Znajdź informacje

Edukacja, Nauka


Architekci wiedzy. Jak Łódzka Szkoła Ćwiczeń uczy nauczycieli
Jak przekazywać wiedzę w nietuzinkowy, interesujący sposób? Jak wykorzystać w nauczaniu nowe technologie i jak wydobyć z uczniów potencjał, który w sobie mają lecz nie zawsze zdają sobie z tego sprawę? Tych wszystkich zagadnień uczą się tym razem… nauczyciele i studenci kierunków pedagogicznych. Uczestnicy projektu „Architekci wiedzy” - szkoła ćwiczeń w Łodzi.
czytaj więcej
Projekt Galileo. W Lublinie mają pomysł na publiczną oświatę
Czy można w niecałe pół roku uruchomić nowoczesną, publiczną szkołę i przedszkole na kilkaset miejsc? Jak je utrzymać z subwencji oświatowej, bez potrzeby dokładania z samorządowego budżetu? W jaki sposób opracować i zrealizować ambitny, atrakcyjny program nauczania? W Lublinie powstaje właśnie odpowiedź na te pytania. Dzięki współpracy samorządu, dewelopera i fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty.
czytaj więcej
2023-02-28, 11:03
4CF
Wiadomość z przyszłości: jesteśmy odrażający i barbarzyńscy
93 współczesne barbarzyństwa widziane z perspektywy 2123 r.

Spojrzenie na teraźniejszość oczami osoby z przyszłości to nie lada wyzwanie. Aby przybliżyć tę perspektywę, Polskie Towarzystwo Studiów nad Przyszłością wraz z 4CF The Futures Literacy Company podjęły wspólną inicjatywę, aby zbadać, co w naszym współczesnym życiu może wzbudzić wstręt i odrazę potomnych.
czytaj więcej
Jak i dlaczego warto robić masy plastyczne?
Niezależnie od wieku, dzieci uwielbiają się nimi bawić. Zapewniają nie tylko twórcze zajęcie – zagniatanie, formowanie i lepienie usprawnia dłonie i palce, wyrabia prawidłowy nacisk i ćwiczy precyzję. Masy plastyczne są nieocenione w trenowaniu motoryki małej. Do tego są łatwe do wykonania we własnym zakresie. Sprawdzone przepisy podaje Marta Żurawska, nauczycielka wychowania przedszkolnego, w artykule dostępnym na platformie zmalujmyrazem.pl.
czytaj więcej
Change it – Credit Agricole pomaga studentom zmienić świat na lepszy
Odzyskiwanie metali szlachetnych z elektroodpadów, aplikacja do nauki opartej na współpracy, narzędzie ułatwiające podejmowanie decyzji – to tylko niektóre projekty, które zakwalifikowały się do drugiej edycji konkursu “Change it - Impactful Innovation Challenge” organizowanego przez uniwersytet SWPS Bank Credit Agricole jest jednym z patronów tego wydarzenia.
czytaj więcej
Pani Basia z Perłowej Busoli. Nauczycielka, którą kochają dzieci i rodzice
Barbara Chrzanowska to nauczycielka wyjątkowa. Znają ją, pamiętają i doceniają rodzice z Gdańska, Pszczółek i Różyn. Przez ponad 57 lat pracy w przedszkolach uczyła i wychowywała setki dzieci. Od 12 lat jest twarzą przedszkola Perłowa Busola, prowadzonego przez fundację Ogólnopolski Operator Oświaty. Można powiedzieć, że tworzyła to miejsce od postaw. Dziś opowiada nam, jak dzisiejsze przedszkolaki różnią się od swoich dziadków, jak dobrze wspierać maluchy w rozwoju, a dorosłym podpowiada, jak rozwiązywanie krzyżówek może pomóc w zachowaniu dobrej kondycji.
czytaj więcej
2023-02-12, 13:16
Szkrabolandia
Rodzicu! Czy wiesz w jakim wieku posłać dziecko do przedszkola?
W życiu większości rodziców w końcu przychodzi czas, w którym muszą oni pożegnać się z urlopem rodzicielskim i wrócić do pracy. Wówczas pojawia się problem: z kim zostawić malucha? Jeżeli żadna z bliskich osób nie może nam pomóc, a opiekunka nie wchodzi w grę, pozostaje tylko jedno - posłać dziecko do przedszkola. Od jakiego wieku jest to możliwe?
czytaj więcej
Jesteśmy w międzynarodowym projekcie SOBER
Pomagamy wspierając edukację i rozwój kompetencji wśród dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (w tym ADHD). Tworzymy program do wykorzystania przez dzieci, rodziców i nauczycieli. Dołączcie do nas jako testerzy dedykowanej aplikacji.
czytaj więcej
Licealistki rozwijają skrzydła w IT!
STEAM Academy ponownie na edukacyjnej mapie Warszawy
czytaj więcej
2023-01-20, 15:30
Grupa RENEX
Rusza nabór praktykantów i stażystów w Grupie RENEX na rok 2023
Grupa RENEX poinformowała rozpoczęciu naboru praktykantów i stażystów na rok 2023.
czytaj więcej
123456789...303132

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

kontakt@whitepress.com
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top