Znajdź informacje

Edukacja, Nauka


#CoSmiczna lekcja dla nauczycieli
"#CoSmiczna lekcja" to projekt dla edukatorów klas 4-8, którzy szkolnej nudzie mówią stanowcze NIE!
czytaj więcej
Warsztaty z robotami zamiast dzwonków. We wrześniu rusza szkoła SPECTO na Maślicach
Nowa, Publiczna Szkoła Podstawowa SPECTO przy ul. Lubelskiej we Wrocławiu od września przyjmie pierwszą setkę pierwszoklasistów. Ma dla nich nie tylko nowoczesny, ekologiczny budynek, ale także unikatowy pomysł na atrakcyjną realizację podstawy programowej.
czytaj więcej
2023-08-21, 16:11
Business News
Polacy wracają na studia 170 tys. studentów podyplomowych. Motywem lepsza praca oraz… rozwój osobisty.
Studia podyplomowe cieszą się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Niemal co roku liczba osób podnoszących swoje kwalifikacje rośnie. W 2021 roku było ich przeszło 166 tys., ponad 10 proc. więcej niż rok wcześniej. Decydują się na nie często kobiety, które stanowią ok. 70 proc. uczestników „podyplomówek”. Główną motywacją kandydatów jest spełnienie coraz wyższych wymagań rynku pracy. Jednocześnie część z nich myśli o rozwoju osobistym, niekoniecznie związanym bezpośrednio z drogą zawodową.
czytaj więcej
Wyprawka dla leworęcznego ucznia. Co wybrać, aby ułatwić mu szkolny start
Liczbę osób leworęcznych w społeczeństwie szacuje się na ok. 15%. Na szczęście ta cecha nie jest już uważana za anomalię i nikt na siłę nie przestawia maluchów na posługiwanie się prawą ręką. Dziś rynek wychodzi naprzeciw ich potrzebom i oferuje wachlarz produktów szkolno-biurowych, które są dostosowane do ich potrzeb. Ma je w swojej ofercie także wiodąca marka BIC.
czytaj więcej
Czego można nauczyć się na studiach z zakresu Finansów i rachunkowości?
Jeśli stoisz przed wyborem kierunku studiów i zastanawiasz się na Finansami i rachunkowością, to dobrze trafiłeś. Po przeczytaniu tego artykułu będziesz wiedzieć, co może Cię na nich spotkać.
czytaj więcej
Ukraińskie Centrum Edukacji we Wrocławiu. Nowe wnioski i pomysły na nowy rok szkolny
Po roku doświadczeń, zebranych podczas prowadzenia we Wrocławiu klas przygotowawczych dla dzieci z Ukrainy, fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty w nowym roku szkolnym rozwija projekt. W biurowcu Green Tower powstało Ukraińskie Centrum Edukacji. Będzie więcej nauki języka polskiego i oferta opieki dla dzieci pracujących rodziców.
czytaj więcej
Nadchodzi Konkurs Robotyczny „RobON”!
Zgłoście swój udział i zademonstrujcie wasz talent w dziedzinie robotyki! ??

Serdecznie zachęcamy uczniów szkół średnich oraz studentów do udziału w nowatorskich rozgrywkach robotycznych „RobON”, organizowanych przez Państwową Akademię Nauk Stosowanych w Krośnie. Spotykamy się na terenie Kampusu Techniczno-Sportowego PANS w Krośnie, mieszczącego się przy ul. Wyspiańskiego 20.
czytaj więcej
Ołówek, pióro czy długopis do nauki pisania?
Umiejętność pisania to jedna z kluczowych kompetencji, jaką dziecko powinno opanować w pierwszych latach nauki w szkole. Stawianie literek może być dla malucha sporym wyzwaniem, dlatego warto dać mu czas i wsparcie oraz odpowiednie narzędzia, które pomogą opanować tę trudną sztukę bez niepotrzebnego stresu.
czytaj więcej
2023-08-01, 09:00
Elephate
Jak zwracają się do siebie zakochani w różnych krajach? Preply przygotowało listę czułych słówek w 14 językach
Wyrażanie swojej miłości poprzez nadawanie partnerowi pieszczotliwych przezwisk jest powszechne na całym świecie. Platforma do nauki języków obcych Preply.com przeprowadziła międzynarodowe badanie na temat czułych słówek. Dowiadujemy się z niego, które określenia są najpopularniejsze w poszczególnych krajach, a które najmniej lubiane.
czytaj więcej
EKOwyprawka szkolna dla EKObohatera
Długopisy, ołówki, kredki, markery, kleje i korektory z linii BIC ECOlutions zostały wykonane w 35% do 100% z surowców wtórnych. Co więcej, zaprojektowano je tak, by chronić naturalne zasoby naszej planety i opatrzono francuskim ekologicznym znakiem NF Environnement. Kompletując wyprawkę szkolną dla EKObohatera, warto wybierać świadomie.
czytaj więcej
123456789...303132

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

kontakt@whitepress.com
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top