Znajdź informacje

Kulinaria, Żywność, Gastronomia


Jak zdrowo przeżyć Święta?
Okres Świąt Bożego Narodzenia to bez wątpienia czas szczególny… Te dni to dla większości z nas okazja do przebywania z bliskimi, a jednocześnie swego rodzaju uczta w wymiarze duchowym. Niestety w wielu wypadkach doznaniom tym towarzyszy nadmierna konsumpcja, negatywnie odbijająca się później na naszym zdrowiu i samopoczuciu. Co zrobić, aby w tym roku uniknąć podobnego scenariusza?
czytaj więcej
„Lodziarze” na harcerskiej Wigilii
Dzisiejsza Wigilia 7. Gdańskiej Integracyjnej Drużyny Harcerskiej „Keja” stanowiła swoiste połączenie tradycji z nowoczesnością. Z jednej strony na wszystkich gości wydarzenia czekał barszcz z uszkami i domowe ciasta. W programie znalazły się także jasełka i wspólne śpiewanie kolęd. Z drugiej zaś spotkanie umiliły serwowane na miejscu… lody. Harcerzy wsparła bowiem Wytwórnia Lodów Prawdziwych „u Lodziarzy” z Gdyni.
czytaj więcej
KAWA - czy zawsze samo zdrowie?
Kawa to jeden z najbardziej popularnych napojów na świecie, kawa od setek lat jest najczęściej stosowaną używką. Czy jej zaklasyfikowanie jako zdrowa używka, - jest słuszne?
Tak, ale do spełnienia jest kilka warunków między innymi: z ekspresu najzdrowiej - teraz jest on bardziej dostępny. Pomocną dłoń wyciąga EKOITALIA.pl - dzięki nowemu podejściu do ekspresu.
czytaj więcej
Otwarcie kolejnej Wytwórni Lodów Prawdziwych „U Lodziarzy”
Lody z Wytwórni „U Lodziarzy” cieszą się w Białymstoku niesłabnącą popularnością. Nic więc dziwnego, że systematycznie przybywa lodziarni, w których skosztować można tych tworzonych na bazie babcinej receptury przysmaków. Już w najbliższy piątek dołączy do nich kolejna – tym razem będzie to wyspa lodowa w galerii Alfa Centrum.
czytaj więcej
Karnawał z wędlinami z linii „W naszym domu” marki Nove
Karnawał to czas zabawy. Nie tylko na wielkich balach, ale także w domu. Przygotowując przyjęcie dla najbliższych, warto zapewnić sobie rozrywkę także podczas przygotowywania posiłków. Dobrym sposobem jest podanie produktów, które jemy na co dzień, w nieco bardziej intrygującej odsłonie. W eksperymentach kulinarnych idealnie sprawdzą się wędliny z linii „W naszym domu” marki Nove.
czytaj więcej
Co króluje w jadłospisie gimnazjalistów?
Czekoladki, batoniki i inne łakocie… na każdym kroku czyha pokusa! Nasza dieta nie może jednak opierać się wyłącznie na słodyczach czy łatwo dostępnych daniach typu fast-food. Potrzebną organizmowi dawkę energii i siły są w stanie zapewnić odpowiednio zbilansowane posiłki. Co o prawidłowym odżywianiu wiedzą polscy uczniowie? Czy w ich jadłospisie królują warzywa i woda, a może chipsy i słodkie napoje? W związku z rozpoczęciem nowej – już 7 – edycji programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”, prezentujemy wyniki ankiety przeprowadzonej wśród polskich gimnazjalistów w czasie trwania poprzedniej, 6 edycji.
czytaj więcej
Catering dietetyczny – także na Wigilię
Łatwo zauważalnym trendem ostatnich lat jest systematycznie rosnąca świadomość roli zdrowego odżywania. Zgodnie z maksymą „Jesteś tym, co jesz”, coraz więcej osób zwraca baczną uwagę na to, co znajduje się na ich talerzach. To też wyjaśnia wzrost zainteresowania cateringami dietetycznymi. Co ciekawe, w tym roku w ofercie firm oferujących tego typu usługi można również znaleźć specjalne menu na... Wigilię.
czytaj więcej
Radość dekorowania z Decoradą Kolorowe mini piegi Delecta
Ozdabianie wypieków może stanowić nie lada wyzwanie, ale również pozwala uwolnić duszę artysty drzemiącą w każdym wielbicielu pieczenia. Z pomocą przychodzi marka Delecta i linia posypek Decorada. Do kreatywnego ozdabiania świątecznych i karnawałowych słodkości doskonale sprawdzi się pozbawiona konserwantów i sztucznych barwników nowość – Decorada Kolorowe mini piegi.
czytaj więcej
Loacker Sandwich z orzechami laskowymi – alpejska przyjemność o naturalnym składzie
Oryginalna receptura, oparta wyłącznie na naturalnych składnikach, to sekret pysznych wafelków Loacker Sandwich, wypiekanych w sercu włoskich Dolomitów. Niezwykła chrupkość wafelków i ich delikatny orzechowy smak pozwalają oderwać się na chwilę od codziennych obowiązków zarówno w domu, w pracy jak i szkole.
czytaj więcej
Gambero Rosso po raz ósmy w Polsce!
Już po raz ósmy w Warszawie, największy włoski kulinarno-winiarski koncern mediowy zaprezentował najnowszy przewodnik po najlepszych włoskich winach Vini d’Italia 2016/17. W tym roku dzięki firmie North Coast, poza najlepszymi trunkami, uczestnicy spotkania mieli okazje spróbować także typowo włoskich serów marki Nuova Castelli.
czytaj więcej
1...31323334353637...74

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top