Znajdź informacje

Edukacja, Nauka


Kalendarz adwentowy, który uczy i bawi
Kalendarze adwentowe są mocno wpisane w chrześcijańskie tradycje. Ich początki sięgają połowy XIX w.; wymyślono je po to, aby stopniować i wzmacniać radość z oczekiwania na Boże Narodzenie, zwłaszcza wśród dzieci. W tym samym celu powstał kalendarz dostępny na platformie zmalujmyrazem.pl (do pobrania za darmo, po rejestracji). Nie dość, że pomoże dzieciom odliczać dni do gwiazdki, to przypomni o wartościach związanych z tym niezwykłym czasem, łącząc naukę z zabawą.
czytaj więcej
Matura z chemii — jakich błędów unikać?
Jak uniknąć najczęściej popełnianych błędów podczas matury z chemii, czym one są i jak odpowiednio się na nie przygotować? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule!
czytaj więcej
Od salek w piwnicy na szczyt rankingu jakości. Przedszkole Galileo na Jeżycach ma już 10 lat
Pięć grup przedszkolnych, 125 dzieci pod opieką, nauka i rozwój według Planu Daltońskiego, rodzinna atmosfera i dwa tytuły Lidera Jakości, przyznawane przez rodziców. Publiczne przedszkole Galileo z Poznania, prowadzone przez fundację Ogólnopolski Operator Oświaty obchodzi właśnie 10 rocznicę pracy. Jego wizytówką jest niesamowita kadra. Pracują tu nadal wszystkie osoby, które dekadę temu tworzyły placówkę przy Słowackiego 58/60 na poznańskich Jeżycach. A sama historia jest jeszcze dłuższa i fascynująca.
czytaj więcej
Ostatni dzwonek, żeby zadbać o polską szkołę [OPINIA]
- Skończmy z masowym rozdawaniem coraz mniej wartych matur i przestańmy próbować kształcić ludzi na pracowników fabryk. Oceniajmy szkoły przez pryzmat atrakcyjności oferty, pozwólmy uczyć przedmiotów zawodowych porządnie i przede wszystkim zadbajmy o tych nauczycieli, którzy jeszcze zostali przy tablicach - Mateusz Krajewski, prezes największej w Polsce fundacji oświatowej analizuje krytyczną sytuację systemu edukacji i przedstawia pomysły na jego ratowanie.
czytaj więcej
Pierwsze dane o sprzedaży podręczników do HiT
Sprzedaż podręcznika Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych do Historii i teraźniejszości przekroczyła 140 tysięcy egzemplarzy. To bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę, że dopiero 2 września Ministerstwo Edukacji i Nauki wydało decyzję o dopuszczeniu podręcznika WSiP do użytku w szkołach. W zależności od dynamiki sprzedaży, może zostać podjęta decyzja o wznowieniu druku publikacji.
czytaj więcej
Cześć, Milusie! Nowe, bezpłatne przedszkole w Rokietnicy już otwarte
Przedszkole Milusie przy ulicy Miłej 1 w Rokietnicy niedaleko Poznania to aż 125 nowych miejsc przedszkolnych w 5 grupach. Jest to już drugie przedszkole prowadzone przez fundację Ogólnopolski Operator Oświaty w gminie.
czytaj więcej
Dlaczego mała motoryka mała ma tak wielkie znaczenie?
Ponieważ bez sprawnie działającej motoryki małej nie rozwinie się prawidłowo motoryka duża (ogólna sprawność fizyczna: wytrzymałość, zwinność, skoczność, koncentracja, równowaga, a nawet odporność!), co miałoby negatywne przełożenie na życie dorosłe (z zawodowym włącznie). Dlatego współczesna pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna kładzie tak mocny nacisk na trenowanie motoryki małej. Jak to robić, aby nie zanudzić, zmęczyć czy zniechęcić dzieci, pisze Marta Żurawska, nauczycielka wychowania przedszkolnego, w artykule dostępnym na platformie zmalujmyrazem.pl.
czytaj więcej
2022-09-05, 15:31
JMDI
Jaki Internet dla Studenta?
Zbliża się rok akademicki, a Ty wciąż szukasz mieszkania do wynajęcia? A może masz już swoje studenckie cztery kąty, ale nie ma w nim stabilnego łącza internetowego? Nieważne, na jakim etapie przeprowadzki jesteś – najwyższy czas zacząć rozglądać się za ofertą Internetu. Każdemu żakowi przyda się szybkie i niezawodne łącze ale jak dokonać najlepszego wyboru?
czytaj więcej
Perspektywy i wyzwania na nowy rok szkolny
Około 5 milionów uczniów właśnie rozpoczyna nowy rok szkolny. Inauguracja nauki to dobry moment na refleksję związaną z perspektywami i wyzwaniami stojącymi przed uczniami, rodzicami, nauczycielami, dyrektorami szkół i całym systemem edukacji. Nie można też zapomnieć o instytucjach prowadzących placówki edukacyjne – zwłaszcza jednostkach samorządowych. Co przyniosą najbliższe miesiące dla polskiej oświaty? I czy przynajmniej niektóre problemy doczekają się trwałego rozwiązania?
czytaj więcej
Blisko 60 proc. Polaków chce, żeby nauka zdalna wróciła do szkół, jeśli zajdzie taka potrzeba. Nowe dane ClickMeeting
Już jutro 1 września i rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Przy tej okazji polska platforma do webinarów i wideokonferencji ClickMeeting sprawdziła, co obecnie Polacy sądzą o edukacji online. Jak się okazuje, aż 58 proc. badanych chce, aby w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa nauka zdalna wróciła do szkół. Według 39 proc. respondentów taki model wpływa na rozwój samodzielności. Jednocześnie 38 proc. osób chciałoby, żeby szkoły i uczelnie częściej korzystały z opcji hybrydowej.
czytaj więcej
123456789...232425

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top