Znajdź informacje

Sport, Fitness, Kulturystyka


SuuntoPlus Guides wprowadzają nowe, dynamiczne funkcje do zegarków Suunto GPS
Nowe przewodniki SuuntoPlus oferują sportowcom spersonalizowane wskazówki w czasie rzeczywistym dotyczące ich ulubionych aktywności sportowych bezpośrednio na zegarkach Suunto – a w przypadku firm sportowych oferują sposób na wprowadzenie ich produktów na urządzenie przenośne bez dużych inwestycji.
czytaj więcej
W salonikach Kolportera kupisz bilety na mecze ekstraklasy!
Runda jesienna sezonu 2022/2023 w piłkarskiej PKO Ekstraklasie i Fortuna I lidze rozpocznie się w połowie lipca. Przypominamy, że w sieci saloników Kolportera już można nabywać bilety na mecze wybranych drużyn futbolowych.
czytaj więcej
Obóz sportowy w Wiśle z treningiem mentalnym!
Obóz sportowy dla niepełnosprawnych w Wiśle z treningiem mentalnym!

Mnóstwo wrażeń, nowe znajomości, przyjaźnie, ale przede wszystkim dużo aktywności sportowej. Nowe nawyki, opieka trenera mentalnego oraz fizjoterapeuty i przygotowanie sportowe pod czujnym okiem najlepszych trenerów i Reprezentacji Polski w siatkówce na siedząco. Obóz sportowy dla niepełnosprawnych w Wiśle trwał od 5 czerwca do 15 czerwca i jest już za nami!

Obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych

To niesamowite, że pomimo różnych przeciwności udało nam się zorganizować tak fantastyczne i wyjątkowe wydarzenie. Na dwutygodniowym turnusie było 30 uczestników, którymi zajmowało się 4 trenerów i 4 wolontariuszy. Nie zabrakło opieki medycznej, wsparcia fizjoterapeuty jak i trenera mentalnego.

A wszystko to po to by spełnić marzenia i zainspirować osoby niepełnosprawne do ruchu, aktywności fizycznej i zadbania o swoje zdrowie oraz przede wszystkim profilaktykę i sprawność.

Najmłodszy nasz Uczestnik ma 14 lat a najstarszy 65

Uczestnikami obozu w Wiśle są osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności. Zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli. Uczyliśmy się współpracy w grupie w różnych kategoriach wiekowych oraz z różnymi ograniczeniami zarówno tymi ruchowymi jak i umysłowymi.

Dzień na obozie rozpoczynaliśmy rozruchem z trenerami oraz fizjoterapeutą. Ma on zapewnić energię oraz motywację do działania na cały dzień. Obozowicze mieli ściśle zaplanowany dzień z dwoma jednostkami treningowymi – rano i popołudniu. Uczestnicy odbywali swoje zajęcia w podgrupach liczących od 6 do 12 osób. Były spacery z podziwianiem okolicznych szczytów, wędrówki po szlakach. Uczestnicy odwiedzili wiele ciekawych miejsc. Byli w Leśnym Parku Niespodzianek w Ustroniu oraz na Kaskadach Białej Wisełki. Podziwiali zakola Wisły oraz Zaporę w Wiśle Czarnej. To jednak tylko przepiękne i ciekawe dodatki do podstaw obozowego programu. Podstawą są jednostki treningowe motywujące Uczestników do aktywności fizycznej.

Oczami trenera

„Na obozie gramy w siatkówkę halową, siatkówkę plażową, siatkówkę na siedząco, koszykówkę, piłkę nożną. Mamy zajęcia z aquaaerobicu oraz pływania. Rywalizujemy w „wyścigach rzędów” oraz trenujemy lekkoatletykę.” – mówi Piotr Janiak , główny trener oraz organizator obozu w Wiśle. „Gdy tylko pogoda pozwala, zajęcia realizujemy na świeżym powietrzu. Gdy pada i jest zimno chronimy się w halach sportowych, salach konferencyjnych lub na basenie. Mamy do dyspozycji wspaniały Ośrodek Przygotowań Paraolimpijskich „START”, w którym znajduje się wszystko co jest nam potrzebne do realizacji programu obozu. Korzystamy także z kompleksu basenów zewnętrznych ze zjeżdżalniami i atrakcjami wodnymi BaseNova w Wiśle.” – dodaje.

Trening mentalny jest ważny!

