Znajdź informacje

Edukacja, Nauka


Kiedy dziecko powinno rozpocząć naukę drugiego języka. Zapytaj eksperta z Kanady
Kanadyjskie szkoły i przedszkola Maple Bear, działające w Polsce od września 2023 r. zapraszają rodziców na cykl webinarów. Pierwszy webinar już 22.02.2024 r.
czytaj więcej
Przygoda to dziedzina nauki! Akademickie liceum NALO i poznańska AWF mają na to papier
Turystyka przygodowa naukowym okiem i skoordynowana współpraca szkoły średniej z uczelnią wyższą. W Poznaniu wyznaczają nowatorski trend łączenia dwóch etapów świata edukacji.
czytaj więcej
2023-12-20, 11:15
Elephate
Jakich słów najczęściej żałujemy? Wyniki tego badania mogą uratować nasze święta
Aż 87% osób mówi pod wpływem stresu rzeczy, których później żałuje – wynika z ankiety przeprowadzonej przez twórców platformy Preply.com na grupie blisko tysiąca Amerykanów. Najczęściej chcielibyśmy się ugryźć w język, zanim powiemy na głos: „Nie obchodzi mnie to”. Nie są to jedyne słowa, które nadwyrężają nasze relacje.
czytaj więcej
Poznaj tajniki kursu analizy danych!
Zagłęb się w kurs analizy danych i poszerz swoje horyzonty zawodowe.
czytaj więcej
2023-12-14, 10:47
EduNav
Zaledwie mniej niż ⅕ polskich uczniów ma dobre doświadczenia z nauką matematyki, a prawie ⅓ słyszała, że nie ma do niej uzdolnień. Najnowsze dane EduNav
Według największego dotychczas badania stosunku Polaków do matematyki przeprowadzonego przez polską platformę EduNav, uczniowie nad Wisłą najczęściej oceniają swoje umiejętności w tej dziedzinie na 3 lub 4. Niemal ⅓ zdarzyło się usłyszeć, że matematyka nie jest dla nich, a ⅕, że to nauka tylko dla wybitnych umysłów. Najbardziej stresującym elementem zdobywania wiedzy z tego przedmiotu wydają się być szkolne oceny, które, zdaniem aż 57 proc. rodziców, wpływają na samoocenę ich dzieci.
czytaj więcej
Poznaj największe zalety książek o umyśle!
Jeśli lubisz ciekawe książki, które zagłębiają się w ludzką psychikę, dusze i ciało to książki o umyśle będą dla Ciebie idealne! Sprawdź!
czytaj więcej
2023-12-06, 14:52
EduNav
Ponad 80 proc. polskich uczniów uważa, że matematyka przyda im się w dorosłym życiu, jednak 40 proc. jej nie lubi. Najnowsze dane EduNav
Zarówno młodzieży jak i rodzicom oraz opiekunom matematyka kojarzy się przede wszystkim z wysiłkiem, dalsze miejsca zajmują ciekawość i stres, a w przypadku uczniów - również znudzenie. Przedmiotu tego nie lubi 40 proc. uczniów, a ponad 17 proc. dorosłych deklaruje, że straciło do niego sympatię w toku szkolnej edukacji. EduNav prezentuje pierwsze wyniki największego dotychczas badania stosunku Polaków do matematyki, przeprowadzonego na próbie ponad 3,8 tys. uczniów i opiekunów.
czytaj więcej
Chodźmy разом do szkoły! Jak partnerzy biznesowi pomogli podarować 346 uśmiechów
Edukacyjna fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty stworzyła we Wrocławiu i Gdańsku wyjątkowe szkoły dla dzieci, uciekających przed wojną z Ukrainy. Szkoły, które… poszły do uczniów. Dzięki wsparciu i zaangażowaniu partnerów biznesowych, projekt okazał się sukcesem. Choć początkowo zderzył się z poważnymi przeciwnościami.
czytaj więcej
Centrum Nauczania Zdalnego. Nauczyciel poprowadzi lekcję w szkole przez internet
Uczniowie w klasie w swojej szkole, a na interaktywnym ekranie nauczyciel wybranego przedmiotu. Nowa formuła nauczania online może stać się lekiem na braki kadrowe w polskich szkołach. Pionierskie rozwiązanie – Centrum Nauczania Zdalnego – tworzy właśnie fundacja edukacyjna Ogólnopolski Operator Oświaty. Będzie wdrażane w ramach projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2030.
czytaj więcej
Jakie metody oferuje szkoła językowa dla dzieci w Rzeszowie?
W miarę jak świat staje się coraz bardziej globalny, zdolność do porozumiewania się w języku angielskim staje się nieodzownym atutem. Dlatego też szkoła językowa dla dzieci w Rzeszowie przykłada szczególną wagę do opracowywania skutecznych metod nauczania, które nie tylko rozwijają językowe umiejętności najmłodszych, ale również sprawiają, że nauka staje się fascynującą przygodą.
czytaj więcej
123456789...303132

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

kontakt@whitepress.com
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top