Znajdź informacje

Gospodarka, Przemysł


Jak szybko i sprawnie planować czas pracy na produkcji?
Grafiki czasu pracy już dawno przestały być tylko prezentacją planu pracy dla zbioru pracowników, a stały się jednym z kluczowych elementów aktywnie włączonych w planowanie procesów produkcyjnych. Punktem wyjścia do rozpatrywania grafików czasu pracy w znacznie szerszym kontekście są podstawowe założenia systemów do harmonogramowania procesów produkcji (APS).
czytaj więcej
Właściwie po co nam MES?
Systemy zarządzania produkcją (MES) istnieją od prawie dwóch dekad, więc nie są już czymś nowym. Pojawiły się jako naturalne dostrzeżenie faktu, że technologia komputerowa może być zintegrowana z inżynierią mechaniczną po to, aby produkować więcej, szybciej, wydajniej i z wyższą jakością niż kiedykolwiek wcześniej. Brzmi banalnie? Nie bardziej niż pytanie „po co w ogóle monitorować produkcję”, na którego odpowiedź warto jednak poświęcić trochę czasu i spojrzeć na proces z dwóch perspektyw: operacyjnej i długofalowej.
czytaj więcej
Wysoka jakość value-added services Raben Logistics Polska wspierana nowoczesnymi narzędziami IT
Raben Logistics Polska charakteryzuje się szerokim wachlarzem oferowanych rozwiązań logistycznych dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów z różnych branż. Obecnie rozwój nowoczesnych kanałów dystrybucji retail, e-commerce, czy omnichannel mocno rozwinął usługi co-packingowe, a etykietowanie, displaye, produkcja zestawów promocyjnych stały się standardowym elementem oferty Raben Logistics Polska.
czytaj więcej
2022-05-17, 13:42
DSR S.A.
Giełdowy Indeks Produkcji spadł w kwietniu o 8%
Giełdowy Indeks Produkcji spadł w kwietniu z 964,72 do 887,39 punktów, co dało spadek o 8% w trakcie pierwszego miesiąca drugiego kwartału 2022 roku. W porównaniu z innymi polskimi spółkami notowanymi na GPW, polscy producenci wypadli względnie korzystnie – indeks WIG-POLAND stracił 11,1%. Również na tle szerokiego rynku, wynik GIP60 nie wyróżnia się szczególnie negatywnie, gdyż indeks WIG stracił w tym czasie 11%.
czytaj więcej
Mocny segment systemów przeładunkowych - PJP Makrum publikuje wyniki za rok 2021
Notowana na GPW od 1999 roku Grupa Przemysłowa PJP MAKRUM S.A. opublikowała wyniki za rok 2021 r. Jej przychody w raportowanym okresie wyniosły 312,1 mln PLN, a EBITDA 8 mln PLN.
czytaj więcej
2022-03-15, 08:32
Gpi Poland
Zbiornik emaliowany czy zbiornik ze stali nierdzewnej? Jaki produkt wybrać?
Istnieje wiele rozmaitych czynników, od których uzależniony jest wybór odpowiedniego zbiornika hydroforowego. Do kluczowych z całą pewnością należy materiał jego wykonania. W związku z tym poniżej dokonujemy krótkiego porównania dwóch najczęściej spotykanych w tym zakresie rozwiązań.
czytaj więcej
Webinarium o wielkoformatowym drukowaniu 3D już 29 marca o godz. 11:00
Druk 3D w dużym formacie, czyli co trzeba wiedzieć o drukowaniu 3D dużych obiektów. Zapraszamy na webinarium, na którym specjaliści z CadXpert zaprezentują drukarkę 3D Stratasys F770 o polu roboczym 1000 × 610 × 610 mm, a także przedstawią przykłady wydruków i firm korzystających z wielkogabarytowej drukarki 3D. Webinarium odbędzie się 29 marca o godz. 11:00.
czytaj więcej
Zobacz wydrukowaną makietę 3D sprzęgu kolejowego o wielkości 200 cm
Prawdziwy sprzęg, który łączy wagony kolejowe ma 200 centymetrów długości i w rzeczywistości waży ponad 300 kg. Makieta z drukarki 3D została wykonana w skali 1:1 z zachowaniem funkcjonalności urządzenia. Dzięki użyciu technologii drukowania 3D udało się zmniejszyć wagę modelu aż 10-krotnie. Do realizacji tego nietypowego projektu specjaliści z firmy CadXpert wykorzystali kilka metod druku 3D. Sprawdź, jaki efekt udało się uzyskać.
czytaj więcej
MAGNAVI™ – nowe włókno dla rozwijającego się rynku materiałów kompozytowych zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju
NSG Group opracowała MAGNAVI™, włókno szklane o podwyższonych właściwościach wytrzymałościowych, które może być stosowane jako nowy rodzaj wzmocnienia dla materiałów FRP i FRTP (materiały kompozytowe wzmacniane włóknami).
czytaj więcej
123456789...363738

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top