Znajdź informacje

Energetyka


Panele fotowoltaiczne marki Longi Solar
Panele fotowoltaiczne od marki longi Solar to doskonałe rozwiązanie zarówno dla przedsiębiorstw jak i dla klientów indywidualnych. Wysoka jakość produktów w atrakcyjnych cenach.
czytaj więcej
Ponad 55% oszczędności na ogrzewaniu dzięki systemowi SINUM
Ile można zaoszczędzić na rozważnym gospodarowaniu ciepłem w dużych obiektach publicznych lub komercyjnych? Okazuje się, że nawet ponad połowę kosztów!
czytaj więcej
2021-10-28, 12:28
SunSol
Dlaczego ceny prądu dynamicznie rosną i jak uniknąć wysokich rachunków za prąd? – komentarz Michała Kitkowskiego, prezesa SunSol
Wiele mówi się ostatnio o wzroście cen energii elektrycznej. Jakie są tego przyczyny i w jaki sposób obniżyć rachunki za prąd, tak by były one jak najmniej odczuwalne dla gospodarstwa domowego? Czy po zmianach w prawie fotowoltaika będzie się opłacać? Wyjaśnia Michał Kitkowski, prezes SunSol – jednej z najdłużej działających firm fotowoltaicznych na polskim rynku.
czytaj więcej
2021-09-28, 11:15
SunSol
83 proc. Polaków uważa, że odnawialne źródła energii mogą zwiększyć bezpieczeństwo energetyczne kraju – raport
SunSol, jedna z najdłużej działających firm fotowoltaicznych na polskim rynku, zbadała poziom świadomości Polaków na temat odnawialnych źródeł energii i ich wpływu na zasoby energetyczne kraju. Według badania „OZE a bezpieczeństwo energetyczne kraju według Polaków” Polacy pragną energetycznej niezależności. Chcą również, aby zielona energia zastąpiła tę węglową. W raporcie czytamy, że większość Polaków zgodziłaby się na instalację ekologicznych rozwiązań w swojej okolicy.
czytaj więcej
System produkcji, przesyłu i dystrybucji energii w Polsce, a obszar działania spółki Atrem
Jednym z dwóch głównych segmentów działalności giełdowej spółki Atrem, obok automatyki, jest elektroenergetyka. Spółka w tym zakresie świadczy usługi z zakresu energetyki niskich, średnich i wysokich napięć dla klientów z branży energetycznej, budowlanej oraz przemysłowej.
czytaj więcej
Atrem publikuje wyniki za I półrocze 2021
Atrem S.A., działająca w branży automatyki i elektroenergetyki oraz realizująca kontrakty w zakresie OZE i gazownictwa, opublikowała wyniki za I półrocze 2021. Przychody Spółki wyniosły 38,7 mln PLN, a EBITDA 2,0 mln PLN. W raportowanym okresie wygenerowano zysk z działalności operacyjnej na poziomie 0,8 mln.
czytaj więcej
Rewolucja w polskiej energetyce
Wydarzenia rynkowe ostatnich dwóch miesięcy przyspieszą znacząco przyrost instalacji nowych mocy OZE, szczególnie w zakresie fotowoltaiki. Wysokie ceny energii elektrycznej na rynku hurtowym w Polsce, spowodowane wysokimi cenami certyfikatów uprawniających do emisji CO2, pozwalają na opłacalne eksploatowanie farm fotowoltaicznych bez wsparcia Państwa. Spowoduje to szybki przyrost mocy zainstalowanej w fotowoltaice, która jest rozproszona i wymusi przyspieszenie długo zapowiadanej przebudowy sieci elektroenergetycznej. Zarówno na poziomie sieci wysokich, jak i średnich i niskich napięć konieczne są duże inwestycje.
czytaj więcej
2021-08-24, 14:32
SunSol
Rośnie świadomość ekologiczna Polaków. 80 proc. badanych chciałoby energii z OZE - raport
SunSol, pochodząca z Gdańska i jedna z najdłużej działających na polskim rynku fotowoltaiki firm, przeprowadziła badanie, w którym sprawdziła, jakie jest podejście Polaków do odnawialnych źródeł energii (OZE). Z przygotowanego przez nią raportu „Co myślą Polacy o odnawialnych źródłach energii” wynika, że według blisko 37 proc. respondentów OZE korzystnie wpływają na klimat, a ponad 21 proc. wskazało, iż dają one energetyczną niezależność.
czytaj więcej
2021-07-28, 12:06
SunSol
Ponad 70% Polaków chce być niezależna energetycznie - raport "Polacy i fotowoltaika 2021"
SunSol, jedna z najdłużej działających firm fotowoltaicznych na polskim rynku, postanowiła sprawdzić, jaki jest stosunek Polaków do fotowoltaiki oraz ich wiedzę na temat rynku PV. Z przeprowadzonego przez nią badania “Polacy i fotowoltaika 2021” wynika, że ponad 70 proc. z nich chce być niezależna od zewnętrznych dostawców energii, a 22 proc. chciałaby uniezależnić się od nich częściowo. Okazuje się również, że Polacy są świadomi form dofinansowania tego typu inwestycji. Z kolei dla aż 55 proc. ankietowanych wskazało również, że instalacje PV są najbardziej ekologicznym rozwiązaniem energetycznym.
czytaj więcej
2021-07-20, 15:23
DACPOL
Czym zajmuje się firma Victron Energy?
Jesteś ciekawy działalności i branży w jakiej funkcjonuje firma Victron Energy? Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu!
czytaj więcej
1234567

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top