Znajdź informacje

Co warto wiedzieć o kryptowalucie Dogecoin?


« lista artykułów
2022-06-09

Dogecoin to kryptowaluta, która zaczęła być rozpoznawalna dzięki memowi, na którym był przedstawiony tak zwany "pieseł", czyli pies rasy Shiba Inu. To ciekawa historia, która całkowicie kontrastuje ze sztywnym i poważnym światem finansów. Projekt, który był żartem okazał się jedną z największych kryptowalut na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej. Jest to doskonały przykład, że niekonwencjonalne metody mogą przynieść ogromne korzyści.

Co warto wiedzieć o Dogecoin?

Dogecoin biorąc pod uwagę inne kryptowaluty nie jest najświeższym projektem, gdyż powstał w 2013 roku. Jest to przedsięwzięcie, które od początku był żartem i miało na celu wyśmiewać ryzykowne spekulacje na rynku kryptowalut. Żart ten okazał się jednak bardzo dobrze przyjęty przez społeczność i już w pierwszym miesiącu swojego istnienia Dogecoin zyskał wielu zwolenników. W rezultacie popularność kryptowaluty z uroczym wizerunkiem pieseła przeszła najśmielsze oczekiwania i w 2014 roku obrót Dogecoina w pewnym momencie przerósł nawet wolumen Bitcoina, a także wszystkich innych kryptowalut razem wziętych. To niesamowity sukces biorąc pod uwagę, że mówimy o projekcie stworzonym dla żartu. 

Dogecoin to kryptowaluta, która działa podobnie jak Bitcoin, gdyż również korzysta z algorytmu konsensusu Proof of Work. Przekładając to na prostszy laicki język oznacza to tyle, że kopanie Dogecoina jest możliwe. Początkowo przewidywano losowe nagrody za każdy wydobyty blok, ale już w marcu 2014 roku ustalono stałą kwotę wynoszącą 10 000 jednostek. Warto tu dodać, że podaż Dogecoina jest nieograniczona. Jest to zatem waluta, która narażona jest na inflację. Kolejną ciekawostką jest, że stopa inflacji Dogecoina będzie zmniejszała się w czasie. W 2015 roku rozpoczynała od 5% a w 2035 roku ma osiągnąć zaledwie 2%. Inflacyjny charakter coina nie jest dobrą wiadomością dla inwestorów długoterminowych, ale trzeba przyznać, że procent inflacji jest i tak na niskim poziomie, szczególnie gdy porównamy go z wartościami jakimi charakteryzują się niektóre waluty fiducjarne. Kolejną ważną kwestią, o której warto pamiętać jest to, że DOGE jest projektem, który nie ma realnej użyteczności, jest to aktywo czysto spekulacyjne.

Kurs Dogecoina

Kurs Dogecoin w grudniu 2013 roku wzrósł kilkukrotnie w ciągu 72 godzin (z poziomu 0,00026 USD do 0,00096 USD). Jednak tuż po tym wycena szybko spadła o 80%. Ten wzrost i spadek to jednak niewiele w porównaniu do tego co działo się kilka lat później. W 2017 roku podczas hossy cena DOGE osiągnęła imponującą cenę 0,079 USD, zaś w maju 2021 roku rekord ten został powiększony niemal dziesięciokrotnie ustanawiając ATH na poziomie 0,73 USD. Oznacza to, że wszystkie osoby, które zainwestowały kilka lat wcześniej w Dogecoina, w 2021 roku odnotowały lukratywne stopy zwrotu. Warto jednak zaznaczyć, że w pierwszej połowie 2022 roku kurs mocno spadł docierając ponownie do granic ze stycznia 2021 roku (0,07 USD). Tym samym od czasu ATH odnotowany został spadek sięgający 90%! Biorąc to pod uwagę, śmiało można powiedzieć, że Dogecoin jest kryptowalutą która w swojej krótkiej historii zanotowała zarówno spektakularne wzrosty jak i równie spektakularne spadki. 

Podsumowując, nie da się zaprzeczyć, że Dogecoin ma ciekawą historię. Projekt, który pojawił się dla żartów odniósł ogromny sukces. To na pewno pozytywne aspekty tego coina, ale trzeba mieć na uwadze również to, że brak realnej użyteczności monety oraz to, że jest ona podatna na spekulacje sprawia, że to wyjątkowo ryzykowne aktywo, co za tym idzie, ciężko przewidzieć jego przyszłość.

 

Zobacz także

Płytki ścienne ceramiczne
Płytki ścienne ceramiczne to rodzaj materiału wykończeniowego stosowanego głównie do pokrywania ścian wewnątrz pomieszczeń. Są wykonane z gliny, która jest ...
Najskuteczniejsze metody na zarabianie online
W dzisiejszym zglobalizowanym świecie internetu, coraz więcej osób szuka możliwości zarabiania pieniędzy w sposób niezależny i elastyczny. Praca online stała ...
Usługi bankowe pomocne dla firmy
Banki oferują wiele usług finansowych dla firm, które pomagają im w zarządzaniu finansami i osiągnięciu celów biznesowych. Jednakże, ze względu ...
Komentarze
(brak komentarzy)
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top