Znajdź informacje

Edukacja, Nauka


Języka obcego nauczymy się w każdym wieku
Języka obcego możemy nauczyć się w każdym wieku – potwierdzają to liczne badania naukowe. Jedyne, co się zmienia wraz z upływem czasu, to sposób przyswajania wiedzy. Małe dzieci nabywają język w sposób nieświadomy, dorośli zaś wykorzystują swoje zasoby intelektualne.
czytaj więcej
2019-03-28, 12:37
Odrabiamy.pl
Internet sposobem na wyrównanie szans w edukacji?
Internet zmienił oblicze świata. Jak korzystanie z jego zasobów pozwala wyrównywać szanse w edukacji i kto na tym najwięcej korzysta?
czytaj więcej
2019-03-26, 13:59
Odrabiamy.pl
5 porad, dzięki którym skrócisz swój czas odrabiania lekcji
Zapewne nie raz znalazłeś się w sytuacji, w której natłok zadań domowych nie
pozwolił Ci zrealizować planów. Nie mogłeś spotkać się z przyjaciółmi? Nie zagrałeś w
grę na konsoli? Nie wyspałeś się? To wcale nie musi tak wyglądać. Pokażemy Ci 5
sposobów, które pozwolą szybko uporać się z lekcjami.
czytaj więcej
2019-03-14, 14:47
Odrabiamy.pl
Nauka przez Internet sposobem na wyrównanie szans w edukacji.
Przed młodym pokoleniem ciężkie czasy. Reforma edukacji, liczne zmiany w
formule egzaminów oraz rosnące ambicje nastolatków to tylko niektóre z
czynników, które drogę edukacji czynią coraz trudniejszą.
czytaj więcej
Awans zawodowy w 18 krokach
Poradnik dla wszystkich dyrektorów placówek oświatowych, którzy mają wśród swoich pracowników nauczycieli ubiegających się o kolejne stopnie awansu zawodowego.
czytaj więcej
Warszawscy licealiści nie stracą głowy na drodze
11 marca br. ruszyły zapisy do programu prewencyjnego dla młodzieży „Nie tracę głowy na drodze”. Zgłaszać się mogą warszawskie szkoły ponadgimnazjalne, którym zależy na bezpieczeństwie uczniów w ruchu drogowym. Programem w tym roku objętych zostanie 20 klas.
czytaj więcej
2019-03-05, 13:47
Co Za Historia
Elekcja vivente rege, czyli jak zapewnić stabilność władzy monarszej
Elekcja vivente rege to mechanizm, który pozwala przekształcić monarchię elekcyjną w dziedziczną. Jagiellonom w Polsce ta sztuczka jednak się nie udała, gdyż koronowany za życia swego ojca Zygmunt August zmarł bezpotomnie.
czytaj więcej
Efektywne uczenie się jest możliwe!
Książka „Atlas efektywnego uczenia dla nauczycieli szkół podstawowych” to zbiór porad, scenariuszy zajęć oraz gotowych kart pracy do wykorzystania podczas zajęć rozwijających umiejętność uczenia się w klasach 1–8.
czytaj więcej
Liceum filmowe Warszawskiej Szkoły Filmowej
Każdy marzy o tym, żeby rozwijać swoje zainteresowania. Jest to możliwe, jeśli wybierze się taką drogę zawodową, która to umożliwia. Młodzież staje niejednokrotnie przed trudną decyzją, jaką jest wybór odpowiedniej drogi zawodowej. Jak wiadomo, zainteresowania bywają różne, dlatego warto poświęcić chwilę, żeby zastanowić się, co chciałoby się robić.
czytaj więcej
Ocena pracy nauczyciela i dyrektora szkoły po 1 stycznia 2019 r.
Od 1 stycznia 2019 r. obowiązują nowe regulacje dotyczące oceny pracy nauczycieli – likwidacja regulaminów określających wskaźniki oceny pracy i wydłużenie czasu na ocenę okresową to efekt wejścia w życie nowelizacji Karty Nauczyciela oraz nowelizacji rozporządzenia ministra edukacji narodowej w sprawie szczegółowych kryteriów i trybu dokonywania oceny pracy nauczycieli, zakresu informacji zawartych w karcie oceny pracy, składu i sposobu powoływania zespołu oceniającego oraz trybu postępowania odwoławczego. Niniejsza publikacja ma pomóc Państwu odnaleźć się w nowych regulacjach, zaktualizować oraz usystematyzować wiedzę w ich stosowaniu.
czytaj więcej
12345678910111213

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top