Znajdź informacje

Energetyka


2023-09-19, 12:48
Energia Taniej
Czy fotowoltaika jest bezpieczna?
W dzisiejszych czasach, gdy świat zwraca się ku odnawialnym źródłom energii, fotowoltaika zaczyna grać coraz większą rolę w postępującym procesie transformacji energetycznej. Naturalne jest więc, że wraz z rosnąca popularnością tej ekologicznej alternatywy dla paliw kopalnych, pojawiają się również pytania dotyczące jej bezpieczeństwa.
czytaj więcej
2023-09-12, 11:28
Smart Eco
Technologie fotowoltaiczne w 2023
Rok 2023 przyniósł ze sobą dynamiczne zmiany w świecie technologii fotowoltaicznej. OZE, a w szczególności energia słoneczna, stało się jednym z kluczowych filarów globalnej transformacji energetycznej, mającej pomóc naszemu społeczeństwu w osiągnięciu neutralności węglowej (Net-Zero). Jak jednak do tego doszło? Jakie technologie fotowoltaiczne doprowadziły nas do punktu, w którym znajdujemy się obecnie? Zapraszamy do lektury.
czytaj więcej
2023-08-16, 10:30
Energia Taniej
Jak fotowoltaika wpływa na wartość nieruchomości?
W ciągu ostatnich lat fotowoltaika, czyli technologia pozyskiwania energii ze słońca, stała się jednym z kluczowych rozwiązań, po które sięgają osoby dążące do bardziej zrównoważonego i ekologicznego stylu życia. Jej niezaprzeczalne korzyści środowiskowe, połączone z atrakcyjnymi wskaźnikami zwrotu z inwestycji, skłoniły wiele osób do montażu paneli słonecznych na dachach swoich domów i pozostałych budynków. Jednak, czy w takim wypadku wartości tych nieruchomości uległy zmianie? Przekonajmy się!
czytaj więcej
2023-08-07, 11:41
Smart Eco
Przyszłość jest zielona! Przewodnik po technologiach OZE
Jak daleko powinniśmy sięgnąć, by zobaczyć przyszłość? Czy naprawdę musimy czekać na rok 2050 lub 2100, żeby dostrzec efekty zmian klimatycznych i ewolucji technologicznej? Odpowiedź jest jednoznaczna - nie. Przyszłość jest tuż obok nas, a jej zielone oblicze zaczyna nabierać coraz wyraźniejszych kształtów.
czytaj więcej
2023-07-13, 08:25
Smart Eco
Korzyści wynikające z montażu pompy ciepła w swoim domu
W obliczu rosnącej świadomości ekologicznej i wysokich kosztów energii, społeczeństwo coraz chętniej zwraca się ku technologiom OZE. Powoli odchodzimy od kopciuchów, a zamiast nich wybieramy nowoczesne rozwiązania, takie jak pompy ciepła. Tylko, czy to faktycznie dobra alternatywa dla konwencjonalnych urządzeń grzewczych?
czytaj więcej
62 miliardy na Polskie Sieci Energetyczne. Co na to spółki sektora?
Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. planują zainwestować do 2036 roku prawie 62 miliardy złotych w rozwój krajowych sieci. Jak poinformowano w komunikacie omawiającym Plan Rozwoju Sieci Przesyłowej, zakłada on realizację 252 sieciowych zadań inwestycyjnych, budowę 5 225 km torów linii 400 kV oraz 775 km linii HVDC, a także powstanie 27 nowych i modernizację 110 stacji elektroenergetycznych.
czytaj więcej
2023-05-12, 12:11
Smart Eco
Czy pompa ciepła się opłaca?
Powszechnie wiadomo, że aby zapewnić optymalną temperaturę w budynku niezbędny jest odpowiednio dobrany system grzewczy. Obecnie, gdy zanieczyszczenie powietrza stale rośnie, w naszych domach coraz częściej stawiamy na przyjazne środowisku pompy ciepła. Rozwiązanie to cieszy się nieposzlakowaną opinią. Czy jednak pompy ciepła są równie ekonomiczne, co ekologiczne?
czytaj więcej
2023-05-11, 15:28
Energia Taniej
Czy rozbudowa instalacji fotowoltaicznej jest możliwa?
Zakup i montaż pierwszej instalacji fotowoltaicznej to dla wielu osób duże wydarzenie. W końcu przejście na zieloną energię nie tylko przyczynia się do ochrony środowiska, ale także wspiera domowy budżet w walce z wysokimi rachunkami za prąd. Korzyści z fotowoltaiki są tak duże, że z czasem prosumenci zaczynają nawet myśleć o rozbudowie swojej instalacji. Tylko, czy to w ogóle możliwe?
czytaj więcej
2023-04-11, 13:35
Energia Taniej
Fotowoltaika w gospodarstwach rolnych - czy warto inwestować?
Duża ilość maszyn rolniczych i urządzeń sprawia, że gospodarstwa rolne są ogromnymi biorcami energii elektrycznej. Stale rosnące ceny prądu i chęć redukcji kosztów z tym związanych skłoniła wielu rolników do montażu fotowoltaiki na swoich posesjach. Czy to na pewno dobre rozwiązanie? Sprawdzamy!
czytaj więcej
2023-03-20, 10:09
Smart Eco
Wysokie rachunki za prąd - jak z nimi walczyć?
Wysokie rachunki za prąd to powszechny problem dla wielu gospodarstw domowych. Niestety, coraz wyższe ceny energii elektrycznej wymuszają na obywatelach naszego kraju wprowadzenie licznych ograniczeń w swoim życiu. Czy to jednak konieczne? Czy z wysokimi rachunkami za prąd da się walczyć?
czytaj więcej
12345678

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

kontakt@whitepress.com
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top