Znajdź informacje

Edukacja, Nauka


Poznaj największe zalety książek o umyśle!
Jeśli lubisz ciekawe książki, które zagłębiają się w ludzką psychikę, dusze i ciało to książki o umyśle będą dla Ciebie idealne! Sprawdź!
czytaj więcej
2023-12-06, 14:52
EduNav
Ponad 80 proc. polskich uczniów uważa, że matematyka przyda im się w dorosłym życiu, jednak 40 proc. jej nie lubi. Najnowsze dane EduNav
Zarówno młodzieży jak i rodzicom oraz opiekunom matematyka kojarzy się przede wszystkim z wysiłkiem, dalsze miejsca zajmują ciekawość i stres, a w przypadku uczniów - również znudzenie. Przedmiotu tego nie lubi 40 proc. uczniów, a ponad 17 proc. dorosłych deklaruje, że straciło do niego sympatię w toku szkolnej edukacji. EduNav prezentuje pierwsze wyniki największego dotychczas badania stosunku Polaków do matematyki, przeprowadzonego na próbie ponad 3,8 tys. uczniów i opiekunów.
czytaj więcej
Chodźmy разом do szkoły! Jak partnerzy biznesowi pomogli podarować 346 uśmiechów
Edukacyjna fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty stworzyła we Wrocławiu i Gdańsku wyjątkowe szkoły dla dzieci, uciekających przed wojną z Ukrainy. Szkoły, które… poszły do uczniów. Dzięki wsparciu i zaangażowaniu partnerów biznesowych, projekt okazał się sukcesem. Choć początkowo zderzył się z poważnymi przeciwnościami.
czytaj więcej
Centrum Nauczania Zdalnego. Nauczyciel poprowadzi lekcję w szkole przez internet
Uczniowie w klasie w swojej szkole, a na interaktywnym ekranie nauczyciel wybranego przedmiotu. Nowa formuła nauczania online może stać się lekiem na braki kadrowe w polskich szkołach. Pionierskie rozwiązanie – Centrum Nauczania Zdalnego – tworzy właśnie fundacja edukacyjna Ogólnopolski Operator Oświaty. Będzie wdrażane w ramach projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2030.
czytaj więcej
Jakie metody oferuje szkoła językowa dla dzieci w Rzeszowie?
W miarę jak świat staje się coraz bardziej globalny, zdolność do porozumiewania się w języku angielskim staje się nieodzownym atutem. Dlatego też szkoła językowa dla dzieci w Rzeszowie przykłada szczególną wagę do opracowywania skutecznych metod nauczania, które nie tylko rozwijają językowe umiejętności najmłodszych, ale również sprawiają, że nauka staje się fascynującą przygodą.
czytaj więcej
Jedna trzecia Polaków obawia się wykorzystania przekazanych danych do trenowania AI. Prawie co dziesiąty doświadczył naruszenia prywatności danych online
Ponad ¾ Polaków jest świadoma zagrożeń online w trakcie lekcji zdalnych. Jednak mniej niż połowa deklaruje, że wie, jak zachować się w sytuacji niebezpieczeństwa dotyczącego danych lub prywatności. Ponad połowa wskazań w pytaniu wielokrotnego wyboru pokazuje, że kluczowe do poprawy obecnej sytuacji są silniejsze zabezpieczenia oraz regularne szkolenia. Z kolei 8 proc. badanych doświadczyło naruszenia prywatności podczas zajęć online.
czytaj więcej
"Tak powinny wyglądać lekcje w szkole"!
Jak powinny wyglądać lekcje w szkole? O tym z pełnym przekonaniem i otwartą głową mówią uczestniczki warsztatów "Dziewczyny rządzą w PYTHONie"
czytaj więcej
Blisko ⅓ Polaków jest za podręcznikami cyfrowymi, a częściowe nauczanie zdalne popiera 42 proc. Prawie 40 proc. osób jest gotowych zapłacić do 50 zł za godzinę lekcji online
Nowoczesne formy nauki stały się codziennością wielu szkół oraz domów. Nawet 47 proc. osób uważa, że korepetycje oraz zajęcia edukacyjne online, mogą równie skuteczne jak te prowadzone stacjonarnie. Jak wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez polską firmę ClickMeeting, niemal połowie Polaków zdarza się korzystać z kursów lub aplikacji do nauki online. Prawie ⅕ respondentów byłaby w stanie zapłacić za taką lekcję od 50 do 90 zł za godzinę. Jednocześnie, jedynie 5 proc. chciałoby, aby nauka zdalna w pełni zastąpiła tą tradycyjną.
czytaj więcej
2023-10-31, 10:31
Odrabiamy.pl
Najlepsza platforma edukacyjna Odrabiamy
Ułatw, usprawnij i przyspiesz swoją naukę dzięki Odrabiamy - portali, który pomógł już milinom uczniom w Polsce.
czytaj więcej
120 nauczycieli powiedziało stanowcze NIE szkolnej nudzie!
Podnieśliśmy kompetencje cyfrowe nauczycieli z całej Polski. Teraz ich lekcje będą angażujące i atrakcyjne dla uczniów, którzy w świecie cyfrowym czują się jak ryby w wodzie.
czytaj więcej
123456789...303132

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

kontakt@whitepress.com
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top