Znajdź informacje

Ekologia


2014-04-23, 10:06
Wirtualne Biuro Prasowe
Nowoczesne przyczepy do selektywnej zbiórki odpadów
Segregacja odpadów to nie tylko moda, ale także konieczność. Coraz większa część z tego, co wyrzucamy trafiać musi nie na składowisko a do powtórnego wykorzystania. Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” S.A. z powodzeniem korzysta ze specjalistycznego pojazdu i specjalistycznych przyczep do, których trafiają selektywnie gromadzone odpady komunalne.
czytaj więcej
2014-04-14, 20:49
Wirtualne Biuro Prasowe
Sortowanie się opłaca
Nowy system gospodarki odpadami to duża zmiana zarówno dla mieszkańców, jak i dla samorządów gminnych. Dla wszystkich oznacza to nowe obowiązki, ale przede wszystkim cały szereg korzyści!
czytaj więcej
2014-04-11, 12:14
Wirtualne Biuro Prasowe
Polski gigant wkracza do Wielkiej Brytanii
W połowie marca br. Zoofast, europejska marka firmy Krakvet - największego sklepu internetowego w branży zoologicznej w Polsce rozpoczęła działalność e-sklepu w Wielkiej Brytanii. To kolejny zagraniczny rynek, na którym zadebiutował polski inwestor. Marka Zoofast jest już obecna w jedenastu krajach Europy.
czytaj więcej
2014-04-08, 13:07
Wirtualne Biuro Prasowe
Innowacyjna tkanina z alg morskich już niebawem w Polsce
Z końcem kwietnia na rynek polski trafią tkaniny wykonane z włókna bambusowego w połączeniu z algami morskimi. Dotychczas niezwykłe właściwości alg wykorzystywano głównie w kosmetyce. Okazuje się, że mają one również zbawienne zastosowanie w materiałach. Dzięki wsparciu środków Unii Europejskiej w sklepach już wkrótce pojawią się pościele, kocyki, pieluszki oraz rożki dla dzieci i niemowląt z alg morskich pod marką Camphora Studio.
czytaj więcej
2014-03-25, 00:12
Wirtualne Biuro Prasowe
Ruszyła IV edycja konkursu EDUeko dla krakowskich przedszkoli
Krakowskie przedszkola wielokrotnie już pokazywały, że do edukacji ekologicznej swoich podopiecznych podchodzą z dużym zaangażowaniem. Teraz mogą pochwalić się swoimi działaniami i otrzymać za nie nagrody. Właśnie rusza IV edycja konkursu EDUeko na najbardziej ekologiczne przedszkole w Krakowie i okolicach. W tym roku tematem przewodnim akcji, organizowanej przez IKEA Kraków, jest szeroko pojęte dbanie o wodę.
czytaj więcej
2014-03-03, 18:47
Wirtualne Biuro Prasowe
Wymieniając żarówkę - pomagasz
Zastępując tradycyjne żarówki LEDowymi, nie tylko oszczędzamy energię, ale możemy też pomóc tym, którym brak światła utrudnia wykonywanie zwykłych życiowych czynności. Od każdej sprzedanej do 29 marca 2014 roku żarówki LED, IKEA Foundation przekaże 1 euro, by zwiększyć dostęp do oświetlenia, odnawialnych źródeł energii, a także szkolnictwa podstawowego w obozach dla uchodźców.
czytaj więcej
2013-09-18, 11:07
Wirtualne Biuro Prasowe
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w IKEA Kraków
W obchody trwającego właśnie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (16-22 września) po raz kolejny aktywnie włącza się IKEA Kraków.  Poprzez szereg atrakcji i bonusów zachęcać będzie mieszkańców do korzystania z transportu publicznego i pojazdów ekologicznych. W ramach akcji „Rowerem na Zakupy” i „Rowerem do Pracy” dla klientów i pracowników IKEA Kraków przygotowano liczne niespodzianki, a 22 września, w Europejskim Dniu Bez Samochodu, szczególnie wyróżnieni zostaną wszyscy niezmotoryzowani.
czytaj więcej
2013-08-28, 21:24
Wirtualne Biuro Prasowe
Antyinsektowa tkanina wśród nowości Andropolu dla wojska
Chroniąca przed ukąszeniami owadów tkanina Andropolu zaprezentowana zostanie podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego 2013 w Kielcach. Będą też inne nowości – dla lotników, czołgistów,  a także wojskowej służby kuchennej.
czytaj więcej
2013-07-22, 00:16
Wirtualne Biuro Prasowe
Żywność ekologiczna, certyfikat UTZ - czyli co kryje etykieta
Zdrowa żywność najwyższej jakości, smaczna i produkowana z szacunkiem dla środowiska naturalnego i ludzi. Coraz częściej szukamy jej na półkach sklepowych wierząc, że naprawdę jest ekologiczna i produkowana zgodnie ze standardami, pod kontrolą upoważnionej jednostki certyfikującej. Ale w gąszczu różnego rodzaju podobnych do siebie produktów niełatwo znaleźć te najbardziej wartościowe.
czytaj więcej
2013-07-14, 20:40
Wirtualne Biuro Prasowe
Na trasie zielonej siódemki
Ruszyła akcja promocyjna projektu „Zielona siódemka”, koordynowanego przez stowarzyszenie Zdrowy Rower. W czwartek organizatorzy ruszyli w trasę – w drodze do Trójmiasta będą promować zielony szlak, rozdawać mapy i broszury informacyjne. Zainteresowani przyłączeniem się – mile widziani!
czytaj więcej
12345

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top