Znajdź informacje

Budownictwo


2019-02-13, 10:40
IBUDHAUS
Jak budować domy z dotacją Katowice?
Domy z dotacją Katowice, Opole, Częstochowa, Bielsko-Biała - na śląsku działa kilka programów, które dofinansowują budowę domów lub ich renowację czy remont. Sprawdź w naszym artykule jak to działa.
czytaj więcej
2019-02-11, 11:27
flypr
Wyjątkowe rozwiązania Windmöller na targach BAU 2019
W dniach 14-19 stycznia w Monachium odbyły się międzynarodowe targi BAU 2019 – jedno z największych wydarzeń targowych z branży architektury, materiałów i systemów budowlanych. Wśród wystawców nie zabrakło firmy Windmöller, producenta paneli laminowanych, winylowych oraz ekologicznych podłóg Purline. Firma zaprezentowała mi.in. bardzo ciepło przyjętą nowość, biopodłogę z kolekcji wineo 1500 fusion, oraz szereg rozwiązań wspierających sprzedaż i ułatwiających dokonywanie i śledzenie zamówień.
czytaj więcej
2019-02-08, 12:50
flypr
Wielka rola małych przerw – dylatacje budowlane z Uszczelniaczem 2720 MS marki Bostik
Szczeliny dylatacyjne, choć w skali budynku zajmują znikomy procent powierzchni, są jego niezwy-kle istotnym elementem. Aby właściwie spełniały swoją rolę i zachowały estetyczny wygląd, należy wypełnić je odpowiednio dobranym materiałem uszczelniającym. Uszczelniacz dylatacyjny na bazie MS Polimeru marki Bostik ma szeroki zakres zastosowań i sprawdzi się w przypadku większości popularnych materiałów budowlanych, do złączy konstrukcyjnych oraz dylatacji poziomych i pionowych, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz obiektu.
czytaj więcej
2019-02-05, 17:21
flypr
Wpływ materiałów budowlanych na energooszczędność budownictwa – EPD i zielone certyfikaty
Powstrzymywanie zmian klimatycznych w związku z globalnym ociepleniem to ogólnoświatowy trend coraz silniej wpisujący się w każdy aspekt naszego życia. Jednym z obszarów w szczególny sposób wpływającym na środowisko naturalne jest budownictwo, dlatego wymogi prawne jakim muszą podlegać nowo powstające budynki są regularnie zaostrzane. Sprostać im można m.in. poprzez stosowanie materiałów budowlanych posiadających deklaracje (EPD), pozwalające uzyskać obiektom tzw. zielone certyfikaty, takie jak BREEAM czy LEED.
czytaj więcej
2019-02-05, 15:16
OKK PR
Newmor Polska po 4 Design Days
Za nami 4 Design Days, katowicka inicjatywa skierowana do wszystkich pasjonujących się nowościami ze świata designu i architektury. Niedawno zakończone targi pozostawiły w gościach mnóstwo nowych inspiracji i innowacyjnych pomysłów na wnętrza. Mile zaskoczyła frekwencja na stoisku Newmor Polska. To znak, że z roku na rok targi odwiedza coraz więcej wielbicieli dobrego designu, jak i architektów zajmujących się inwestycjami kontraktowymi.
czytaj więcej
Gięcie kształtowników stalowych i rur | Ankora
Ankora to wykonawca i realizator robót ślusarskich i konstruktorskich na polskim rynku budowlanym. W zakres usług firmy wchodzi między innymi gięcie kształtowników stalowych oraz rur czy profili. Sprawdźmy dlaczego warto zauwać właśnie firmie Ankora.
czytaj więcej
2019-02-05, 13:03
flypr
Przerwy dylatacyjne w ścianach z silikatów i betonu komórkowego
Dylatacje to celowo utworzone szczeliny, które mają zapewniać prawidłową pracę poszczególnych elementów budynku. Brak przerw konstrukcyjnych lub umieszczenie ich w niewłaściwych miejscach może szybko doprowadzić do problemów z rysami i spękaniami muru. Gdzie powinny znajdować się dylatacje i jak je wykonać, wyjaśnia Joanna Nowaczyk, Inżynier Produktu firmy H+H Polska.
czytaj więcej
2019-01-22, 12:15
flypr
Czy prace budowlane można prowadzić zimą?
Do niedawna w okresie zimowym życie na budowach niemal zamierało. Na rynku pojawia się jednak coraz więcej produktów, które można stosować przy niższych temperaturach. Dzięki temu prace budowlane mogą być prowadzone w mniej sprzyjających warunkach pogodowych również na zewnątrz budynku. Aby wznoszone w takim czasie mury charakteryzowały się pełną wytrzymałością i trwałością, trzeba jednak ściśle przestrzegać kilku zasad.
czytaj więcej
2019-01-22, 11:58
flypr
Grunt to dobre podłoże – Bostik Ardagrip Classic
Zanim przystąpimy do wykończenia ścian, należy odpowiednio przygotować podłoże. Powierzch-nię, na której planujemy położyć płytki ceramiczne, tapetę lub inną okładzinę, warto najpierw pokryć gruntem Ardagrip Classic marki Bostik. To skuteczny środek wyrównujący chłonność i zwiększający przyczepność, który dzięki swojej bezwonności może być stosowany nawet w pomieszczeniach zamkniętych.
czytaj więcej
2019-01-16, 17:08
Agencja PR SUNSPOT
Wiele zastosowań ogrodzeń gabionowych
Każdemu z nas zależy na ładnym, estetycznym wykończeniu naszego domu. Ogrodzenie jest zdecydowanie jednym z tych elementów, które wpływają na całość estetyki naszego domu, poza tym pełnią funkcję ochronną dla naszej posesji, dlatego ważne jest, by ogrodzenie naszego domu było wykonane nie tylko ładnie, ale też solidnie i porządnie, dzięki czemu będzie służyło nam wiele lat.
czytaj więcej
123456789...757677

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top