Znajdź informacje

Ekologia


Projekt AQUARES – zdalna wizyta studyjna w Czechach
Międzynarodowy projekt AQUARES, koncentruje się na efektywnym zarządzaniu gospodarką wodną poprzez ponowne wykorzystanie wody i zapewnienie ochrony jej zasobów. Recykling wody jest kluczowy dla zapewnienia stabilności ekologicznej nie tylko w regionach suchych Europy, ale na całym świecie. Istotną kwestią jest ponowne wykorzystanie ścieków, które w wyniku zastosowania odpowiednich technologii uzdatniania mają wyższą jakość i nadają się do dalszego stosowania. Recykling wody stwarza okazję do efektywnego gospodarowania zasobami w takich obszarach jak rekultywacja, rozwój innowacji, tereny podmokłe oraz zbiorniki retencyjne, nawadnianie upraw, przemysł (np. woda do chłodzenia) a także poprawa jakości gleby.
czytaj więcej
Bałtycka Odyseja – oczyścili z plastiku plaże Bałtyku
Dziesięć miesięcy minęło, odkąd pierwsza grupa wolontariuszy wyruszyła ze Świnoujścia na trasę pierwszego etapu Bałtyckiej Odysei. 11 października ten wielki marsz po bałtyckich plażach dotarł do mety w Piaskach. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na problem zaśmiecania plastikowymi odpadami mórz i oceanów.
czytaj więcej
Śmieciowe „skarby Bałtyku” na wystawie w Wałbrzychu
Plastikowa butelka obrośnięta skorupiakami, fragment rybackiej sieci, sflaczałe baloniki z tasiemką, zastygła pianka poliuretanowa – każdy śmieć może stać się dziełem sztuki. Najciekawsze śmieciowe „skarby” można oglądać od 13 października na plenerowej wystawie w Wałbrzychu. Wystawa jest częścią kampanii #mniejplastiku.
czytaj więcej
2020-10-07, 13:51
4CF
Granty dla innowatorów klimatycznych w sektorze rolnictwa i żywności
Jeszcze w październiku odbędzie się współfinansowany przez EIT Climate-KIC czterodniowy warsztat dla innowatorów, aktywistów i uczonych, którzy chcą wpływać na postrzeganie zmian klimatu w sektorze rolno-spożywczym. Czterodniowe wydarzenie online będzie dostępne dla wybranych kandydatów i zakończy się przyznaniem grantów na nowe projekty w trybie konkursowym.
czytaj więcej
Grupa Crédit Agricole w Polsce zachęca do przerzucenia się na dwa kółka
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to obchodzone co roku we wrześniu święto przyjaznych środowisku sposobów przemieszczania się. Spółki grupy Crédit Agricole w Polsce zachęcają wszystkich do „zielonego” transportu, a pracowników zapraszają do korzystania z bezpłatnych serwisów rowerowych, rabatów na zakup rowerów, hulajnóg i auta hybrydowego oraz do udziału w wyzwaniu sportowym w aplikacji Endomondo.
czytaj więcej
2020-09-03, 08:00
HR Group
Vienna House oferuje ekologiczne i zrównoważone eventy
Zrównoważony rozwój i dbałość o planetę coraz częściej są wpisane w DNA firm. W Vienna House możesz zorganizować spotkanie biznesowe czy konferencję zgodną z eko-wartościami, przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa.
czytaj więcej
LCA4Regions korzysta z doświadczeń Nawarry
Ocena cyklu życia (LCA) na rzecz gospodarki zrównoważonego rozwoju była głównym tematem drugiego międzynarodowego spotkania partnerów projektu LCA4Regions. Wydarzenie odbyło się
w konwencji 3 dniowego spotkania online w dniach 16 - 18 czerwca br. i było transmitowane na żywo na Twitterze. Okazało się ono inspirującą platformą wymiany doświadczeń związanych
z koncepcją zastosowania modelu LCA w efektywnym wykorzystaniu zasobów, poprzez zaprezentowanie siedmiu dobrych praktyk w poszczególnych regionach. Nie zabrakło także wirtualnych wizyt studyjnych w przedsiębiorstwach hiszpańskiego regionu Nawarry oraz końcowej bardzo ożywionej i owocnej dyskusji.
czytaj więcej
Śmieciowe „skarby Bałtyku” na wystawie w nadmorskich kurortach
Plastikowa butelka obrośnięta skorupiakami, fragment rybackiej sieci, sflaczałe baloniki z tasiemką, zastygła pianka poliuretanowa – każdy śmieć zebrany na plaży może stać się dziełem sztuki. Najciekawsze śmieciowe „skarby Bałtyku” pokazuje wystawa towarzysząca akcji Bałtycka Odyseja organizowana przez ekologa i podróżnika Dominika Dobrowolskiego wraz z bankiem Credit Agricole i spółką EFL.
czytaj więcej
Czwarty semestr międzyregionalnego projektu AQUARES
Problemy z niedoborem wody pitnej występują na całym świecie. Jest to jeden z przejawów obecnie zachodzących zmian klimatycznych. Całe szczęście jesteśmy świadomi tej sytuacji. Projekt AQUARES powstał w celu wzmocnienia efektywnej gospodarki wodnej poprzez jej ponowne wykorzystanie.
czytaj więcej
2020-02-28, 09:41
Baby&Travel
Czy smoczek może być wegański? O współczesnym rozumieniu weganizmu i kulturowej kreatywności
Weganizm jest przedmiotem burzliwych dyskusji na forum publicznym. Wielu osobom umyka fakt, że dziś pojęcie to oznacza coś znacznie więcej niż tylko dietę. To świadomy styl życia w zgodzie z naturą i sprzeciwiający się przemocy wobec zwierząt. Globalny wegański rynek dynamicznie odpowiada na rosnący popyt. Wegańskich produktów jest coraz więcej. Co ciekawe, ten nowy trend może znacznie przyczynić się do spowolnienia procesu globalnego ocieplenia poprzez spadek produkcji mięsa.
czytaj więcej
123...91011121314151617

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

kontakt@whitepress.com
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top