„W trakcie zajęć z treningu mentalnego uczymy się przede wszystkim współpracy w grupach. Odkrywamy, że współpraca popłaca każdemu, a z zespołem zachodzi się dalej niż w pojedynkę. Zajęcia mają pokazać, że współpracować można w każdym wieku bez względu na osobiste ograniczenia.” – podpowiada trener mentalny Marta Gargas „Uczestnicy obozu fantastycznie wywiązują się z zadań oraz każdego dnia uczą się coraz bardziej efektywnego działania w grupie.”

Trenerzy i organizatorzy mają nadzieję, że to nie ostatnia taka inicjatywa. „Wierzymy, że swoim zaangażowaniem pokażemy, że warto organizować takie obozy a wspomnienia Obozowiczów pozostaną na długo w ich pamięci. Chcemy nieść pomoc, wsparcie oraz zainteresować osoby niepełnosprawne sportem. Wierzymy, że miłość do sportu, wskazania profilaktyczne oraz aktywność fizyczna dla każdego jaką przekażemy Uczestnikom obozu, pozostanie z nimi na długi czas, również po powrocie do ich własnych domów.” – mówią trenerzy Marta, Rafał, Mateusz, Michał i Tomek.
czytaj więcej
„Dyskretny urok tenisa” Jacka Luby to bogato ilustrowana historia tenisa, z historycznymi zdjęciami i dobrymi opisami.
Współcześni sędziowie tenisowi, nawet po kontrowersyjnych decyzjach, przeważnie milczą. Zdaniem przełożonych z ITF mają pilnować meczowych obowiązków, a nie świecić medialnie. Co innego, kiedy te kariery na korcie się kończą. To jeden z wielu powodów, dla których autentycznie warto dziś sięgnąć po tenisową książkę Jacka Luby.
czytaj więcej
Czwarta edycja Biegu Szklarskiego – zapisy trwają
25 września 2022 roku po raz czwarty biegacze wyruszą w ramach Biegu Szklarskiego. Zebrane w trakcie wydarzenia pieniądze zostaną przekazane na pomoc dzieciom poszkodowanym w wyniku wojny w Ukrainie. Organizatorami imprezy są NSG Group przy współpracy z MOSiR w Sandomierzu i Tarnobrzegu.
czytaj więcej
Trening z gumami - co nam daje?
Planujesz zacząć trenować w domu? Zastanawiasz się nad kupnem taśm oporowych? Dowiedz się jakie efekty przynosi trening z gumami i zacznij swoją przygodę z aktywnością fizyczną!
czytaj więcej
Czy trening siłowy dla kobiet jest bezpieczny?
Nie tylko panie, ale również panie są zainteresowane zbudowaniem silnych mięśni. Ale czy bezpiecznie jest uprawiać trening siłowy dla kobiet?
czytaj więcej
W zdrowym ciele zdrowy duch. O współpracy biznesu i sportu
Sportowcy zostają biznesmenami, a biznesmeni uprawiają sport – oba światy aktywnie się przeplatają. Regularna aktywność fizyczna jest dobra nie tylko dla zdrowia, ale wpływa też na poprawę efektywności, co zwiększa wyniki firm. Przedsiębiorstwa ze wszystkich branż od wielu lat angażują się w promocję sportu i zdrowego trybu życia.
czytaj więcej
Nowa kolekcja toreb rowerowych Wozinsky – wybierz sakwy dla wymagających
Czy jesteś rowerowym turystą, czy profesjonalistą – wytrzymała sakwa to absolutny must-have. Szukasz toreb rowerowych, z którymi przemierzysz setki kilometrów? Sprawdź wiosenną kolekcję Wozinsky!
czytaj więcej
Kinguin Prime Time Wrestling powraca z galą „BLACKOUT” oraz ekskluzywną walką o tytuł!
Chorzów, 15 lutego – mamy przyjemność ogłosić, że Kinguin Prime Time Wrestling #2 BLACKOUT odbędzie się 19 lutego w Chorzowie. W wydarzeniu wezmą udział gwiazdy światowego wrestlingu, takie jak Santino Marella, Matt Sydal czy Nick Aldis. Atrakcją wieczoru będzie walka o pas popularnej Niemieckiej Federacji Wrestlingu (GWF - German Wrestling Federation), który jest obecnie w posiadaniu Axela Tischera - pretendentem do tytułu będzie John Bad Bones Klinger.
czytaj więcej
123456789...424344

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top