Znajdź informacje

Ekologia


2017-04-13, 10:00
Omio
15 tras pociągów, na których oszczędzimy czas i uratujemy planetę
W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Ziemi, obchodzonym 22 kwietnia, zespół GoEuro stworzył listę 15 popularnych połączeń między miastami europejskimi, w przypadku których wybór pociągu jako środka transportu okazuje się nie tylko zapewnić najszybszy sposób podróży, ale jest również o wiele bardziej ekologiczną formą pokonania danej trasy!
czytaj więcej
Wyróżnienie prof. Jerzego Buzka za projekt ZeroCO2!
Nagrodzeni zostaliśmy za innowacyjne, proekologiczne rozwiązania propagujące świadomość i dbałość o ochronę środowiska. Projekt umożliwia firmom podejmowanie działań, przyczyniających się do poprawy jakości powietrza.
czytaj więcej
2016-09-26, 19:06
Veturo.pl
IV Święto Plonów - Targi Miodów
Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu organizuje folklorystyczną imprezę plenerową IV Święto Plonów - Targi Miodów, która odbędzie się 2 października 2016 roku, w godz. 10:00-18:00.
czytaj więcej
2016-09-01, 16:18
Veturo.pl
Plastik zalewa oceany…
Wzrasta społeczna wiedza na temat szkodliwego dla środowiska naturalnego wpływu stale wzrastającej produkcji przemysłowej. Flagowym przykładem jest są ogromne ilości plastiku generowanego przez globalny przemysł, w coraz większym stopniu zatruwającym lądy i oceany. Wiadomo, iż na dnie Pacyfiku istnieje wyspa śmieci wielkości Teksasu. Przykład brandu Patagonia pokazuje, jak godzić masową produkcję przemysłową z poszanowaniem środowiska naturalnego.
czytaj więcej
Nowa firma odbierająca odpady z Cieszkowa
Od 15 maja br. odpady z terenu gminy Cieszków (powiat milicki) odbiera firma ZOiGO ,,MZO'' S.A. z Ostrowa Wielkopolskiego.
czytaj więcej
Edukacja ekologiczna, to inwestycja w przyszłość
Na terenie Ostrowa Wielkopolskiego oraz okolicznych gmin prowadzone są działania edukacyjne mające na celu wzrost świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży. Prezes ZOiGO ,,MZO'' S.A. - Andrzej Strykowski nie wyklucza, iż akcje edukacyjne będą organizowane także na terenie gminy Milicz.
czytaj więcej
Kochasz dzieci, nie pal śmieci. Gminny konkurs rozstrzygnięty
330 prac i 12 osób nagrodzonych. To bilans konkursu ekologicznego zorganizowanego przez Gminę Oświęcim. Inicjatorzy ekorywalizacji zacierali ręce z radości, a przed komisją konkursową stanęło trudne zadanie. Ułatwiła je fachowa wiedza i doświadczenie znanych Oświęcimianom osobowości, które zasiliły skład jury. Wśród nich malarka Agnieszka Kołodziej-Ryś i dziennikarz – Paweł Wodniak. 26. listopada nagrody trafiły do rąk zwycięzców.
czytaj więcej
Kochasz dzieci? Nie pal śmieci
Statystycznie każdy Polak produkuje rocznie około 300 kg odpadów. Spora część jest spalana w niewłaściwy sposób, w domowych i przydomowych piecach. Taka praktyka powoduje, że na co dzień oddychamy zanieczyszczonym powietrzem. Chcąc przeciwdziałać temu zjawisku Gmina Oświęcim zorganizowała plastyczny konkurs ekologiczny. Jest adresowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Do wygrania m.in. rowery, tablety czy plecaki.
czytaj więcej
Plastik, papier oraz szkło, segregacja to jest to?!
Edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży z ostrowskich przedszkoli i szkół z zakresu, gospodarki odpadami, ochrony środowiska a w szczególności wiedzy przyrodniczo - ekologiczno - leśnej oraz podejmowania działań na rzecz ochrony przyrody, to podstawowy cel kolejnego konkursu ekologicznego organizowanego przez ZOiGO MZO SA.
czytaj więcej
Igły, strzykawki i inne odpady medyczne - tylko do specjalnych pojemników – ciąg dalszy po roku…
Zwiększone środki ostrożności, uważni i przeszkoleni pracownicy oraz udana akcja informacyjna. Tyle udało się zrobić, by ograniczyć prawdopodobieństwo nieszczęśliwych zakłuć na sortowni odpadow ostrowskiego ZOiGO "MZO" S.A. Za nielegalne pozbycie się odpadów medycznych grozi odpowiedzialność karna i cywilna.
czytaj więcej
12345678

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top