Znajdź informacje

Edukacja, Nauka


Komfort pracy i zaufanie. Jak skonstruować magnes na Superbelfra
Brak uciążliwej biurokracji, organ prowadzący wyręczający z zadań administracyjnych, a do tego czas i przestrzeń na to by skupić się na realizacji pomysłów na dobrą, atrakcyjną edukację? I to wszystko w publicznej oświacie? O tym, jak to możliwe opowiada Edyta Borowicz-Czuchryta. Superbelferka, która podjęła wyzwanie by takie przedszkole i szkoła podstawowa powstały w Lublinie.
czytaj więcej
Co 3 Polak chce skrócić czas lekcji, a 31 proc. popiera 4-dniowy tydzień w szkołach
Wykorzystywanie nowych technologii jako narzędzi do nauki zdobywa coraz większe uznanie. Według najnowszego badania przeprowadzonego przez ClickMeeting polską platformę do wideokonferencji oraz spotkań i edukacji online, 27 proc. Polaków uważa, że telefony powinny być dozwolone w szkołach. Z zastrzeżeniem, że powinny być wykorzystywane w celach edukacyjnych. Równocześnie 31 proc. osób uważa za dobry pomysł skrócenie tygodnia szkolnego do 4 dni. Co ciekawe, nawet 37 proc. ankietowanych popiera pomysł skrócenia czasu lekcji. Natomiast, prawie jedna trzecia osób uznaje, że nauka w formie hybrydowej jest lepsza od tej tradycyjnej.
czytaj więcej
2023-09-18, 12:00
Elephate
Co oprócz angielskiego? Te języki obce cieszą się największym zainteresowaniem w szkołach
Nikogo nie zaskoczy dziś informacja, że na każdym etapie edukacji polska młodzież poznaje angielski. Większą niewiadomą są jednak drugie, a czasem nawet trzecie języki obce, które dzieci zgłębiają na obowiązkowych zajęciach.
czytaj więcej
2023-09-08, 09:28
Kanga
Kanga dołącza do akcji INTERPOLu i Polskiej Policji pod hasłem #TwojeKontoTwojePrzestepstwo
W ciągu ostatnich lat zagrożenia związane z oszustwami finansowymi oraz praniem pieniędzy stały się bardziej aktualne i powszechne wśród obywateli. Dlatego też organizacje takie jak INTERPOL i Polska Policja postanowiły wspólnie podjąć działania mające na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa na ten temat. Jedną z najnowszych inicjatyw jest kampania pod hasłem #TwojeKontoTwojePrzestepstwo.
czytaj więcej
2023-09-05, 18:12
Kanga
Wejdź w nowy rok szkolny razem z Kanga. Giełda zaprasza do Kanga University
Wrzesień 2023 roku oznacza początek roku szkolnego oraz zakończenie wakacyjnego okresu. Choć nie wszyscy są uczniami, to ten czas może stanowić doskonałą okazję do nauki nowych rzeczy i zdobycia nowych umiejętności. W duchu tej idei, giełda Kanga ogłasza inicjatywę edukacyjną pod nazwą "Kanga University", we współpracy z Cryptostudent.io.
czytaj więcej
Galileo Lublin. W dzielnicy Wrotków ruszają nowe, bezpłatne przedszkole i szkoła
Ponad 150 dzieci – przedszkolaków i uczniów pierwszej klasy – od września będzie chodzić do dwóch nowych, publicznych placówek przy ul. Diamentowej 2 w Lublinie. Fundacja edukacyjna Ogólnopolski Operator Oświaty, dzięki dobrej współpracy z miastem i deweloperem, w ekspresowym tempie uruchomiła przedszkole i szkołę podstawową Galileo w dzielnicy Wrotków.
czytaj więcej
Pionierzy ze SPECTO. Fundacja oświatowa zbudowała w Poznaniu publiczną szkołę
Nowoczesny, piętrowy budynek z 16 salami lekcyjnymi, doskonałe warunki do nauki, wymarzona, profesjonalna sala gimnastyczna, a przede wszystkim 350 nowych miejsc dla uczniów i przedszkolaków. Edukacyjna fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty otwiera nową siedzibę Publicznej Szkoły Podstawowej SPECTO na poznańskim Fabianowie.
czytaj więcej
#CoSmiczna lekcja dla nauczycieli
"#CoSmiczna lekcja" to projekt dla edukatorów klas 4-8, którzy szkolnej nudzie mówią stanowcze NIE!
czytaj więcej
Warsztaty z robotami zamiast dzwonków. We wrześniu rusza szkoła SPECTO na Maślicach
Nowa, Publiczna Szkoła Podstawowa SPECTO przy ul. Lubelskiej we Wrocławiu od września przyjmie pierwszą setkę pierwszoklasistów. Ma dla nich nie tylko nowoczesny, ekologiczny budynek, ale także unikatowy pomysł na atrakcyjną realizację podstawy programowej.
czytaj więcej
2023-08-21, 16:11
Business News
Polacy wracają na studia 170 tys. studentów podyplomowych. Motywem lepsza praca oraz… rozwój osobisty.
Studia podyplomowe cieszą się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Niemal co roku liczba osób podnoszących swoje kwalifikacje rośnie. W 2021 roku było ich przeszło 166 tys., ponad 10 proc. więcej niż rok wcześniej. Decydują się na nie często kobiety, które stanowią ok. 70 proc. uczestników „podyplomówek”. Główną motywacją kandydatów jest spełnienie coraz wyższych wymagań rynku pracy. Jednocześnie część z nich myśli o rozwoju osobistym, niekoniecznie związanym bezpośrednio z drogą zawodową.
czytaj więcej
123456789...282930

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

kontakt@whitepress.com
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top