Znajdź informacje

5 rzeczy, które warto wiedzieć przed otwarciem firmy


« lista artykułów
2023-01-16

Własna działalność gospodarcza to marzenie wielu osób. Do jej prowadzenia warto jednak odpowiednio się przygotować, co pozwoli osiągnąć sukces w biznesie. W jaki sposób? Oto 5 rzeczy, które warto wiedzieć przed otwarciem własnej firmy.

Najważniejszy jest dobry biznesplan

Co jest najważniejsze przy tworzeniu własnej firmy? Oczywiście biznesplan, czyli dokument który stanowi analizę danego przedsięwzięcia. To właśnie biznesplan pozwala oszacować zarówno potencjalne przychody, jak i koszty, z którymi będzie musiał zmagać się przedsiębiorca. Jego stworzenie jest ważne również dlatego, że można w ten sposób sprawdzić, czy pomysł, który na pierwszy rzut oka wydaje się być fenomenalny pozwoli zarabiać w praktyce. Oczywiście warto zadbać o to, by był oparty o rzetelne dane, a także możliwie najbardziej szczegółowy, co pozwoli stworzyć zarówno pozytywny, jak i negatywne scenariusze.

Zysk to różnica między przychodami a kosztami

Czy każda firma, która dużo sprzedaje osiąga wysokie zyski? Niestety nie, ponieważ zysk zawsze uzależniony jest od ponoszonych kosztów. W efekcie może wystąpić sytuacja, w które firma osiągająca wysokie przychody ponosi straty, co jest efektem jeszcze wyższych kosztów. W związku z tym każdy przedsiębiorca, a szczególnie początkujący powinien pilnować kosztów oraz je optymalizować. Przykładem może być korzystanie z wynajmu zamiast zakupu niezbędnych urządzeń, co pozwoli ograniczyć duże wydatki. Jest to często stosowane rozwiązanie, co może potwierdzać popularność wyszukiwania w Internecie hasła: osuszacz powietrza wynajem.

Rozwój wymaga inwestycji

Każdy przedsiębiorca dąży do rozwoju swojej firmy, co z reguły wymaga inwestycji. Oczywiście w tym przypadku również należy pilnować kosztów, a każda inwestycja powinna być odpowiednio zaplanowana. Nie można jednak się ograniczać, ponieważ to właśnie dzięki inwestycjom można uzyskać przewagę nad konkurencją, a co za tym idzie zdecydowanie zwiększyć swoje przychody. Przykładem może być wynajem kontenerów od Boels, które mogą posłużyć za dodatkowe magazyny, czy pomieszczenia biurowe.

Własna firma to obowiązki

Decydując się na założenie własnej firmy warto być świadomym obowiązków, które musi spełniać przedsiębiorca. Chodzi w tym przypadku przede wszystkim o konieczność opłacania składek ZUS, czy rozliczania z urzędem skarbowym, co w przypadku pracy na etacie wykonuje za nas pracodawca. Prowadząc działalność gospodarczą warto tego typu sprawy zlecić księgowemu, co zagwarantuje, że wszystkie formalności zostaną załatwione prawidłowo.

Finanse firmy należy oddzielić od finansów osobistych

Osoby, które decydują się na prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej często zastępują nią pracę na etacie. Warto jednak pamiętać w tym przypadku o tym, by oddzielać pieniądze firmy od prywatnych pieniędzy. Jest to istotne, ponieważ firma otrzymuje przychód, z którego musi pokryć koszty oraz sfinansować inwestycje. Osoby, które nie wprowadzają podziału bardzo często wydają otrzymywane pieniądze, a następnie brakuje ich na podstawowe opłaty, co prowadzi do problemów finansowych w firmie.

Podsumowując należy stwierdzić, że prowadzenie własnej firmy to możliwość osiągnięcia zdecydowanie wyższych dochodów niż w przypadku pracy na etacie. Jest również szansą na rozwój, jednak warto w tym przypadku pamiętać także o obowiązkach, które posiada każdy przedsiębiorca.

Zobacz także

Basen stelażowy
Prywatny basen pozwala w każdej chwili zrelaksować się w przyjemnej wodzie, odstresować i dobrze się bawić. Stacjonarny zbiornik wodny wymaga ...
Czy tradycyjne formy reklamy wciąż spełniają swoją rolę?
Wielu przedsiębiorców uważa, że w dobie mediów cyfrowych tradycyjne środki przekazu reklamowego powoli wychodzą z użycia. Prawda jest jednak taka, ...
Namioty reklamowe jako skuteczny sposób na zwiększenie rozpoznawalności marki
W ostatnich latach rozpoznawalność danej marki ma bardzo duży wpływ na zaufanie potencjalnych partnerów biznesowych lub klientów, co przyczynia się ...
Komentarze
(brak komentarzy)
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top