Znajdź informacje

IT, Nowe technologie


2022-11-16, 15:00
KFA2
KFA2 prezentuje karty graficzne z serii GeForce RTX 4080 z funkcją 1-Click OC
Oparta na nowej, ultrawydajnej architekturze NVIDIA Ada Lovelace, nowa seria kart graficznych GeForce RTX 40 zapewnia graczom i twórcom ogromny skok wydajności i wiele innych wiodących funkcji platformy. Ten ogromny postęp w technologii GPU to brama do jeszcze głębszego zanurzenia w grach, niesamowitych funkcji sztucznej inteligencji i jeszcze szybszego tworzenia treści podczas pracy. Karty GeForce RTX 40 pozwolą Wam już dziś zakosztować przyszłości!
czytaj więcej
2022-11-16, 15:00
MSI
MSI prezentuje autorskie karty graficzne NVIDIA GeForce RTX 4080
MSI, producent najwyższej klasy sprzętu gamingowego, prezentuje swoje karty graficzne NVIDIA® z serii GeForce RTX® 4080. Nowe produkty łączą w sobie najnowszą technologię graficzną, wysokowydajną konstrukcję płytek drukowanych i najbardziej zaawansowane systemy chłodzenia.
czytaj więcej
2022-10-31, 10:17
Icy Dock
Im więcej, tym lepiej. Obudowy ToughArmor Slim Optical Disk Drive + 2.5” SSD/HDD Combo do wnęki 5.25”
Rozważasz, czy lepiej zamontować w pececie napęd optyczny, czy może dysk SSD lub HDD? Wybór może nie być taki prosty. Szczególnie jeśli w swojej pracy korzystasz zarówno z płyt CD lub DVD, jak i danych na dysku. A może… nie trzeba z niczego rezygnować? To możliwe, jeżeli korzystasz z obudowy z serii ToughArmor Slim Optical Disk Drive + 2.5” SSD/HDD Combo od Icy Dock.
czytaj więcej
Jak działa wirtualizacja IT
Chcesz się dowiedzieć jakie są zalety wirtualizacji IT? Zapraszamy do lektury!
czytaj więcej
Nowa generacja bankomatów i wpłatomatów od ITCARD w sieci placówek Credit Agricole
W placówkach Credit Agricole staną najnowocześniejsze bankomaty i wpłatomaty w Europie. Wyróżniają się futurystycznym designem i wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań. Za instalację oraz obsługę urządzeń odpowiada firma ITCARD.
czytaj więcej
W tym roku w Polsce przybyło 13 proc. jednoosobowych działalności IT - jest ich już blisko 150 tys.
Według danych z KRS na koniec sierpnia liczba jednoosobowych firm informatycznych wzrosła o 13 proc. w stosunku do końca 2021 r. Aż 70 proc. wszystkich tych podmiotów działa w branży programistycznej i właśnie w tej kategorii przybywa ich najszybciej. Blisko 40 proc. wszystkich jednoosobowych działalności IT jest zarejestrowanych w województwie mazowieckim.
czytaj więcej
2022-09-29, 11:05
4cv Mobile
Co trzeci powstający dom posiada elementy smart home. Nowy smartwatch Bemi Remo pozwala na ich zdalną kontrolę
Rozwiązania smart home są coraz popularniejsze w naszym kraju – obecnie już co trzeci nowo powstający dom je posiada. Nowością na rynku jest smartwatch Bemi Remo z funkcją smart home, przy pomocy którego możliwa jest kontrola inteligentnych urządzeń wyposażenia domowego. Za jego pośrednictwem możliwe jest grupowanie urządzeń z ekosystemem Tuya Smart w dedykowanej aplikacji i zarządzanie ich działaniem. Dodatkowo urządzenie pozwala na kontrolę zużycia energii elektrycznej oraz zdalną opiekę nad pupilami. Tryb opuszczania domu umożliwia wyłączanie i włączanie wybranych urządzeń oraz oświetlenia zarówno przed domem, jak i w środku, za pomocą jednego przycisku.
czytaj więcej
Check Point Software wprowadza Horizon - pierwszy kompleksowy parasol bezpieczeństwa z SOC-as-a-service!
Firma Check Point Software Technologies wprowadziła na rynek Check Point Horizon, nowy pakiet zabezpieczeń łączące kompleksową analizę zagrożeń z systemem Zarządzania Zapobieganiem i Reagowaniem (MDR/MPR) oraz Rozszerzonym Zapobieganiem i Reagowaniem (XDR/XPR). Całość charakteryzuje się prostą i intuicyjną obsługą oraz wsparciem najlepszych w branży analityków, ekspertów ds. badań oraz innowacyjnej technologii AI.
czytaj więcej
Większość programistów(-ek) zarobione pieniądze inwestuje w siebie, ⅓ z nich nie posiada samochodu, a ponad połowa wakacje spędza w domu. Nowe dane No Fluff Jobs
Dziś – 13 września – obchodzimy Dzień Programisty(-ki). Z tej okazji No Fluff Jobs portal z ofertami pracy dla IT przygotował raport „Devs off-duty. What they’re up after clocking off”. W badaniu zapytano programistów i programistki z Polski, Węgier, Czech, Słowacji i Ukrainy, o to, czym zajmują się po godzinach i jak spędzają wolny czas. Jak się okazało, programiści w wolnych chwilach najczęściej oglądają filmy i seriale, chodzą na siłownię, a wakacje spędzają w domu. Co ciekawe, blisko 40 proc. ankietowanych chciałoby wyjeżdżać na workation (łączenie pracy z wakacjami), jednak nie mają takiej możliwości. Zarobione pieniądze inwestują w siebie – tak odpowiedziało 69 proc., a 33 proc. badanych nie posiada samochodu.
czytaj więcej
Metaverse to zupełnie nowe zagrożenia
Od wirtualnych spotkań po wciągające doświadczenia klientów w 3D, a nawet wycieczki po nieruchomościach - Metaverse zmieni sposób, w jaki działają firmy. Jak przewiduje Gartner , do 2026 r. jedna czwarta z nas będzie spędzać w Metaverse co najmniej godzinę dziennie, pracując, robiąc zakupy, ucząc się czy przeglądając media społecznościowe. Niektóre marki, takie jak Nike i Coca-Cola, już teraz wykorzystują go do działań promocyjnych oraz zakupów. Przy tak dużym zamieszaniu wokół Metaverse, łatwo zrozumieć, dlaczego coraz więcej firm zaczyna tam robić interesy. Jednak czy myślą o ryzyku? Wojciech Głażewski z Check Point Software przygląda się zagrożeniom, które niesie z sobą Metaverse.
czytaj więcej
123456789...505152

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top