Znajdź informacje

Jak założyć konto w banku?


« lista artykułów
2023-02-28

W dzisiejszych czasach większość transakcji finansowych odbywa się elektronicznie. Właśnie dlatego wiele osób decyduje się założyć konto w banku, aby mieć łatwy dostęp do swoich pieniędzy i dokonywać transakcji online. Sprawdźmy zatem, w jaki sposób możemy otworzyć rachunek w banku.

Istnieje kilka sposobów na założenie konta bankowego, a sposób, który wybierzesz, zależy od twoich preferencji i możliwości.

Oto dostępne metody na założenie konta bankowego:

Wizyta w oddziale banku

To tradycyjny sposób na założenie konta bankowego. Możesz umówić się na spotkanie z pracownikiem banku, który pomoże Ci wypełnić formularz i przedstawić wymagane dokumenty.

Ta opcja nadal cieszy się nadal sporą popularnością, ale szczególnie wśród starszych klientów banków.

Wymaga od zainteresowanego trochę wolnego czasu na dotarcie do samej placówki banku oraz ewentualne czekanie w kolejce.

Założenie konta online

Większość banków umożliwia założenie konta online.

W tym przypadku wypełniasz formularz online, a następnie zawierasz z bankiem umowę za pomocą wybranej, dostępnej metody. Możliwości jest kilka:

- potwierdzasz tożsamość przelewem weryfikacyjnym z innego banku

W tym przypadku, ważnym jest, aby Twoje dane były identyczne w obu bankach.

- otwierasz konto na selfie

Tutaj kluczową sprawą jest znalezienie spokojnego i dobrze oświetlonego miejsca, w którym będziesz mógł/mogła wykonać zdjęcie twarzy i dowodu osobistego.

- potwierdzasz tożsamość za pomocą wideo rozmowy z pracownikiem banku

Ta metoda wymaga posiadania kamerki internetowej, dzięki której będziesz prowadzić rozmowę.

Listę banków, które umożliwiają otwarcie konta w 100% online znajdziesz tutaj: https://rankingkont.org/konto-bankowe-przez-internet-bez-kuriera/

Rozwiązaniem niejako hybrydowym jest jeszcze wypełnienie i wysłanie wniosku o konto przez internet, natomiast samo podpisanie umowy za pomocą dokumentów dostarczonych przez kuriera lub w oddziale banku.

Założenie konta przez telefon

Niektóre banki umożliwiają założenie konta przez telefon - infolinię. W tym przypadku dzwonisz do banku i podajesz niezbędne dane do sporządzenia umowy.

Następnie bank dostarczy Ci za pomocą kuriera dokumenty do podpisania. Przeczytaj sporządzoną umowę, podpisz ją i przekaż z powrotem kurierowi.

Założenie konta przez aplikację mobilną

Kolejną metodą na założenie konta w banku jest aplikacja mobilna.

W tym przypadku pobierasz aplikację danego banku, wybierasz opcję zakładania nowego rachunku, podajesz dane osobowe i kontaktowe oraz potwierdzasz swoją tożsamość wybranym sposobem.

Podsumowując, założenie konta w banku to proces łatwy i szybki (w zależności od wybranej metody), który można zrobić w kilku krokach.

Ważne jest, aby dokładnie przeczytać warunki i umowy, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Pamiętaj również, że założenie konta w banku może wiązać się z pewnymi kosztami, takimi jak opłaty za prowadzenie konta, bankomaty czy kartę.

Dlatego warto porównać oferty różnych banków przed podjęciem decyzji o otwarciu danego rachunku osobistego.

Zobacz także

Jak zarządzać finansami we dwoje?
W dzisiejszych czasach zarządzanie finansami we dwoje staje się coraz bardziej powszechne. Wspólne planowanie i kontrolowanie wydatków to klucz do ...
Ile kosztuje reklama w Google?
Pewnie nie raz przeszło Ci przez myśl, że czas najwyższy zainwestować w reklamę internetową. W końcu chcesz, żeby o Twoim ...
Najlepsze krzesła biurowe – jak je dobrać względem potrzeb pracownika?
Zatrudniając pracowników biurowych, trzeba przygotować im ergonomiczne stanowisko pracy. Wiele godzin w pozycji siedzącej odbija się na zdrowiu zatrudnionego, dlatego ...
Komentarze
(brak komentarzy)
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top