Znajdź informacje

Ekologia


2013-09-18, 11:07
Wirtualne Biuro Prasowe
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w IKEA Kraków
W obchody trwającego właśnie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (16-22 września) po raz kolejny aktywnie włącza się IKEA Kraków.  Poprzez szereg atrakcji i bonusów zachęcać będzie mieszkańców do korzystania z transportu publicznego i pojazdów ekologicznych. W ramach akcji „Rowerem na Zakupy” i „Rowerem do Pracy” dla klientów i pracowników IKEA Kraków przygotowano liczne niespodzianki, a 22 września, w Europejskim Dniu Bez Samochodu, szczególnie wyróżnieni zostaną wszyscy niezmotoryzowani.
czytaj więcej
2013-08-28, 21:24
Wirtualne Biuro Prasowe
Antyinsektowa tkanina wśród nowości Andropolu dla wojska
Chroniąca przed ukąszeniami owadów tkanina Andropolu zaprezentowana zostanie podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego 2013 w Kielcach. Będą też inne nowości – dla lotników, czołgistów,  a także wojskowej służby kuchennej.
czytaj więcej
2013-07-22, 00:16
Wirtualne Biuro Prasowe
Żywność ekologiczna, certyfikat UTZ - czyli co kryje etykieta
Zdrowa żywność najwyższej jakości, smaczna i produkowana z szacunkiem dla środowiska naturalnego i ludzi. Coraz częściej szukamy jej na półkach sklepowych wierząc, że naprawdę jest ekologiczna i produkowana zgodnie ze standardami, pod kontrolą upoważnionej jednostki certyfikującej. Ale w gąszczu różnego rodzaju podobnych do siebie produktów niełatwo znaleźć te najbardziej wartościowe.
czytaj więcej
2013-07-14, 20:40
Wirtualne Biuro Prasowe
Na trasie zielonej siódemki
Ruszyła akcja promocyjna projektu „Zielona siódemka”, koordynowanego przez stowarzyszenie Zdrowy Rower. W czwartek organizatorzy ruszyli w trasę – w drodze do Trójmiasta będą promować zielony szlak, rozdawać mapy i broszury informacyjne. Zainteresowani przyłączeniem się – mile widziani!
czytaj więcej
2013-07-09, 14:53
Wirtualne Biuro Prasowe
Polacy chętniej sięgają po wełnę
Nazywana jest królową włókien. Chociaż kojarzy się głównie z ciepłymi swetrami, wachlarz możliwości jej zastosowania jest naprawdę szeroki i wykracza daleko poza branżę odzieżową. Wełna, bo o niej mowa, wraca do łask! Polacy, jak również mieszkańcy wschodniej i północnej Europy ponownie zaczęli doceniać walory estetyczne i zdrowotne wyrobów wełnianych.
czytaj więcej
2013-06-24, 12:09
Wirtualne Biuro Prasowe
III edycja konkursu EDUeko rozstrzygnięta!
W III edycji konkursu EDUeko, w tym roku odbywającego się pod hasłem „Krakowski smog nie jest OK!”, organizowanego przez IKEA Kraków, wzięło udział aż 113 placówek. Mnóstwo przepięknych prac, kreatywne konspekty – wszystko to sprawiło, że rywalizacja o tytuł najbardziej ekologicznego przedszkola Krakowa i okolic była bardzo gorąca. Jury musiało dokonać prawie niemożliwego: wybrać najlepszych z najlepszych. I miejsce zajęło Samorządowe Przedszkole nr 104 z Oddziałami Integracyjnymi im. Małego Księcia. II miejsce przyznano Przedszkolu Samorządowemu nr 187, a III - Przedszkolu Niepublicznemu „Bajka”.
czytaj więcej
2013-06-13, 10:26
Wirtualne Biuro Prasowe
Problem z wodą? Napisz na nr GG:10994
Mieszkańcy Kielc i okolic mogą od dzisiaj zgłaszać awarie sieci wodociągowej pisząc na specjalny nr GG:10994 Wodociągów Kieleckich.
czytaj więcej
2013-04-23, 20:57
Wirtualne Biuro Prasowe
Komfortowa Majówka z Webasto
Warszawa, 23 kwietnia 2013 – Majówka to dla wielu Polaków czas dalekich i bliskich podróży, także samochodem. Pogoda jednak lubi płatać figle, dlatego warto przygotować się na zmienne temperatury, a nawet niespodziewane opady śniegu, które dwa lata temu zaskoczyły miłośników majowego wypoczynku. W przygotowaniu nawet na najbardziej zaskakujące warunki pogodowe może pomóc ogrzewanie i chłodzenie postojowe Webasto, które można zastosować w różnego typu pojazdach.
czytaj więcej
2013-04-10, 09:39
Wirtualne Biuro Prasowe
Nestlé Waters Polska S.A. Oddział Dar Natury uczy dzieci, jak oszczędzać wodę
W tym roku już po raz kolejny Nestlé Waters Polska S.A. Oddział Dar Natury zaangażowało się w obchody Światowego Dnia Wody. W 60 szkołach w całej Polsce 107 specjalnie przeszkolonych wolontariuszy – pracowników firmy – przeprowadziło lekcje edukacyjne dla ponad 5300 dzieci. Zajęcia dotyczyły odpowiedzialnego korzystania z zasobów wodnych, w tym prostych sposobów na racjonalne użytkowanie wody w codziennym życiu. Nauce towarzyszyły ćwiczenia oraz gry i zabawy. Kontynuacją edukacji jest konkurs dla szkół podstawowych „W mojej klasie wspólnie oszczędzamy wodę”. Szczegółowe informacje o warunkach udziału dostępne są na stronach www.darnatury.pl
czytaj więcej
2013-04-08, 13:22
Wirtualne Biuro Prasowe
Schneider Electric optymalizuje wydajność energetyczną zakładów Sanofi
Firmy Sanofi (EURONEXT: SAN i NYSE: SNY) oraz Schneider Electric ogłosiły podpisanie umowy o współpracy w ramach prowadzonego przez Sanofi programu optymalizacji wydajności energetycznej zakładów przemysłowych w 40 krajach świata.
czytaj więcej
12345678

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top