Znajdź informacje

Ekologia


Nowa firma odbierająca odpady z Cieszkowa
Od 15 maja br. odpady z terenu gminy Cieszków (powiat milicki) odbiera firma ZOiGO ,,MZO'' S.A. z Ostrowa Wielkopolskiego.
czytaj więcej
Edukacja ekologiczna, to inwestycja w przyszłość
Na terenie Ostrowa Wielkopolskiego oraz okolicznych gmin prowadzone są działania edukacyjne mające na celu wzrost świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży. Prezes ZOiGO ,,MZO'' S.A. - Andrzej Strykowski nie wyklucza, iż akcje edukacyjne będą organizowane także na terenie gminy Milicz.
czytaj więcej
Kochasz dzieci, nie pal śmieci. Gminny konkurs rozstrzygnięty
330 prac i 12 osób nagrodzonych. To bilans konkursu ekologicznego zorganizowanego przez Gminę Oświęcim. Inicjatorzy ekorywalizacji zacierali ręce z radości, a przed komisją konkursową stanęło trudne zadanie. Ułatwiła je fachowa wiedza i doświadczenie znanych Oświęcimianom osobowości, które zasiliły skład jury. Wśród nich malarka Agnieszka Kołodziej-Ryś i dziennikarz – Paweł Wodniak. 26. listopada nagrody trafiły do rąk zwycięzców.
czytaj więcej
Kochasz dzieci? Nie pal śmieci
Statystycznie każdy Polak produkuje rocznie około 300 kg odpadów. Spora część jest spalana w niewłaściwy sposób, w domowych i przydomowych piecach. Taka praktyka powoduje, że na co dzień oddychamy zanieczyszczonym powietrzem. Chcąc przeciwdziałać temu zjawisku Gmina Oświęcim zorganizowała plastyczny konkurs ekologiczny. Jest adresowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Do wygrania m.in. rowery, tablety czy plecaki.
czytaj więcej
Plastik, papier oraz szkło, segregacja to jest to?!
Edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży z ostrowskich przedszkoli i szkół z zakresu, gospodarki odpadami, ochrony środowiska a w szczególności wiedzy przyrodniczo - ekologiczno - leśnej oraz podejmowania działań na rzecz ochrony przyrody, to podstawowy cel kolejnego konkursu ekologicznego organizowanego przez ZOiGO MZO SA.
czytaj więcej
Igły, strzykawki i inne odpady medyczne - tylko do specjalnych pojemników – ciąg dalszy po roku…
Zwiększone środki ostrożności, uważni i przeszkoleni pracownicy oraz udana akcja informacyjna. Tyle udało się zrobić, by ograniczyć prawdopodobieństwo nieszczęśliwych zakłuć na sortowni odpadow ostrowskiego ZOiGO "MZO" S.A. Za nielegalne pozbycie się odpadów medycznych grozi odpowiedzialność karna i cywilna.
czytaj więcej
2015-09-16, 12:45
Wirtualne Biuro Prasowe
Najrzadszy grzyb w Polsce pod opieką leśników
Leśnicy z Nadleśnictwa Strzałowo próbują uratować bardzo rzadki gatunek grzyba - miękusza szafranowego. W Polsce stwierdzono zaledwie trzy stanowiska, gdzie występuje ten grzyb.
czytaj więcej
Trzeba zbierać deszczówkę
Podczas ostatnich upałów w Bielsku-Białej wody nie zabrakło. Jeszcze. Ale naukowcy przewidują, że z roku na rok susze będą się powtarzać i mogą być coraz dłuższe. Tymczasem brzegi rzek zabetonowano, także w Bielsku-Białej. Efekt jest taki, że Biała przepływa przez miasto i znika, a wody gruntowe opadają.
czytaj więcej
2015-07-13, 09:12
Wirtualne Biuro Prasowe
Rekord Polski oraz Wicemistrzowie Świata podczas „Eko-Ranczo COOP”
Pokaz carvingu przez Wicemistrzów Świata i ustanowienie Rekordu Polski w jedzeniu arbuza to tylko niektóre atrakcje podczas „Eko-Ranczo COOP”, które odbędzie się w najbliższą sobotę w Wydminach.
czytaj więcej
2015-06-30, 19:20
Wirtualne Biuro Prasowe
Zwózka buraków - spore logistyczne wyzwanie
Zanim cukier spożywczy trafi do cukierniczki, burak cukrowy, z którego jest wytwarzany, musi pokonać długą drogę, nim z mało efektownego warzywa przeistoczy się w białe kryształki. Jednym z etapów tej podróży jest zebranie go z pola i dostarczenie do cukrowni. Wbrew pozorom jest to trwające kilka miesięcy logistyczne wyzwanie, które wymaga zarówno sprawnej organizacji, jak i wykorzystania specjalistycznego sprzętu.
czytaj więcej
12345

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top