Znajdź informacje

Edukacja, Nauka


Dlaczego mała motoryka mała ma tak wielkie znaczenie?
Ponieważ bez sprawnie działającej motoryki małej nie rozwinie się prawidłowo motoryka duża (ogólna sprawność fizyczna: wytrzymałość, zwinność, skoczność, koncentracja, równowaga, a nawet odporność!), co miałoby negatywne przełożenie na życie dorosłe (z zawodowym włącznie). Dlatego współczesna pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna kładzie tak mocny nacisk na trenowanie motoryki małej. Jak to robić, aby nie zanudzić, zmęczyć czy zniechęcić dzieci, pisze Marta Żurawska, nauczycielka wychowania przedszkolnego, w artykule dostępnym na platformie zmalujmyrazem.pl.
czytaj więcej
2022-09-05, 15:31
JMDI
Jaki Internet dla Studenta?
Zbliża się rok akademicki, a Ty wciąż szukasz mieszkania do wynajęcia? A może masz już swoje studenckie cztery kąty, ale nie ma w nim stabilnego łącza internetowego? Nieważne, na jakim etapie przeprowadzki jesteś – najwyższy czas zacząć rozglądać się za ofertą Internetu. Każdemu żakowi przyda się szybkie i niezawodne łącze ale jak dokonać najlepszego wyboru?
czytaj więcej
Perspektywy i wyzwania na nowy rok szkolny
Około 5 milionów uczniów właśnie rozpoczyna nowy rok szkolny. Inauguracja nauki to dobry moment na refleksję związaną z perspektywami i wyzwaniami stojącymi przed uczniami, rodzicami, nauczycielami, dyrektorami szkół i całym systemem edukacji. Nie można też zapomnieć o instytucjach prowadzących placówki edukacyjne – zwłaszcza jednostkach samorządowych. Co przyniosą najbliższe miesiące dla polskiej oświaty? I czy przynajmniej niektóre problemy doczekają się trwałego rozwiązania?
czytaj więcej
Blisko 60 proc. Polaków chce, żeby nauka zdalna wróciła do szkół, jeśli zajdzie taka potrzeba. Nowe dane ClickMeeting
Już jutro 1 września i rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Przy tej okazji polska platforma do webinarów i wideokonferencji ClickMeeting sprawdziła, co obecnie Polacy sądzą o edukacji online. Jak się okazuje, aż 58 proc. badanych chce, aby w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa nauka zdalna wróciła do szkół. Według 39 proc. respondentów taki model wpływa na rozwój samodzielności. Jednocześnie 38 proc. osób chciałoby, żeby szkoły i uczelnie częściej korzystały z opcji hybrydowej.
czytaj więcej
Tak z dziećmi nie pracował tu jeszcze nikt. Freinetowskie przedszkole w Pabianicach
Mieszane grupy wiekowe, żeby młodsi rozwijali się szybciej, a starsi uczyli się opiekuńczości i akceptacji. Autorski program nauki przez rozbudzanie wyobraźni, poczucia odpowiedzialności i świadomość konsekwencji. Już od września w Pabianicach będzie działać pierwsze w całym województwie łódzkim przedszkole freinetowskie. Na czym polega i co daje taki sposób pracy z dzieckiem?
czytaj więcej
Pierwsza taka szkoła w Polsce. Publiczna, bezpłatna i w całości na koszt fundacji
To pierwszy w Polsce przypadek, kiedy niezależna instytucja, fundacja, buduje publiczną, rejonową szkołę na własny koszt. Już we wrześniu przyszłego roku zabrzmi pierwszy dzwonek w nowoczesnej szkole na poznańskim Fabianowie, którą na przekazanym przez miasto gruncie buduje fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty.
czytaj więcej
2022-07-19, 20:37
Odrabiamy
Gwiazdozbiory, czym są oraz jak je rozpoznawać?
Gwiazdozbiory fascynowały starożytnych od tysięcy lat, sprawdź, dlaczego!
czytaj więcej
Szkolne klasy dla dzieci z Ukrainy ruszają we Wrocławiu. Na początek: nauka języka
Setka dzieci z Ukrainy, które razem z mamami uciekły przed wojną do Wrocławia, będzie mogła uczyć się w przygotowanych dla nich klasach. Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty podpisała z wrocławskim Urzędem Miasta porozumienie w sprawie prowadzenia oddziałów przygotowawczych dla ukraińskich uczniów. Oficjalnie ruszą 1 lipca.
czytaj więcej
2022-06-10, 08:04
Wiedza i nauka
Czy warto studiować zarządzanie?
Zastanawiasz się nad wyborem kierunku studiów? Kusi Cię zarządzanie? Dowiedz się czy warto studiować zarządzanie!
czytaj więcej
Zarządzanie - co kryje się pod tym terminem?
Zastanawiasz się co kryje się pod terminem zarządzanie? Chcesz iść na studia ? Dowiedz się czym jest zarządzanie i czy warto wybrać ten kierunek.
czytaj więcej
1...6789101112...32

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

kontakt@whitepress.com
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top