Znajdź informacje

5 powodów, dla których warto robić zakupy w internecie


« lista artykułów
2023-01-12

Zakupy w sklepach internetowych pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze, gwarantują wygodę i atrakcyjne ceny. Często można też skorzystać z darmowej dostawy do domu lub odebrać paczkę w wybranym miejscu – jak punkty DHL. W dobie pandemii coraz więcej osób robi zakupy w sklepach internetowych. Jakie są ich podstawowe zalety?

Rozwój e-commerce a nasze potrzeby

Do rozwoju branży e-commerce przyczyniło się wiele czynników – jak zmiana naszych potrzeb, popularyzacja internetu czy pandemia koronawirusa. Obecnie zakupy w sieci są normą dla wielu osób – wybrane produkty można zamówić do domu, odebrać z pobliskiego paczkomatu lub innego miejsca – jak punkty DHL w Żabce i innych wybranych sklepach, kioskach czy stacjach benzynowych.

Do niedawna najczęściej zamawiane przez internet były ubrania i obuwie, muzyka, filmy i seriale, urządzenia elektroniczne – coraz więcej osób zamawia też jedzenie na wynos, codzienny catering czy zakupy spożywcze.

Zalety zakupów online

Plusów zakupów online jest wiele – ogromny wybór, szybka realizacja zamówienia i dostawa, dostępność produktów 24h, punkty nadania paczek na terenie całego miasta i przede wszystkim niższe ceny oraz możliwość ich sprawdzenia w porównywarkach cenowych. Nie ma też problemu ze zwrotem towaru w razie takiej konieczności. Sprawdź ew. koszty oraz punkty nadania paczek w przypadku zwrotu.

  • Komfort i dostępność

Zakupy przez internet można zrobić dowolnego dnia i o każdej porze. Brak konkretnych godzin otwarcia to jedna z podstawowych zalet sklepów internetowych. Oznacza to wygodę dla kupujących – zamówienie można złożyć nawet w niedzielę niehandlową czy w środku nocy, mimo że jego realizacja rozpocznie się w najbliższym dniu roboczym.

  • Szeroki asortyment

W sklepach online zwykle dostępne są produkty różnych marek – wybór jest większy niż w sklepach tradycyjnych. Dotyczy to różnych grup produktów – jak zegarki, biżuteria, smartfony, odzież, ale też karma sucha dla pupila czy kosmetyki. Można też kupić różne ubrania, a następnie na spokojnie zastanowić się, które zachować, a które zwrócić. Szybki zwrot można zrealizować przez kuriera, paczkomat czy punkty DHL, DPD lub innej firmy.

  • Wygodna dostawa – pod same drzwi?

Szybka dostawa kurierem pod drzwi to druga zaleta kupowania online. Można poprosić o dowóz produktów do domu albo wskazać pobliski paczkomat lub inne miejsce – do wyboru są różne punkty DHL czy DPD. Zasady dostawy ustala indywidualnie każdy sklep czy sieć, ale często od określonej kwoty oferowana jest też bezpłatna wysyłka. Jeśli jednak wolimy odebrać paczkę z pobliskiej stacji benzynowej czy sklepu, warto sprawdzić, gdzie są najbliższe punkty DHL czy DPD. Nadanie paczki zwykle realizowane jest nawet tego samego dnia, ew. następnego, po wpłynięciu zamówienia do sklepu.

  • Niższe ceny niż w sklepach tradycyjnych

Dużym plusem e-sklepów są również niższe ceny niż w sklepach stacjonarnych. Dotyczy to wielu grup produktów – taniej kupimy na przykład urządzenia elektroniczne, eleganckie zegarki czy karmę dla psa, książki i płyty muzyczne. Jak to możliwe? Sklepy online nie mają swojej siedziby, zatrudniają zwykle mniej pracowników i mogą obniżyć koszty. Potrzebują jednak magazynu i nakładów na działania marketingowe. Warto sprawdzać ceny w różnych sklepach – pomocne będą m.in. porównywarki cen – a także koszt dostawy. Często jest ona darmowa – np. do paczkomatu. Można też sprawdzić, jakie punkty DHL, DPD czy innej firmy są w pobliżu – wtedy dostawa jest zwykle tańsza niż pod drzwi mieszkania albo biura.

  • Zwrot w terminie co najmniej 14 dni

Zakupy zamówione online można też zwrócić bez podawania przyczyny – prawo do odstąpienia od umowy mamy przez 14 dni od daty zakupu. Część sklepów oferuje nawet dłuższy termin – 30, 60, a nawet 100 dni, co podnosi poziom komfortu. Trzeba wypełnić odpowiedni formularz i znaleźć najbliższe punkty nadania paczek. Szczegółowe zasady ustala każdy sklep lub sieć.

 

 

 

Zobacz także

Basen stelażowy
Prywatny basen pozwala w każdej chwili zrelaksować się w przyjemnej wodzie, odstresować i dobrze się bawić. Stacjonarny zbiornik wodny wymaga ...
Czy tradycyjne formy reklamy wciąż spełniają swoją rolę?
Wielu przedsiębiorców uważa, że w dobie mediów cyfrowych tradycyjne środki przekazu reklamowego powoli wychodzą z użycia. Prawda jest jednak taka, ...
Namioty reklamowe jako skuteczny sposób na zwiększenie rozpoznawalności marki
W ostatnich latach rozpoznawalność danej marki ma bardzo duży wpływ na zaufanie potencjalnych partnerów biznesowych lub klientów, co przyczynia się ...
Komentarze
Marek 2023-01-21, 13:54
Czy w żabce można wypłacić pieniądze blikiem?
razemdlainnych.org.pl
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top