Znajdź informacje

Edukacja, Nauka


2023-10-26, 14:06
EduNav
Aż u 76 proc. uczniów matematyka kojarzy się ze znudzeniem, rezygnacją czy stresem. Czy nowa polska platforma edukacyjna wyposażona w AI im pomoże?
Według danych zebranych przez twórców EduNav, pierwszej polskiej ogólnodostępnej platformy do nauki matematyki z wykorzystaniem AI, tylko ¼ uczniów jako ulubioną formę edukacji tego przedmiotu wskazuje naukę w szkole, a niemal 60 proc. źle ocenia swoje umiejętności w tej dziedzinie. Na problemy z nauczaniem matematyki w Polsce już kilka lat temu zwracała uwagę Najwyższa Izba Kontroli. EduNav zaprasza do udziału w badaniu na temat stosunku Polaków do matematyki. Osoby, które wezmą udział w badaniu otrzymają m.in. darmowy dostęp do platformy do końca 2023 r.
czytaj więcej
Konkurs robotyczny „RobON”
Czy jesteś gotowy, aby rzucić wyzwanie swoim umiejętnościom inżynierskim i kreatywnemu myśleniu? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie ekscytujące wieści! Nadchodzi Konkurs Robotyczny „RobON”, wyjątkowa platforma dla uczniów szkół średnich oraz studentów, by zademonstrować swój talent w dziedzinie robotyki. Organizowany przez Państwową Akademię Nauk Stosowanych w Krośnie, konkurs „RobON” odbędzie się na terenie Kampusu Techniczno-Sportowego PANS przy ul. Wyspiańskiego 20.
czytaj więcej
III edycja STEAM Academy - nastolatki rozwijają skrzydła w IT i nowych technologiach!
Rekrutacja do III edycji STEAM Academy trwa! Zapraszamy dziewczyny w wieku 14-18, aby spróbowały swoich sił w nowych technologiach!
czytaj więcej
Komfort pracy i zaufanie. Jak skonstruować magnes na Superbelfra
Brak uciążliwej biurokracji, organ prowadzący wyręczający z zadań administracyjnych, a do tego czas i przestrzeń na to by skupić się na realizacji pomysłów na dobrą, atrakcyjną edukację? I to wszystko w publicznej oświacie? O tym, jak to możliwe opowiada Edyta Borowicz-Czuchryta. Superbelferka, która podjęła wyzwanie by takie przedszkole i szkoła podstawowa powstały w Lublinie.
czytaj więcej
Co 3 Polak chce skrócić czas lekcji, a 31 proc. popiera 4-dniowy tydzień w szkołach
Wykorzystywanie nowych technologii jako narzędzi do nauki zdobywa coraz większe uznanie. Według najnowszego badania przeprowadzonego przez ClickMeeting polską platformę do wideokonferencji oraz spotkań i edukacji online, 27 proc. Polaków uważa, że telefony powinny być dozwolone w szkołach. Z zastrzeżeniem, że powinny być wykorzystywane w celach edukacyjnych. Równocześnie 31 proc. osób uważa za dobry pomysł skrócenie tygodnia szkolnego do 4 dni. Co ciekawe, nawet 37 proc. ankietowanych popiera pomysł skrócenia czasu lekcji. Natomiast, prawie jedna trzecia osób uznaje, że nauka w formie hybrydowej jest lepsza od tej tradycyjnej.
czytaj więcej
2023-09-18, 12:00
Elephate
Co oprócz angielskiego? Te języki obce cieszą się największym zainteresowaniem w szkołach
Nikogo nie zaskoczy dziś informacja, że na każdym etapie edukacji polska młodzież poznaje angielski. Większą niewiadomą są jednak drugie, a czasem nawet trzecie języki obce, które dzieci zgłębiają na obowiązkowych zajęciach.
czytaj więcej
2023-09-08, 09:28
Kanga
Kanga dołącza do akcji INTERPOLu i Polskiej Policji pod hasłem #TwojeKontoTwojePrzestepstwo
W ciągu ostatnich lat zagrożenia związane z oszustwami finansowymi oraz praniem pieniędzy stały się bardziej aktualne i powszechne wśród obywateli. Dlatego też organizacje takie jak INTERPOL i Polska Policja postanowiły wspólnie podjąć działania mające na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa na ten temat. Jedną z najnowszych inicjatyw jest kampania pod hasłem #TwojeKontoTwojePrzestepstwo.
czytaj więcej
2023-09-05, 18:12
Kanga
Wejdź w nowy rok szkolny razem z Kanga. Giełda zaprasza do Kanga University
Wrzesień 2023 roku oznacza początek roku szkolnego oraz zakończenie wakacyjnego okresu. Choć nie wszyscy są uczniami, to ten czas może stanowić doskonałą okazję do nauki nowych rzeczy i zdobycia nowych umiejętności. W duchu tej idei, giełda Kanga ogłasza inicjatywę edukacyjną pod nazwą "Kanga University", we współpracy z Cryptostudent.io.
czytaj więcej
Galileo Lublin. W dzielnicy Wrotków ruszają nowe, bezpłatne przedszkole i szkoła
Ponad 150 dzieci – przedszkolaków i uczniów pierwszej klasy – od września będzie chodzić do dwóch nowych, publicznych placówek przy ul. Diamentowej 2 w Lublinie. Fundacja edukacyjna Ogólnopolski Operator Oświaty, dzięki dobrej współpracy z miastem i deweloperem, w ekspresowym tempie uruchomiła przedszkole i szkołę podstawową Galileo w dzielnicy Wrotków.
czytaj więcej
Pionierzy ze SPECTO. Fundacja oświatowa zbudowała w Poznaniu publiczną szkołę
Nowoczesny, piętrowy budynek z 16 salami lekcyjnymi, doskonałe warunki do nauki, wymarzona, profesjonalna sala gimnastyczna, a przede wszystkim 350 nowych miejsc dla uczniów i przedszkolaków. Edukacyjna fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty otwiera nową siedzibę Publicznej Szkoły Podstawowej SPECTO na poznańskim Fabianowie.
czytaj więcej
123456789...303132

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

kontakt@whitepress.com
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top