Czarnej. To jednak tylko przepiękne i ciekawe dodatki do podstaw obozowego programu. Podstawą są jednostki treningowe motywujące Uczestników do aktywności fizycznej.

Oczami trenera

„Na obozie gramy w siatkówkę halową, siatkówkę plażową, siatkówkę na siedząco, koszykówkę, piłkę nożną. Mamy zajęcia z aquaaerobicu oraz pływania. Rywalizujemy w „wyścigach rzędów” oraz trenujemy lekkoatletykę.” – mówi Piotr Janiak , główny trener oraz organizator obozu w Wiśle. „Gdy tylko pogoda pozwala, zajęcia realizujemy na świeżym powietrzu. Gdy pada i jest zimno chronimy się w halach sportowych, salach konferencyjnych lub na basenie. Mamy do dyspozycji wspaniały Ośrodek Przygotowań Paraolimpijskich „START”, w którym znajduje się wszystko co jest nam potrzebne do realizacji programu obozu. Korzystamy także z kompleksu basenów zewnętrznych ze zjeżdżalniami i atrakcjami wodnymi BaseNova w Wiśle.” – dodaje.

Trening mentalny jest ważny!

„W trakcie zajęć z treningu mentalnego uczymy się przede wszystkim współpracy w grupach. Odkrywamy, że współpraca popłaca każdemu, a z zespołem zachodzi się dalej niż w pojedynkę. Zajęcia mają pokazać, że współpracować można w każdym wieku bez względu na osobiste ograniczenia.” – podpowiada trener mentalny Marta Gargas „Uczestnicy obozu fantastycznie wywiązują się z zadań oraz każdego dnia uczą się coraz bardziej efektywnego działania w grupie.”

Trenerzy i organizatorzy mają nadzieję, że to nie ostatnia taka inicjatywa. „Wierzymy, że swoim zaangażowaniem pokażemy, że warto organizować takie obozy a wspomnienia Obozowiczów pozostaną na długo w ich pamięci. Chcemy nieść pomoc, wsparcie oraz zainteresować osoby niepełnosprawne sportem. Wierzymy, że miłość do sportu, wskazania profilaktyczne oraz aktywność fizyczna dla każdego jaką przekażemy Uczestnikom obozu, pozostanie z nimi na długi czas, również po powrocie do ich własnych domów.” – mówią trenerzy Marta, Rafał, Mateusz, Michał i Tomek.
czytaj więcej
123456789...434445

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top