Znajdź informacje

IT, Nowe technologie


AI poległa czy pokonała człowieka? Polacy najbardziej lubią rozmawiać o rywalizacji człowieka ze sztuczną inteligencją. Roczna analiza wypowiedzi polskich Internautów
Polacy w kontekście sztucznej inteligencji najchętniej rozmawiają o jej rywalizacji z człowiekiem - w minionym roku największe zasięgi osiągały teksty zawierające sformułowania takie jak „AI poległa” lub „AI pokonała człowieka”. Z tekstów opublikowanych w Internecie w minionym roku wynika, że sztuczna inteligencja radzi sobie lepiej już nie tylko w grze w brydża i malowaniu obrazów, ale też w diagnostyce psychiatrycznej czy w zarządzaniu państwem. Nie słabnie również popularność ChatGPT, tylko w lutym wspominanym w polskim Internecie aż 18 tys. razy.
czytaj więcej
2023-03-21, 11:16
Harbingers
Najnowsza aktualizacja Chat GPT-4
14 marca na długo zapisze się jako ważna data — OpenAI udostępniło wtedy aktualizację GPT-4, czyli sztucznej inteligencji wspieranej modelem językowym (LLM) o nazwie GPT. Najnowszy model wykazuje „poziom ludzki” w wielu testach i znacząco przewyższa poprzednie wersje. Dostępny jest jako płatna wersja dla subskrybentów ChatGPT+.
czytaj więcej
Check Point Software Technologies wprowadza Infinity Global Services zapewniające rezyliencję typu End-to-End
Infinity Global Services firmy Check Point Software to nowoczesne, kompleksowe rozwiązanie zabezpieczające, które pozwoli każdej firmie na wzmocnienie zabezpieczenia systemów - od chmury po sieć i punkt końcowy. Nowa usługa rozszerza usługi bezpieczeństwa Check Point na trzydzieści obszarów, umożliwiając kontrolę cyberbezpieczeństwa oraz wzmacniając czynnik ludzki.
czytaj więcej
2023-03-17, 09:57
iiyama
Nowe monitory iiyama z serii TE12 – idealne dopasowanie do potrzeb biznesu i edukacji
iiyama wprowadziła na rynek nową serię ekranów TE12, w skład której wchodzą wysoce wyspecjalizowane wyświetlacze interaktywne. Funkcje i możliwości nowych monitorów idealnie sprawdzą się w sektorze edukacji, ale również w biznesie – wszędzie tam, gdzie sprzęt jest wykorzystywany przez kilku użytkowników.
czytaj więcej
2023-03-15, 10:22
MSI
Zyskaj dominację na polu bitwy! MSI prezentuje flagową serię myszy CLUTCH GM51 LIGHTWEIGHT
MSI prezentuje swoją najbardziej zaawansowaną serię myszek dla graczy — CLUTCH GM51, która obejmuje wariant przewodowy i bezprzewodowy. Jako następca myszy CLUTCH GM41/GM31, seria CLUTCH GM51 LIGHTWEIGHT bazuje na tym samym designie i wprowadza dalsze ulepszenia rozwiązań znanych z serii GM50.
czytaj więcej
Elastyczne i bezpieczne rozwiązanie - poznaj zalety private cloud
Sprawdź zalety private cloud, czyli jednego z popularnych modeli chmurowych, który pozwala firmom na przechowywanie i przetwarzanie danych w elastyczny i bezpieczny sposób.
czytaj więcej
Czy SI może być autorem treści, które generuje? Artykuł KWKR
Zapraszamy do zapoznania się z artykułem rozważającym kwestie związane z narzędziami sztucznej inteligencji (takimi jak słynny Chatbot GPT) i prawami autorskimi do treści generowanych przez SI.

Link do artykułu na blogu KWKR: https://koniecznywierzbicki.pl/czy-si-moze-byc-autorem-tresci-ktore-generuje/
czytaj więcej
2023-03-13, 09:26
iiyama
144 Hz czy 240 Hz – jaki monitor kupić?
Rynek monitorów przeszedł w ostatnich latach prawdziwą metamorfozę, ciągle rosnące wymagania użytkowników sprawiły, że w segmencie zaczęły się pojawiać naprawdę innowacyjne rozwiązania. Jednym z nich jest niewątpliwie wysoka częstotliwość odświeżania ekranu, która gwarantuje niespotykaną dotąd płynność wyświetlanego obrazu. W trakcie kupowania nowego ekranu wiele osób zastanawia się jednak, jaka częstotliwość będzie dla nich najlepsza - 144, 165 czy może 240 Hz?
czytaj więcej
2023-03-09, 10:32
HikVision
Na co zwracać uwagę przy wyborze karty SD?
Rynek kart SD stopniowo traci na popularności na rzecz rozwiązań chmurowych, ale zanim ta zmiana stanie się powszechna, a sieci wystarczająco wydajne i przede wszystkim tanie, by dogonić znane i lubiane nośniki fizyczne, minie jeszcze trochę czasu. Przed zakupem warto jednak dokładnie przeanalizować temat, ponieważ wybór odpowiedniej karty może mieć kluczowe znaczenie dla działania urządzenia.
czytaj więcej
2023-03-02, 10:13
KFA2
KFA2 przedstawia gamingowy zestaw z przełomowymi technologiami NVIDII
KFA2 przedstawia gamingowy zestaw z rewolucyjnymi technologiami NVIDII, w tym najnowszą mysz do gier SLIDER-05b z NVIDIA® Reflex, monitor do gier VIVANCE-01 z obsługą NVIDIA® G-SYNC®, a także najnowsze karty graficzne GeForce RTX™ z serii 40 z NVIDIA DLSS 3 i RTX. Wciągające i niezapomniana wrażenia z gry są na wyciągnięcie ręki!
czytaj więcej
123456789...565758

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top